bugün

entry'ler (93)

celal şengör ün trolleşmesi

malesef günden güne gelişen bir olaydır.
Kendisi dünyaca kabul gören jeoloji alanında uzmanlaşmış büyük bir bilim adamıdır. Fakat '' madem dünyaca ünlü bir bilim adamıyım , o zaman neden her boka burnumu sokmuyorum '' gibisinden bir hareketle siyasi , sosyolojik , kültürel ve birçok konuya balıklama atlayıp olur olmaz yorumlar ile kendini daha da aşşağılatmaktadır.

Kendi ağzı ile '' Ben 30 yıldır ekmek almaya bile sokağa inmedim , halkın arasında en son 1981 de bulundum '' demesine rağmen acaba ne hakla sosyolojik tespitler yapmaktadır diye düşünüp duruyorum.

Kendisine göre Marx ekonomide , Kant felsefede , Yaşar Kemal ve orhan pamuk edebiyatta yetersizdir. Çünkü herşeyi en iyi kendi bilmektedir.
Şahsi görüşüm şudur ki , eğer kendileri bu gaz ile devam ederlerse ya kafayı sıyıracaklardır veyahut o 30 yıldır içine girmediği toplumun belirli kesimlerinin yaralarına tuz bastığı için tez zamanda götüne pıçağı yiyecektir.

Yani kusura bakmasın ama Fatih altaylı gibi bir adamı aristokrat yapıp da kimseden saygı görmeyi beklemesin.
Kendisinden dileğim , evinde oturup bilimsel araştırmalarına kafa yorması ve siyasete fazla bulaşmamasıdır.

bayırbucak düşerse türkiye düşer

Bundan aylar önce kobaneye giren işıdın şakşakcılığını yapan ülkücülerin şu sıralar diline pelesenk olmuş cümledir.
Bu kesimden zaten empati , sağduyu gibi hareketleri beklemek aptallık olur fakat şunu söylemekte de fayda var ki ; Samimi değilsiniz.
Birincisi bayırbucak düşerse Türkiye neden düşüyor bana bunu açıklayabilecek biri varsa seve seve dinlerim.
ikincisi de sizin gibi kanla beslenen , kandan zevk alan bir kesimin söylemleri aksine umarım masum insanların canları yanmaya devam etmez, nerede olursa olsun.

1 kasım seçiminden sonra medyanın u dönüşü

Sandıkların ışık hızıyla açıldığı bir seçim geçirdik. Buraya onlarca örneğini verebileceğim , direk müşahitlerin ağzından duyduğumuz okuduğumuz olaylar mevcut. Binlerce görevlinin henüz yolda iken , sırada bekler iken sandıkların %99 unun açıldığının açıklandığı bir seçimden bahsediyoruz.
Türkiye tarhinde bu kadar hızlı açıklanan bir seçim olmamasına rağmen , ortada bunca manipülasyon ve şikayet var iken neden hiçbir kanal ve program bu konuda haber yapmıyor acaba ?
Hadi ana akım medyayı bir kenara bıraktım , muhalif kimlikleri ile bilinen imctv , halktv, ulusaltv ve kısmen Cnn Türk de bile bu konu hakkında ne bir haber ne bir yorum.
Ya arkadaş en azından bir yorum yapın. Ahmet hakan olsun , şirin payzın olsun , fatih portakal olsun kısacası kimse bu durumun absürdlüğü hakkında bir yorum yapmıyor.

Müşahitler henüz yolda iken sandıklarının sonucunun açıklanması , henüz sayımı bitmeyen sandıkların bile açılan sandık olan gösterilmesi hiç bir haber niteliği taşımıyor.

Hepsini geçtim bu denli şaşırtıcı bir sonuca neden kimse şaşırmamış gibi davranıyor. Bir tek beni mi şaşırttı lan bu sonuç delircem.

sözlük yazarlarının fotoğrafları

görsel

izdiham dergi

Çok iyi yazarlar barındıran fakat dergi kültürü bakımından çokta iyi olamayan, satışa odaklandıkça kalitesini ve gözümdeki saygınlığını düşüren dergimsi.

tarihi antik mozaikleri üstüne basarak tanıtmak

Zeugma antik kentinde gerçekleşen ayıptır.
Kültürel mirasa verdiğimiz önemi bir kez daha gözler önüne seren güzelim olaydır.
Eğitimli insanın ne üniversite ile nede makam ile belirlenemeyeceğini bize gösteren bir harekettir.
Bir ülke de bakanlık yapmış biri, topuklu ayakkabı ile 2000 yıllık tarihi eserlerin üzerinde dolaşırsa varın ülkenin halini siz düşünün gençler.

nazlı çelik

Star Tv de hükümetin götünü yalamaya başlayan çırak-Troll.

fatih tezcan

Beyaz Tv'deki Dinamit programında sakin kafayla dinleme şansı bulduğum yeni nesil Trol.
Ske sürülecek aklı yok.

