bugün

bir insanın nasıl naif, incelikli olduğunun bize canlı göstergesi olan aktördür. popülarite kaygısı içinde olmamıştır bu nedenledir ki istese çok ama çok başka bir yerde olabilecekken gerçekten kendini ifade eden ve ruhundan şeyler bulduğu rollerde görünmüştür. özellikle yeditepe istanbul'da canlandırdığı ruhsal travmaları olan karakter ile yaşadıklarını hissettikleriyle mükemmel biçimde izleyen kişilere yansıtmıştır. bu adamın muhteşem ötesi bir ses tonu vardır. öyle bir ses tonudur ki bu ruhu okşayan kadifeden periler konuşsa bu kadar olur. bu adamın herşeye karşı duran bir ciddiyeti ama birden fırlayıveren bir gülümsemesi vardır. kadınların hasta oldukları nokta bu adamdaki gülümseme ve ciddiyetin aynı anda vuku bulmasıdır belki de.cazibe hanımın gündüz düşlerinde ilk olarak ortaya çıkıp gerçekten farklı bir oyuncu olduğunu göstermiştir. bu filmde bir hayali canlandırsa da bir gerçek olarak insanların hafızasına yerleşmiştir.
bakılıp huzur bulunabilecek insanlardan biridir. oturulup konuşulsa kimbilir neler olur.
erkan can , haluk bilginer , şener şen , güven kıraç , menderes samancılar, olgun şimşek , uğur yücel ... bu adamlar gerçekten her rolün altından kalkan çok yetenekli, diğer aktörlerden farklı, bazı şeyleri aşmış aktörler. ama bu uğur polat onlar kadar çok ortalarda görünmese de, yetenekleri onlarla eşdeğer olsa da, daha bir başka, daha bir büyülü bir duruşu, aurası var. rol seçimleri, canlandırdığı karaktere kattığı içsellik, inandırıcılık üstdüzeyde olan dev bir aktör. avrupa sineması farketse festival festival gezer valla.
istanbul devlet tiyatrosu sanatcisi, meseleyi asmis bitirmis oyuncu.
Fanatik Galatasaraylıdır.

görsel
benim hastası olduğum ;ve türkiye deki en rol kesmeyen adeta rolü yaşayan aktör...insanın sadece sesine bile hayran kalabileceği,sonsuza kadar izlemekten bıkılmayacak tek oyuncudur o.trt de zuhal olcay,emre kınay ve birçok ünlü ismin yer aldığı yeditepe istanbul adlı dizide hayran kitlesini,özellikle benim kitlemi-katlayan anıtı dikilecek kişi..zuhal olcaydan sonra gelen oturup iki lafın belini kırmak istediğim oyucudur kendisi..ahahah!
aşk yakar isimli tırt diziyi bile izlettiren; naif, efendi, sanatçı adam. filmografisi ve rol aldığı tiyatro oyunları oldukça kabarık başarılı oyuncu. sıcak saatler'de tanıdığımız, yeditepe istanbul'da hayran kaldığımız, sultan makamı'nda bittiğimiz, aşk yakar'da takdir ettiğimiz yüce kişilik.

1981'de istanbul üniversitesi devlet konservatuarı tiyatro bölümünde eğitim gördü. 16 yıl devlet tiyatrosunda, 30 tiyatro eserinde rol aldı.
başarılarını ödülleriyle pekiştirmesini de bilmiş. salkım hanım'ın taneleri ile antalya altın portakal festivali'nde en iyi erkek oyuncu, bütün kapılar kapalıydı sinema filmi ile de 1990'da ankara film festivali'nde umut veren oyuncu ödülünü aldı.
en son ali'nin sekiz günü ve devrim arabaları'nda rol aldı.

hep görelim istiyoruz.
türkan dizisinde oynamaya başlamış. karakterin adı ne, kimdir bilmiyorum sadece reklamlarda gördüm ama onu ekranda bile görmek güzel.
Bir diğer Polat olan Ebru Polat'ın gölgesinde kalmıştır. O da insanımızın ayıbıdır tabi.
22 şubat 2007'de hızır tüzel'in kendisiyle yaptığı söyleşide kalbinin kırık olduğunu ve barışmamak üzere hayata küstüğünü söyleyerek içimizi acıtan değerli oyuncu.
http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=213631
bir erkeğin anatomisi filmi ile gözümde birkez daha devleşen oyuncu.
bana sabaha karşı 5 sularında bile hakkında entry yazdıracak büyük oyuncu.. yeditepe istanbul, sultan makamı, salkım hanımın taneleri gibi birbirinden mükemmel projelerde yer almıştır.. azcık yeteneğim olsa sırf kendisini izlememden mütevellit tiyatro sanatçısı olma gibi bi hayale kapılırdım.. özellikle yeditepe istanbul'daki dram oyunculuğuyla kendisine olan hayranlığımı katmerlemiştir.. ayrıca kendisi yüzüklerin efendisi'nde boromir'i seslendirmiştir..
aşık olunası adam. seher vakti'nde tam ekranlara kalite gelecekken her nedense dizi sır oldu. hatırla sevgili'ye ya da fikrimin ince gülü'ne yakışırdı aslında. kenan ışık'tan daha iyi dururdu memed ali rolüne. ama nedense ne yönetmenler ne yapımcılar anlıyor kalitenin k'sinden. hep heveslerimiz başka bahara.
yakışıklı erkek budur.. efendim sistemin kuklası olmamış kendi yolunda yürüyen erkek de budur.. içli duygusal kültürlü erkek de budur..

yani öyle iki kılla karizma olup vuuu beybi çok anarşistim diyen salak nejat işler ya da tombul suratlı karı kılıklı gergard butler filan değil..

genç kızların sevgilisi olan ve alayının kuşbeyinli olduğuna inandığım murat boz berkay bilmem ne yok soner kabadayı filan denen adamlar hakkında konuşmak kelime israfı zaten.. hepsine bi harem verilse de , kliplerdeki hatunlarla dans ede ede ölseler , azalarak bitseler..

bi de tabii kaan tangöze filan var.. artık onlar iyice keş erkek kategorisinde narkotik incelesin..
tv dizilerinde gerektiği kadar ön planda olmayan buna rağmen başrol oyuncularının hepsini donunda sallayabilecek bir oyuncu.sanırım tiyatroya daha çok yakışır..
atvde yeni başlayacak olan sinekli bakkal da oynayacakmış. sırf onun için izlenir.