bugün

bir dört taşınma geeçirip anasının amını görmüş ariston buzdolabının kompresörünün devreden çıktığı zamanki çotank sesi değildir ki misafir arı don gömlek bizim yatak odasına atmıştı korkudan kendini.
Evde tek yaşanılıyorsa bas ucunda bıçakla uyuma sebebidir.
bir sensörlü musluktan gelen su sesi değildir. hadi odadan bir şey düşmüştür ama ya bu?
karanlıkta yalnız kalmaktan ölümüne korktuğum için başıma gelirse kıpırdayamayacağım durumdur. böyle korkularınız olunca ne yazık ki evin seslerini dinleyerek uyumaya çalışırsınız. en ufak seste ise kafanızın içinde güm güm sesler duyarsınız. yani odalardan gelen sesler hiç hoş değildir.
gün boyu biriken statik elektriğin çıkardığı seslerdir.
rüyadır o rüya.
(bkz: ha siktir)
(bkz: eti crax)
uyurken yan odadan gelen tırt ses gibidir. öyle ses mi olur allasen!
uyurken yan odadan gelen pırt sesinden iyidir.
az önce buzdolabından buna benzer bir ses duydum bir actım baktım ne göreyim!!! Hiç bir şey..
yan odada her şeyden habersiz uyuyan ev arkadaşına, elinde bıçakla yaklaşan katilin ayak bileğinden gelen çıt sesidir hep.
bir hamster ile aynı odada uyunduğunda kaale alınmayan seslerdir. nitekim, bu hayvan yediği o kadar fındık, fıstık, muz, elma vb. şeyin tüm enerjisini gecenin köründe yakmaktadır. e haliyle tıkırtıyı da sonuna kadar yapmaktadır.
su damlatan kaloriferin sesidir. *
genelde yan odadan gelmez. perdelerin üst tarafta takılı olduğu korniş denilen yerden gelir. her evde de vardır. sanırım sıcak-soğuk hava olayından oluyor.
Buz dolabının sesidir.Bazen kapı çıtlamasına benzer
hırsız olsa "çat" diye çıkardı, korkmayın.
bir de "ansızın çıtlayan pet şişe" vardır ki ayar eder insanı.
cisimlerin statigi ilkesine dayali olarak yan odadaki her esyadan gelmesi olasi ses... bu ilkeye gore cisimler halihazirda hareketlidirler zaten...bir de hareketin kirilma noktasi vardir ki "cit" sesi iste o zaman gelir...
(bkz: uyumak üzereyken kafanın içinden gelen çtonk sesi)
(bkz: #4471253)
otellerde yaşıyorsanız (ben öyleyim) yan odadan gelen inleme sesleri bile bir süre sonra sıradanlaşır..

ne çıtı...duvarlar sallanır bazen..
mutfaktan geliyorsa o ses, bosch marka derin donduruculu buzdolabının,buz kırma sesidir.
tam uykuya dalınan o an aslında çıt diye gelen sesin kafada güm gümm diye yankılandığı sinir bozucu durum.
televizyondur o.