5 dakka sonra ordayım
türkcellden gelmesi beklenen mesajdır*
(bkz: gnctrk nin 1000 mesaj kampanyası)
-selam metalciyim ben
bunlar telepatik mesaj gönderdiği için anlaşılmayacak mesajlar.
türklerle olursa ilk diyalog muhtemel cümle
- ben rus kızı değilim. sulanma bana. *
s.a

(bkz: aleykumselam)
bir ki ses ses kontrol öhöö öhööö
muhtemelen mesaj önce telefona gelir, müsaitseniz size gelicez.
slm,msn var mı? *
"boşaltın! ziktiniz attınız caanım gezegeni, taşınmadan tadilat yaptırıcaz" meal matematiksel bir mesaj olması muhtemeldir. asıl mesele mesajın ilk hangi ülkeye ulaşacağıdır. abd alırsa, bu minval bir mesaja uygun bir holivud filmi henüz çekmediklerinden büyük ihtimal apışacaklardır. bize gelirse mesele yok; iki günde toparlanır, konya ovasında nakliye gemilerini beklemeye başlarız.
Konu ile ilgili olarak (bkz: Contact)
bir zamanlar kral idik Mısır'a...
şekeriniz varmı acaba
bize öğretilen amerikan sineması yaklaşımınca ya wahlı elektro sesi gibi birşeyler duyarız ya tam manasıyla theremin sesi duyarız; o da olmazsa muhtemelen ingilizce birşeyler tekerleyecektir*.
bir sonraki uzaylı istilasına kadar cep telefonu sekreterleri iyice yaygınlaşır nasılsa;adamlar da rahat rahat sesli mesaj bırakırlar.bir de mms olayına girseler tadından yenmez evelallah.*
binlerce yıldır sizi inceliyoruz ve sizinle temasa geçmek için en doğru zamanın geldiğini söyleyebiliriz. dünyanız uzun yıllar savaşlarla boğuştu, milyonlarca kişi öldü bu savaşlarda. şimdi de savaşlarınız var ama bu sefer farklı, bu savaşta haklı olan yok.

sevgili dünyalılar, ortanızın doğusunda olanlara seyirci kalmamız beklenemezdi, sizden de bir tepki alamayınca bu ilk mesajı atmaya karar verdik...

mesajı avea yoluyla atıyoruz (galaksiler arası en ucuz tarife ondaydı). bu yüzden turkcell, telsim ve dünyadaki diğer kullanıcılara ulaşması uzun sürebilir. heyecanlanmayın.

sizin için, dünyanın her yanından görülebilen dev bir ekran hazırladık, kafanızı kaldırmanız yeterli. dünyanın neresinde sefalet, açlık ve savaş varsa bu ekrandan görebilirsiniz. unutkanlık hastalığınız için de kendi gezegenimizde (gora değil, öyle bir yek yok yanılmayın) doğal ortamlarda ürettiğimiz ilaçları yine havadan atacağız. kendinize iyi bakın yakında yine gelicez, dev ekranın taksitlerini ödemeye, o zaman yine görüşürüz şimdilik hoşçakalın.

ps: mülteci alımlarımız yakında başlayacaktır. müracaat formunu yine havadan atarız...
iki çağrı atınca bizi gardan alın.
-murtaza abi aç yolu gelioz
-ee eeh şeey ben murtaza değilim karıştırdınız
Ay çöreğimizi yedik marsta sizi bekliyoruz.
(bkz: hanginiz kara murat)
ziztın bşt distizt bizzit.
kısa bir telgraf mesajıdır.
"çizdiği şapşal marslı karakterleri nedeniyle tim burton'ı kınıyoruz"
(bkz: zekayı size biz verdik) *
tanıdık mesajlarda gelebilir;
"oy oy eminem nedir bu güzellikler"

(bkz: mustafa topaloğlu uzaylıların fahri konsolosu olsun)
hacı sofra hazır mı ?
hacı sofra hazır mı ?
geldik geldik yoksunuz
siz ne biçim boksunuz!
kapılar olmuş bir duvar
dışarılarda bok mu var?
(bkz: ev gezmesi) *