1. 1.
  konuşmaya yada duygulara görsellik kazandıran betimleyici hareketler bütünü.
  3 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  türk erkeklerinin kıl olduğu lugat.
  (bkz: el kol hareketi yapma lan)
  3 ... sıçtırtma lamasına
 3. 3.
  temeli, fiziki özellikler ve kişilik arasındaki ilişkiye dayanan kavramdır. sheldon'ın vücut dili üzerine yaptığı çalışmada insanlar 3 grupta incelenmiştir.

  1-endomorph: oval vücut hatlarına sahip olan kişilerin oluşturduğu gruptur. sosyal, duygusal, affedici özellikleri ve rahat tavırları dikkat çeker.
  2-mesomorph: kas yapısı gelişmiş, genellikle üçgen vücutlu kişilerin oluşturduğu gruptur. kendinden emin, enerjik, dominant, girişken ve çabuk sinirlenebilen bir yapıya sahiptirler.
  3-ectomorph: ince vücut yapısına sahip kişilerin bulunduğu gruptur. detaylar konusunda seçici davranan, gergin ve çekingen yapıya sahiplerdir.

  aynı zamanda sheldon ince bacaklar ve dar kalçalara sahip olan kişiler için; kendini çevresindekilere anlatırken güçlük çeken, özgüveni eksik olan ve derin duygular düşünmekten kaçınanlar ; geniş kalçalara ve ince bir üst bedene sahip olanlar içinse tam tersi özelliklere sahip olanlar açıklamasını yapmıştır.
  ... 1kapaa5tabak
 4. 4.
  neymiş efendim, sürekli burnuyla oynuyorsa insan yalan söylüyormuş! benim zırt pırt burnumda sivilce çıkar. hem de tam ucunda. ben de habire durmadan oynarım burnumla. pinokyo muyum ben şimdi? gerekli mercilerden açıklama bekliyorum.*
  (bkz: inanmayın kardeşim) (bkz: hurafe bunlar)*
  1 -1 ... batuhanyedek
 5. 5.
  emre altug'un kapış kapış adlı sarkısında seslendiği dişinin sevişme şekli.
  1 ... melankolik
 6. 6.
  ağzın içinde ki dil işte. anlamsız tanım. şimdi kol desek vucut kolu mu dememiz lazım.

  not : bu entry şabalaklık içermektedir.
  2 ... pilotmont
 7. 7.
  asla yalan söylemez, tabii kişi profesyonel değilse. ayrıca karşında konuşan birinin yaptığı hareketlerden kişiliği hakkında birşeyler çıkartmak için profesyonel olmaya da gerek yoktur, biraz deneyim yeter.
  ... bad influence
 8. 8.
  (bkz: Sen sus gözlerin konuşsun)
  ... seirios
 9. 9.
  kesinlikle çene kadar dişli değildir ve istediğini yaptırmaz vicdana. ele verirsiniz kendizi. saklanılmaz saklanılacak şeyler. vücut dili duygu yüklüdür ve konuşturunca emin olun ağzınızdan daha fazla etkilersiniz karşınızdakini. kısaca düşüncelerinizi betimlersiniz.
  1 -1 ... sezzo
 10. 10.
  'lie to me' dizisini akillara getiren olay.
  ... camce