bugün

Ragnar'ın paris'e gidemeyeceği dizi. Oğlu bjorn gidecek büyüyünce.

Ekleme: bunu spoiler sanan Gerzek kaçmış.
--spoiler--
ecbert ragnar'a "paris diye romalılardan kalma bir şehir var, öyle böyle değil" diye yağlayıp ballayıp gazı vererek yine bir hinlik yapıp hedef saptırmaya çalışıyor olabilir. ya da şarlman'ın danışmanıyken oralarda ona bir pislik yapmış olabilirler, o da fırsatı bulunca "karaman'ın koyunu sonra çıkar oyunu" tadı yaşıyor olabilir.
--spoiler--
3. sezon . 6 bölümde kıvanç tatlıtuğ nun oynadığı iddaa edilen dizi..

türkçe alt yazısı hemen çıksa da izlesek
--spoiler--
athestain'ın son bölümde öldüğü dizi.
--spoiler--
3x6

--spoiler--
öldü lan athelstan. senin ben ananı avradını sikeyim floki. orospu çocuğu senin o ilahlarını önüme dizip tek tek sikeyim ibnenin evladı. odin girsin götüne. ne istedin la athelstan'dan.

salak herif ragnar'ı da hristiyan yaptı. umarız ki ragnar sana kartal duruşu yapsın.
--spoiler--
--spoiler--

floki'ye ağır küfürler ettiğim dizi. athelstan'ı çok seviyordum, ölümünden sonra yıkıldım. ragnar'da hristiyan oldu. bakalım neler olacak.

--spoiler--
20 dahi sezon sürse "Ragnar ölür ama o ölmez" dediğimiz Athelstan'ın s03e07'de öldüğü dizi. Kıvanç Tatlıtuğ'a yol açıyolar diye şaka yapasım geliyor.
3.sezon 6.bölümünden sıcak gelişmeler

-dikkat spoiler çıkabilir-

dizinin başlarında athelstan ve ragnar paris hakkında konuşurken, floki yine uzaktan onları kesiyordu. gün geçmiyor ki flokinin nefesi athelstan'ın ensesinde olmasın diyecektim ki adam nefesten çok daha fazlasını hissettirdi.

ragnar niçin ecbert'in yaptıklarını duyar duymaz sefer düzenlemedi anlamadım. paris'i filan unutur diye düşünmüştüm oysa. demek athelstan ölmese konuyu orda kapatacak.

ragnar'ın finaldeki konuşması çohoştu. diğer bölüm için heyecanlandırdı.

porunn'un doğumu çok enteresandı, hülya avşar kalça dansı pozisyonuyla doğum iyimiş.

bjorn'un sadece libido sebepliı birlikte olduğu kadındaki şükrü tipini napçaz?

-dikkat spoiler çıkabilir-
--spoiler--
ragnar rahibi gömerken birden canlanacakmış gibi bir his vardı hep içimde ama maalesef. inşallah önce floki denen yobazı ziker ragnar.
--spoiler--
--spoiler--

Floki önceden iyiydi fakat şimdi bildiğin kıçta dönen kıl gibi oldu rahatsız edici bir hal aldı.

Şimdi ragnar wessex kralından intikam mı almak için sefere çıkacak ? Parise saldırıp ganimet almak için mi ?

Horik'in oğlu torvi ve diğerlerinin kendisine düşmanlık edebileceğini hiç düşünmüyor mu ?

--spoiler--
entrikanın bir ülkenin ve vatanın bir topluluğun ne derece düşmanı ve yokedicisi olduğunu bizlere gösteren derin dizidir. tabii en iyi entrikayı da bu dünyaya dinlerin ve dini inançların getirdiğini de en iyi gösteren dizidir.
--spoiler--
kimse kusura bakmasın ama floki haklı beyler...
tamam athelstan'ı bende severdim, sayardım. ama ecbert'in katlettiği viking çiftçilerinin ruhlarını huzura erdirmek için athelstan'ın infaz edilmesi elzemdi.
malesef, günümüzdeki modern dünya gibi yürümüyor işler ortaçağda.
bir de lagertha tüm gençliği, güzelliği ile ortada kaldı resmen. kadını mundar ettiler amk, bir sikeni yok. yazık ya...
--spoiler--
son bölümün sonunda gözümden düşen dizi.

gereksizdi sanki orası.
Türkiye'de çekilse floki'nin kesin bağnaz, yobaz, geri kafalı, geleceğe göremeyen bir akpli olacağı dizi.

