bugün

(bkz: tavuk götü) benzetmesi bolca yapılır bunu yapanlara.
5 yaşı da yanında götürür o sakal ve saçlar.
yapmakla yapmamak arasında kaldığım durumdur.

bir taraf; yap yüzün gözün açılsın, insana benze der iken diğer taraf; lan yok lan kesme hiçbir şeyi böyle daha iyi, o kadar emek vermişsin demektedir.

ney yapsam bilemedim.
aynı anda etek traşıda olunursa kırpılmış koyun gibi olunur.
arkadaş ortamın da çoğunlukla 'parlamışsın lan' diye tabir edilir.
(bkz: çıkan kıllardan ortopedik yastık yapmak)

yolunmuş tavuk poposu gibi savunmasız görünmektir.
Yeni traş edilmiş koyuna dönmekten farksızdır ben kıvırcık saçlı olduğum için en çok benim garipsediğim ve arkadaşlarımın genelde getir de evdeki yastıklar dolduralım esprisi ile beni saç ve sakal uzatmaktan soğutması .
Soyulmus salataliğa dönmektir.
insanın insana benzeme, o hırpani halden kurtulma halidir, "ne yahuşuhlu bebeymiş la benim kardeşim" deme durumudur.

5 6 yıl saç uzattı benim bilader, hani beline kadar derler ya o kadar saçı vardı. ( olum ben nasıl sıçıyomuşum o zamanlar ya) diyo şimdi. marmariste kestirdik staja başlayacak diye, bütün turistler toplandı herifin başına, kocaman bi örük yaptı kadın, sonra bastı makası kırt kırt kırt...

sonra erkek kuaförü aldı falan kesti saçını iyice kısacık, turistlerin ellerinde kamera 20 kişi falan varlar. *
yüzü gözü açıldı ama yarrak gib de oldu yani, ya gözümüzün alışmamasından yada adamın gerçekten beceriksizliğinden tam bilmiyorum ilk gün bok gibi olduğu kanısındaydık. turistler de aynı kanıdaymışlar ki, kesim bitince suratlarını buruşturarak çekildiler olay yerinden...

bilader ise tecaviz maduru hatunlar gibi salak salak etra bakıyor, giden saçını sakalını sıvazlıyordu.

-"olmadı dimi la?" dedi,
-"ne bekliyodun yarram? kıvanç tatlıtuğ mu?" deyince anladı ama meğer gözün aşina olması lazımmış.

daha sonra çok beğendik, insan gibi oldu, adama benzedi la adam.
öğrenciliği bitti, stajları bitti, doktor oldu adam hala daha inatla kısaltmadığı bıyıkları kaldı bi tek. amk türkücü gibi kapkara bıyıkları duruyo, kestiremiyoruz. bakalım hacu hayırlısı. oda olur elbet. ondan da kurtulur belkı ama saçlarının uzun zamanını hatırladıkça yeni hali on numara. bunu söyleyebilirim.
kesin gitsin lan uğraşmayın amk, sıkılmadınız mı karmakarışık saçla başla dolanmaktan, yıl olmuş 2012 adamlar saç uzatıyor yahu..
Kel ve köse erkeklerin "Adamım çok yakışıklı olmuşun " demelerine neden olur.Halbuki tam bir faciadır. Uzun saçlı kirli sakallı erkeklerden hoşlanan bir kız için hayat o günden itibaren çekilmezdir.
(bkz: kuşa dönmek)
yolunmuş tavuk.
vay lan naptılar olum sana deyip üzülünecek kişi halidir.
bebek poposu kadar pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız?!.. jilette* kullanın. pürüssüzlükte taviz vermem diyorsanız saç ve sakalınızı birlikte kesin! etkiyi ikiyi katlayın. ve hemen bir partiye koşun. partinin en güzel kızı yanınıza gelip yüzünüzü okşamaz ise biz jilette fabrikasını kapatacağız. etkili, pürüzsüz ve çok çekici olmak isteyen erkeğin terciği; jilette! reklamlar bitti. şimdi ana haber bülteni...
intihar sebebi. aman denemeyin.
Nohut gibi kalırsınız.
(bkz: mudurnu piliç)
Dayıoğlunun tabiriyle eşeğin götüne dònmek.
engebeli araziden düze cıkmak.
cirilciplak etrafta kosma utanci veren eylem. bir sure inzivaya cekilir, aglayarak parlayan yanaklarinizi oksarsiniz. cevrenizdekiler, "cok yakisikli olmussun ya, seyapma," derken aslinda, "huoahahahaohaoua," demektedirler, bunu unutmayin. mumkunse birkac ay insan icine cikmayin.
sonrasında kesinlikle kolonya kullanılmaması gereken eylem.
psikolojik bunalımın en somut göstergesidir. tabi tersi de olabilir.
(bkz: mudurnu tavuk)
çıplaklık hissettirir.
ceza filminde kadir inanırın oynadığı karakter bunu yapmıştı.
güncel Önemli Başlıklar