1. 1.
  rehin senedi; umumi mağazaya tevdi edilen mallara ve tahıla ilişkin rehin hakkını gösteren ve bu mallar üzerinde herhangi bir alacaklı yararına bu hakkın yaratılmasını sağlayan senet.
  1 ... dabaddah
 2. 2.
  varant, elinde bulunduran kişiye bir dayanak varlık veya göstergeyi, belirli bir tarihte, önceden belirlenmiş olan bir fiyattan satın alma veya satma hakkı veren bir çeşit vadeli işlem özelliği taşıyor. aracı kuruluşların varant ihraç ederken seçebilecekleri dayanak varlık imkb-30 endeksindeki tek bir hisse senedi olabileceği gibi, imkb-30 endeksinin tamamı veya bir bölümünden oluşan hisse sepeti de olabiliyor.

  varanta dayanak varlıklar sadece imkb-30 endeksiyle de sınırlı değil. borsa tarafından oluşturulmuş hisse senedi endeksleri, uygun görülmesi halinde konvertibl dövizler, kıymetli madenler, geçerliliği uluslararası alanda kabul görmüş endeksler gibi varlık ve göstergeler üzerinden de varant ihraç edilebiliyor.

  normal seans saatlerinde işlem gören varantlar için açılış seansı yapılmıyor. varantların aracı kurumlarca sisteme satış emirleri girilerek halka arzıyla işleme başlayan varantlar için işlem yöntemi genellikle bir hisse senedinde yapılan işlemden çok da farklı olmuyor..
  2 ... berkomanyax
 3. 3.
  Varant belli bir dayanak varlığı, önceden belirlenmiş bir fiyattan, önceden belirlenmiş bir tarihte alma hakkı veren menkul kıymettir.
  1 ... kokualamayanadam
 4. 4.
  Adamın ocağına incir ağacı diken yatırım aracı kisvesinde bir kumar oyunudur.
  1 ... archon1
 5. 5.
  risk bildirim formu imzaladıktan sonra kullanabileceğiniz bir tür yatırım aracı.

  ciddi derecede risklidir. tüm paranızı kaybedebilirsiniz.
  1 ... komplo
 6. 6.
  geçen ay son bulan halkbank satım varantıyla hayatımda kaldıramayacağım parayı kaldırdım. 15 liradan başlayan düşüşü hem teknik hem bu davaların buraya gelecek olmasını tahmin ettim. 0.12 den aldığım varantı 1.60 tan sattım.

  şimdi de alıma geçtim halkbankta haıkı 0.09 dan girdim ocakta bitiyor ama ben bu ayda bile kullanım fiyatı 12 yi geçeceğini düşünüyorum.

  çünkü tahta yapıcılar hep bunu yapıyor. kaos yaratıp kan kusturdukları hisseyle endeksi götürüyorlar.
  2 ... olumden korkmayan robot