--spoiler--

lan amk flokisi, hristiyan olsa nolcak? ragnar adamın bilginliğini kullanıyordu. kafasını siktiğim bi anlayamadın bunu.

son sahnede ragnar'ın athelstan'a olan sevgisi gerçekten güzeldi. marco polo'da kubilay han'ın sevgisi gibi.

ve ragnar'ın kanlı bir kafa ve yüz ile "ortalığın anasını sikeceğim" gibi konuşması ise çok etkileyici.

bu dizide en çok lagertha'ya üzülüyorum. o kadar sağlam bi kadın harcanıyor resmen...
--spoiler--
macchiavelli herhalde bu dizideki haliyle kral ecbert'i tanısa alnından öperdi.

--spoiler--

oğlu kanalıyla yürüttüğü viking yerleşimciler operasyonuyla yine entrikanın dibine vurdu herif.
--spoiler--
daha önce ragnar'ın değil oğlu bjorn'un paris'e gideceğini söylemiştim. fakat ragnar'ın da paris'e gittiğini öğrenmiş bulunmaktayım. bu sezon ya da diğer sezon ragnar çok büyük bir ordu ile paris'e girecek. yakacak yıkacak ve yaptığı yağmanın haddi hesabı olmayacak.

--spoiler--

EASTER 845 AD, PARIS, FRANCE
Extract from THE SEAWOLVES "The Viking creation of Normandy and its Iron Dukes"
Ragnar’s raid on Paris 845 A.D
The raids increased with ferocity during the 840s. In 845 A.D a Viking fleet of 120 longboats sailed the 240 miles from the sea to the French capital Paris. They were commanded by one of the most famous Vikings of them all; Ragnar Lodbrok “hairy breaches”. Ragnar’s fame was legendary, and his exploits earned him a place as one of the most popular heroes in the Viking Sagas. After ravaging the city of Rouen his pagan war band continued upstream and sacked the modern day town of Chaussy near Paris.
The new Frankish King, Charles II “the bald” raised an army and set out to confront Ragnar’s Vikings. He split his army on both sides of the Seine River hoping to encircle the Norsemen,
but Ragnar realised what Charles was up to and quickly ambushed the smaller Frankish force, taking numerous prisoners and slaughtering the rest.
The 111 unfortunate captured prisoners were taken and then executed on a tiny island in the middle of the Seine, in front of Charles and his remaining men who watched on helplessly. Ceasing the initiative again, Ragnar launched a second bold attack against the remainder of the Frankish forces. Charles fearing for his life fled the field with the remnants of his army and headed for the safety of St Denis.
With the Frankish forces destroyed, Rangnar terrorised the region, sacking towns, villages and wasting the land. On Easter Sunday 845 A.D the Vikings broke through the defences of the island city of Paris and plundered the capital. Charles who was still in St Denis behind the Vikings could have blocked off the Seine River and any escape route open to them. Instead he hesitated, and paid Ragnar off with 7000 pounds of silver. Charles payment became known as the “Dane geld” (Danes pay) or simply, protection money to stop any further aggression. The marauding Scandinavians returned back down the river Seine to Denmark unmolested.
As for the Viking warlord Ragnar, legend has it that he met his end when he was shipwrecked on the English coast. After being captured by the Northumbrian King Ælla, he was thrown into a pit of Snakes and bitten to http://www.amazon.com/Sea...ds=benjamin+james+baillie

--spoiler--
--spoiler--
torstein ölmemeliydi.
--spoiler--
--spoiler--
floki'nin damgasını vurduğu 7. bölüm geride kaldı.
8. bölümde paris'e saldırıyoruz beyler. hazır olun amk fransız piçleri...
--spoiler--

(bkz: ccc floki reyiz ccc)
--spoiler--
athelstan'ı harcadılar matmazel.
--spoiler--
paris fethi ile devam edecek dizi.

