bugün

http://www.vacheron-constantin.com/
isminden de sezilebileceği gibi Yunan asıllı bir isviçre vatandaşının kurduğu saat markasıdır. 10 Milyon dolarlık saatler üretmişliği varsa da genelde 10 bin dolar ile bir kaç milyon dolar arasında değişen fiyatlara sahiptir saatleri. "aa çok ucuzmuş hemen alayım" dediyseniz kendi kendinize , Çırağan Sarayı'ndaki dükkanına uğramanız gerekecektir. Bursa Korupark ta da 5-10 modeli bulunmaktadır.
genellikle orta yaş üstü insanlara hitap eden, çok kaliteli fakat bir o kadar da sade saatler üreten, isviçreli firma.
overseas chronograph modeli şıktır gerçekten. istanbul'da oturuyorsanız iwc ile yanyana nişantaşı'nda mağazaları var. giyiminiz pek düzgün değilse içeri girememe ihtimaliniz yüksek. ama bir katalog isteyip elde edebilirsiniz. kolunuzdaki saate de dikkat ederler içeriye girerken.
son derece şık saatleri olan özellikle timsah derisi ve pırlantalı modelleriyle gözümüze şenlik olan saat markası.
kol saatinin atasıdır. patek philippe, maurice lacroix gibi isviçre saatlerine ilham vermiş olduğu modellerin de anlaşılabilmektedir. bu 3 markanın modelleri birbirine sanki aynı fabrikadan çıkmış kadar benzemektedir. en ucuz modellerinin 10.000 dolarlara alınabildiği bu saatlerin replikları 200-300 tl.ye alınabilmektedir. bu markalar olduğu için değil de modelleri mükemmel olduğu için hiç eziklenmeden çakmaları saat meraklıları tarafından alınabilir alınmalıdır da.
a lange söhne ve patek philippe'in ardından dünyanın en prestijli üçüncü saat markasıdır. isviçrelidir.
Tarihi çok eski olan güzide bir markadır.
Velev ki vakti zamanında manastr papazlarının kimliği ve kiliseye bağlı olduklarını gösteren kimlik maksadı ile kullanılırdı.
isviçreli saatlerin babası.

prestij kumkuması.
ali ağaoğlu'nun saati.
Benim gibi saat tutkusu olan kişilerin elbette koleksiyonunda bulundurmak istediği bir marka saat.

http://www.vacheron-const...alte-82230-000r-9716.html şu modelini ciddi ciddi almak istiyorum 25 bin euro. Fazla para degil. Kısmetse 1 sene içinde koluma takıp nakış gibi işleyeceğim bak sen gör benim olacaksın benim...
Ben de mesela miami deki denize sıfır villaları çok severim. .
De....
hastası olduğum saat.
ama replikası var.
o kadar zengin değilim.
ama bir gün alıcam.
güncel Önemli Başlıklar