(bkz: işte o üyeler)
burda bilincsizlik kol geziyor.
(bkz: fişleme)
(bkz: massax)
zaten ben Enternasyonel komünist herifin tekiyim.
Tüm dünya benim vatanım
dünya vatandaşıyım ben *

ayrıca muhafazakâr ve mutmain bir kulum.
seccadeyi serdigim yer vatanımdır.

ayrıca tüm anadolu benim vatanımdır.
sizin gibi ayrım gayrim yoktur.

ya siz ?
vatanım dediğiniz eviniz , 3 odanız bide tuvalet banyo.
Tüm cürmünüz bu ama kendiniz dev aynasında görüyorsunuz.
asıl vatansız siz olmayasaniz ?
Bu arkadaşların vatana hainlik* unsuru ile özdeleştirebileceğiniz entry'lerini bilişim suçlarına bildirmekte fayda var. Zaten polisler can atıyor bu tarz internette fink atan tipleri enselemeye. dün bir komserle uzun diyaloğum sonrası üşengeçliğimizden böyle itleri bildirmediğimiz için bizimde bir tuzumuz olduğunu farkettim bu hainlik çorbasında. Sadece ihbar edin kesinlikle ilgileniyorlar.
hayırdır nazi almanyasına zemin mi ayarlıyorsunuz fişlediniz bir sonraki adımda sanırım sadece sizle aynı düşünenler haricindeki insanları katletmek.
(bkz: hayalll)
(bkz: komunistin kizi)
(bkz: anarsist genc)
(bkz: zanebun)
(bkz: kara sin)
(bkz: bnibnibhterini)
(bkz: dar hejirok)

Ve daha niceleridir.

Edit (bkz: ceren melis fatma nur)
(bkz: portland trail brazzers)
(bkz: super yazar)
(bkz: tantuni ve limon)
(Bkz: abi50kuruslukgofretnekadar)
(bkz: yazdostum)
(bkz: barikatlarin arkasi vatandir)
aranizda hala liste vermeyen davarlar var.
(bkz: osmanpamukoglu)

kendisi bir sığinmacıdır *
Uluslararası sularda doğmuş yazarlardır.
eklenmesem şaşacağım listedir. yine beni bu listeye layık görmüşler.

ayrıca beni niye en sona yazıyorsunuz lan? kırıldım yani. insan biraz üstlere yazar.
(bkz: atechso)
(bkz: cam ustunde ram kiran adam)
(bkz: zanebun)
listede bolca pkklı ergen var .
sondan bir önceki olarak giriş yapmış olduğum listedir. ayıp ulan, biraz daha ortalara koysaydınız ya.
burası ekşi sözlük oldu diye boşuna demiyoruz .
Kelimeler albayim.
Ulan bu sözlükte çok gülüyorum ahahahaah. Vatanım tüm evren benim tapusu da varoluşum. Her bir karış toprak bu dünya üzerindeki herkesindir. Hatta uzay da öyle.asıl Ana kaynak ise tanrı'dır. Onun bir yansıması olarak biz de faydalanıyoruz haliyle evrenden. Sizler mi sorguluyorsunuz şimdi vatansızlığı,vatanlılığı hayırdır ? How dare u ?
Buna harcanan zaman içinde kitap okunabilir, güzel bir film izlenebilir, ertelenen şeyler yapılabilir. insanları vatansız, hain diye fişlemek yerine "ulan benim dünyaya ne faydam var?" diye sorgulanabilir. Öneririm.
benim de vatanım yok. vatan toprağı denilen yerde benim tek bir arazim, tek bir toprak parçam yok. o toprak parçasına sahip olabilmek için de kredilerle almam gerek. peki benim vatanımsa neden parayla satın alıyorum ki o toprağı? insan kendisinin olan bir şeyi kullanmak için para öder mi, ya da başkasına hesap verir mi? benden alınan vergilerle(haraçlarla) herhangi bir ulaşım kolaylığı sağlansın, ama ben o kolaylığı yine para karşılığı kullanıyorum. nerede benim olan? vatan diye bir şey yok, sadece zenginlerin toprakları var ve bu zenginler kendi topraklarına 'vatan' adını koydular. içine din, dil, ırk, mezhep, milliyetçilik vb. kavramlarla doldurdular. neden? çünkü başka zenginlerin kendi topraklarını ellerinden almalarını istemiyorlar ve bunun için kendi topraklarına koruma gerekiyordu. bunun için medya kullanılarak halk bu kavramlarla dolduruldu, sonra savaşa, öldürmeye hazır sürüler yaratıldı. ve bu sürüler de gerçekten bu vatan denilen toprak parçasının gerçekten de kendilerine ait olduğu düşüncesiyle yaşamakta... beni soysuz da ilan edebilirsiniz. evet soysuzum, dedelerimi, tüm soyumu da reddediyorum. geçmişte yaşamış akrabalarımız bize yalnızca pislik, iğrenç, hastalıklı fikirleri ve çürümüş kemiklerinden başka hiçbir bok bırakmadı.
(bkz: hani bana)
(bkz: haymatlos)