bugün

subay, astsubay' lar ofislerinde klima altında takılırken, eğitim alanında koşturandır.
görsel
terörle mücadele kapsamında istihdam edilmiş profesyonel askerlerdir. jandarma'da özel harekat birliklerinde görev yaparlar. yeni düzenlemelerle özlük hakları iyileştirilmiş emeklilik hakları verilmiştir.
eski dilde, uzatmalı çavuşlardır.
uzman jandarmayla karıştırılmaması gerekir.

uzman erbaş: geçmişte askerliği yapmış, başka bir bok olamayacağını bildiğinden profesyonel askerlerin en düşük rütbelisi olarak kalmaktan başka para kazanmak için yol bulamamış tip.

uzman jandarma: en az lise mezunu, askerden önce sınav ve *3 ya da 6 ay eğitim görmüş kişi.

haaa, ikisi de genelde gayet kıl, kompleksli ve cahil olur. orasını karıştırmayın.
Osmaniyeli kozanlı dalyaraklardır.
Iki ucu boklu degnege konu olan temiz insan.

Onu kirleten ölümler.

Omzumda ta$idigimda hayat bana hayat gibi gozukmuyordu artik.
Bir nevi yoksulun göt altına atıldığı paralı askerlik.

Eskiden ordudaki sabit asker açığını ve astsubay yükünü azaltmak için açılmış bir birimdi. Şimdiyse zorunlu askerliğin kaldırılacağı sürece angaje edilmiş bir birim olmuştur.

Erat çarpışamaz deneyimsiz dendi. Paralı erbaşlık çıkarıldı bir çoğu da sonrasında uzman onbaşılık ve uzman çavuşluk hakkı sağlandı. Bu mesleği seçenlerde genelde yoksul ailelerin çocukları.
7 gün akşama kadar kışlada izmarit toplama ve nöbet tutma olayı. ölüm tehlikeniz yoktur. ancak önüne gelen sizi fırçalar. para için yapılmayacak mesleklerdendir. askeriyede tegmen altı olmayacaksın asker olacaksan.
% 40'ı Cemaatçi, % 40'lık diğer kesimi AKPK'li, kalan % 20'si de Türk evlatları olan, askeri rütbedir. Aslında profesyonel ordular da maaşlı erlere verilen isimdir ancak bizim ordumuzda Astsubay kategorisinde rütbeli sayılan askeri sınıftır.
iyisi de var kötüsü de var. altındaki askere it muamelesi yapan da var kardeşi gibi gören de.

şunu da belirtmek lazım otuzdan fazla uzman erbaş tanıdım sadece 3-4 tanesi küfürlüktür, çoğu kendi halindedir. bazılarını ise ölene kadar minnetle anacağım çok iyi adamlardı umarım bir gün hak ettikleri yerlerde olurlar.
Suan icin ölüme gönderilecek kişilere verilen sıfat.
türk silahlı kuvvetlerinde sayısı 47570 tanedir.
Ne diyeyim, ben daha ne diyeyim?
(img:#1868575)
(img:#1868576)
Lise mezunu olarak mesleğe başlama hakkı vardır. 3-4 ay zorunlu bi eğitim söz konusudur. Bu eğitim sürecinde 5000 tl maaş verilmektedir. 3 ay sonunda sınavsız şartsız sadece 5 yıl iş akdi ile mesleğe başlıyorlar. Eğitimler bitiyor ve normal bir memur gibi sabah 8 akşam 5 mesai yapılıyor. Aldıkları maaş 9000 tl.
0:00 0:13
7 yıl uzman askerlıkten sonra devlet memuru olurlar ama oraya kadar yetısen az.Sanırım bu yıl ilk terhıs grubunu verecektır.
Sabah 8 akşam 5 mesai yapıyorlar arkadaşlar bizzat şahit olduğum bi durum bu. Aynen bi tapu kadastro memuru gibi akşam çıkıp evlerine gidiyorlar. Aldıkları maaş 9000 bin tl yi kolay kolay geçmese de tr şartlarında doktordan daha çok kazanıyorlar.

Tek gerekçeleri "kelle koltukta yaşıyoruz". Bütün madenciler her gün her an ve askerlerden daha çok kelle koltukta yaşıyorlar. Verilen ücretler ise içler acısı.