bugün

Uludağ üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler bölümü hocasıdır. Kendisi aynı zamanda Tayyar arının asistanlığını hala yürütmektedir ve bugüne bugün artık doktorasını tamamlamış bir öğretim üyesidir. Başta öğrencilere antipatik gelebilirse de zamanla aslında ne kadar bilgili bir hoca olduğunu.Ayrıca kendisi farklı fikirlere sükunet ve hoşgörü ile bakabilen, güncel örneklerle ders anlatmayı seven, içinde felsefe de bulunduran politik teoriler ve ideolojilere hakim, bunlara farklı açılardan bakabilen, sınıf içinde bir beyin fırtınası yaratmak anlamında tartışmalarda bulunulmasını teşvik eden bir hocadır. Evlidir ve yakın zamanlarda bir de çocuğu olmuştur. Başarılıdır, yolu açık olsundur, gelecekte profesörlüğe de ulaşsındır *
Lisans düzeyinde bir süre Amerika´da okumus sonra doktora bitinceye kadar hep Uludag üniversitesi´nde calismis kisidir, Uludag uluslararasi iliskiler bölümünün ikinci kusak hocalarindandir.gercekten ne zaman sorunuz olsa "bu bizim isimiz" seklinde sabirla cevaplayan
kisidir.
Dönem itibariyle Abant izzet Baysal üniversitesi'nde yardımcı doçent olarak göreve başlayacak, Uludağ üniversitesi'nden hocamdır. Kendisi Ferhat pirinççi hocamla birlikte Tayyar Arı'nın danışmanlığında doktoraya kadar akademik kariyerini sürdürmüştür.

Dersi mükemmele yakın öğretir, konuların detayını da çok iyi bilmesiyle birlikte öğrenciyi teoriye boğmadan, mevcut somut düşünceler üzerinden teoriyi anlatır. Onunla birlikte "Uluslararası ilişkiler Teorileri" dersini görmek son derece büyük keyiftir. Bilgisi oldukça engindir.

Bir de geçtiğimiz dönem "Güncel Konular" tezim için yanına gittiğimde Korsika sorunu ile ilgili olan ödevimi çok beğendiğini ve olumlu yanlarını bana söylmesinden sonra, detaylıca konuşmaya başlar gibi olmuştu fakat yarım saat sonra finalimin olmasından ve doğru dürüst o sınava çalışamadan dolayı kendisinden müsaade istemiştim.* Acaba önemli bir mevzuu muydu hala kafama takılmış durumdadır. okuyorsa burdan bildireyim kendisine, belki bir faydası olur.*

Ben bir uluslararası ilişkiler öğrencisi olarak kendisinden gördüğüm derslerden her zaman büyük keyif almışımdır. Abant izzet Baysal üniversitesi'ndeki uluslararası ilişkiler öğrencileri, ne kadar değerli bir hocanın kendi okullarına geldiğini bilmeli ve kendilerini bu açıdan şanslı saymalılardır.
An itibariyle Uludag'dan ayrildigini ogrenip uzuldugum kiymetli hocamdir...
Abant izzet Baysal Üniversitesi Uluslararası ilişkiler Bölümü Öğretim Üyesi, doç. dr.

uludağ üniversitesi uluslarası ilişkiler mezunudur.