--spoiler--

ingiltere'den haber geldikten sonra şahsen ragnar gider ingiltere'nin anasını siker gelir diyordum ama yapmadı. galiba daha güçlü bir şekilde oraya gitmek istiyor.

ragnar'ın floki'ye komutayı vermesinin altından nasıl bir şey çıkacak merak ediyorum. ragnar'ın düşündüğü şey ne acaba... başarısızlık olamaz çünkü paris'i alma isteği var acaba ne.

floki'ye gelince çıldırmış bir şekilde devam ediyor tanrılar diye diye kafayı yedi zavallı. ama teknik zekası yerinde şükür.

ingiltere kısmındaysa işler iyice karışık. ecbert judith'e çakmayı düşünüyor galiba. mercia kraliçesi de tam psikopat ragnar'ın oğlunu doğurdum diye dokunulmaz sanıyor kendini ki amk ragnar buna çakmadı ki ya. ben mi yanlış hatırlıyorum...

--spoiler--
3*8
Paris'in savunmasını çok kötü buldum.insan o denizi yakar da o kuleleri surlara yaklaştırmaz. Maçı tamamen sancağı göndere çektirip gaz verici konuşmayı yapan abla çevirdi.adamlar kapınızı kırana kadar üstten yanıcı sıvı döküp şenlik ateşini yakmak hiç aklınıza gelmedi mi? Ulan hiç olmazsa insan kulelere alevli ok atar!
Bir ara bjorn şehadet şerbetini içiyor zannettim. Lagertha'nın kurtulması bolümün en sevindirici noktasıydı.

3*8
Kapı ardına kapı açılınca canı zor kurtarmaca olayı.

Paris'e saldırma takıntısını net anlamamıştım, bölümün adını cepte olan bulgurdan olmak koymak istiyorum.
kusatma kotuydu. bir gece gizli bir harekatla suru asacak ve onlari habersiz yakalayacaklardi. iceriden kapiyi acip ordu girecek hizli bir zafer kazanilacakti. tabi o zaman zevki olmazdi o ayri mesele.
3. sezonun bitmesine iki bölüm kalmış dizi. zevkle takip ettiğimiz dizi. kıvanç'ın getir götürcü olarak girmesini istediğim dizi.

--bayağı bi spoiler--

öncelikle athelstan'ın ölmesine çok sevindiğim dizi. o.ç hem rahip hem dizideki en seksi kadınla (si**) sevişiyo. münafık piç. ablamızın kulağına üzüldüm.*
yeni bölümde paris kuşatması güzeldi. parisi alamayacakları belliydi ama o bayrak fantezisi neydi ablacım yok şehit kanıyla şapılmış falan. ne gerek böye gereksiz materyal fantezilerine. ama o yağ dökme sahnelerine falan bayıldım. ayrıca o kapıdaki aldatmaca ve sonrasında ikinci savunma hattı ardından mızrak fırlatma olayı çok güzeldi.
ragnarcım sende athelstan ı unut artık sevgilinmi amk sen kendin halledersin öptüm by.
--spoiler bitti--
travis fimmel'ın baş rolünü oynamakla kalmayıp, rolünü sahiplendiği, history'de yayınlanan ve anlattığı iskandinav dönemini olabildiğince iyi yansıtan izlenesi dizi. lakin şu husus ki canımı sıkmakta; o harbi adamlar seks konusunda bu kadar zayıf iradeye sahip olamazlar be azizim.. o kadar trajik bir günün akşamında şehvetli hülyalar yaşıyorsun..

(bkz: işte bunlar hep seks)*
güncel Önemli Başlıklar