bugün

entry'ler (120)

ist

'ben ...istim' demek yanlistir bana gore.keskin fikirlere sahip oldugunu soyler gibidir.keskin fikirleri olan insanlar yenilikleri zor kabul ederler ya da hic etmezler.bir fikri ideoloji haline getirirsek,yani arac degil amac gorursek o fikri gelistiremeyiz,ilerleyemeyiz.

erdemirspor

icinde buyudugum icin mi bilemem ama,daha sicak ve samimi bir spor klubune ve spor salonuna henuz rastlamadim.

neden yaşıyorum

the show must go on.

insana en çok koyan şey

2 kisiden digerine asil vermen gereken degeri anladiginda cok gec olmak.

sorgulamak

soyutu somutlastirmak.

neotik bilim

sonsuzlugu cagristiriyor.

ozzy3

iyi bir noktadan acigimi yakalamis olan yazar. *

sevgilisi para harcamasın diye acıkmadım diyen kız

acligini saklamak kadar samimi olmayan bir hareket yerine,kendi alsin yemegini,hatta cok istiyorsa para harcatmamak,buyursun bir de ismarlasin dedirten kiz.hos sevgilinin eline bakiyorsa, her konuda ac kalmaya da mahkum bir kiz.
Eger kendi de alamiyorsa,acligini saklamak yerine sevgiliyle elele verip alternatif cozumler aramaya da son derece kapali bir kiz.kaciniz efendim. *

bilgili kültürlü kızların soğuk ve itici olması

zor edinmistir o bilgiyi,kulturu.

yaran anne diyalogları

bastan asagi siyah giyilmis bir gun;
pek sevgili annem: 'kizim hayirdir,1900lerde dul mu kaldin' !

herkese kardeş demek

(bkz: hepimiz ademin ogluyuz)

tayyip erdoğan ın aklındaki çılgın proje

emir altinda calismama projesi.

starbucks yanına tavuk dönerci açmak

kesinlikle mis bir tavuk doner yerim ardindan gider starbucks dan cayimi alirim,hic cekinmem.

kedilerin mart ayından önce azması

zaten pek haz almadigim yaratiklar,bir de bu donemlerde bebek aglamasi gibi itici sesler cikarmiyorlar mi.azmaniz bile ayri bir hadise be.

ezik man

ego fazlalaligi olan 'man' dir. fazla ego ruh ezikligi yapar,pek bir sey sanmayin.

deniz çakır

ozcan deniz ile duet yapmis kisidir.sasirdim gorunce.

sezzo

saglam benziyoruz bu arkadasla.ilgincin de ilginci.hani derler ya 'kopyani buldum bi yerde, sana cok benziyordu!' diye,ikimizi ayri yerlerde goren ve birimize yabanci olan birinin agzindan cikacagina adim kadar emin oldugum durumdur bu.

cafe pi

cikolatali suffle si yenilesidir,iyidir hostur cafe pi.

üniversite sınavına üçüncü kez hazırlanmak

(bkz: hatayi ikiden fazla tekrarlayana ne denir)

dunyanin en mutevazi adami

'en' i atacak olursak,candir can.ama 'en' yoktur bu alanda.