(bkz: rasim ozan Kütahyalı)

yakup koçal

2 ayda üst üste 2 kere seçim kaybeden, eski yalova belediye başkanı.
Şimdiye kadar götürdükleri ona yeter de artar bile zaten.

coca colayı lanetliyoruz

Coca Cola Ceo larını kara kara düşündüren kampanya.

(bkz: yersen)

en dandik üniversiteler

Açık ara Karabük Üniversitesidir.

ırkçılık aslında iyi bir şey

Kendini ırkını üstün görmek cahillik değil gerizekalılıktır.

Zamanında yunanistandaki bir aileye evlatlık verilmiş olsaydın, şu An Türk ırkını öpmeye çalışan beynin yunan ırkını övmek için çalışacaktı.

Yok türklerin tarihi şöyle şanlı böyle efsanevi.

Aynı şeyi, bu dünyanın en eski imparatorluğu olan mısırlı bir insan da söylüyor, dünyanın bilmem kaçına hükmetmiş ingiliz de ve Moğollar da, Japonlar da.
Eminim şu gün Bangladeş de bile o ırkı övmek için uydurulan birtakım tarihler ve Hikayeler mevcuttur.

21 temmuz 2014 ceylanpınar saldırısı

Tsk' nın açıklamasına göre Kaçakçılar ile çıkan çatışmada 2 şehit verilen saldırıdır.
Ne hikmetse her şehitte kaçakçı şeklinde açıklama yapan tsk şaşırtmamıştır.

Işıd diyemeyen hükümetin gündemi değiştirmesi uzun sürmeyecektir.

Zira şu An Coca Cola boykotu gibi daha önemli meseleler vardırdır.

thy personelinin yeni kıyafetleri

Arap havayolu firması olan Emirates e diss atmış uygulamadır.

görsel

akp li eşcinsel gencin savunması

Taksim delisi Cenk dir.
En azından bana yazdıkları ile onu çağrıştırdı.

gurbetçi traşı

http://photos-h.ak.fbcdn....03777695_1951069792_n.jpg

gurbetçi traşı

Aman tanrımdır.
Ulan sanki Avrupada bir örgüt bunları kaçırıp kaçırıp toplama kamplarında aynı şekilde traş ettikten sonra geri yolluyorlar.
La tamam sakal uzatırsın şekil verirsin falanda, arkadaş o keskin çizgiler o kesmeler hele hele o kaşlar.
O örgütün liderine buradan rica ediyorum.
Bari modeli değiştirin arkadaş 10 yıldır aynı, daral geldi artık.

http://polpix.sueddeutsch...schtuerken-generation.jpg gibi mesela.

gezide solcu licede faşist takılan tip

Yazıyı başka uzuvları ile okuyan yazarlar için Son kez mealini açıklıyorum bu güzide yazının.

Gezi olayı örnek verilmiştir çünkü biz gezi olayında satılmış medyanın ne denli olayları manipüle ettiğini, nasıl yalan haber yaptığını ve nasıl halkı gezicilere karşı kışkırtıp gezicileri öcü olarak gösterdiğini gördük.
É arkadaşın sence bunlar yıllardır kürtler ve o coğrafyada yaşananlar için yapılmış olamaz mı?
Şimdi o sol elini başka bir iş kullan ve çenenin altına koyarak 5 dakika düşün.

liberalizmin doruğu, emperyalizmin kılcalı kürt hareketi mi?
Ulan arkadaş neler var ya (:
He yavrum he.

Daha okuduğunu anlayamayanlar yazarlar var malesef bu platformda.
O yazı ne bayrağı indireni haklı çıkarmaya nede başka bir siyasi görüşü yerip başka birine destek vermekte.
Yazının özeti şu ki, gezi parkında yaşananları göstermeyen medya yıllardır doğuda yaşananları ne denli göstermiştir sence sorusu.
Senin gezideki direnişin kat kat ilerlemiş halidir Lice.