bugün

genelde bir sarhoş narasıdır fakat bazen, pazar günü sabahın köründe, kalkıp işe giden zavallı bir insanın, fosur fosur uyuyan diğer insanlara, kıskançlık ve öfke dolu haykırışıdır.

uyumayın ulan allahsızlar, biz çalışıyoruz.
Sabaha karşı meydana cıkan, sokaklarda duyabileceginiz sarhoş narasıdır. kendince bir eğlence barındırır içinde herkesi uyutmayıp eglencesine davet etme, masaya meze yapma imaları taşır. Ama ramazanda sahur vakti bunu duyunca hemen bir gülümseme oluşabiliyor. davulcuda bu arkadaşa tempo tutuyor.. Artık ne kadar alkollüyse arkadaş herhalde şöyle düşünüyor "lan oruç tutmuyorum bari tutanlara bi faydam olsun" diye düşünebilir. (bkz: Hoşgeldin ramazan)
kış günü dağda mahsur kalmış gruptaki düşünceli insanın arkadaşlarına sitemidir. *
sol frame de gördüğümde gülümsememe neden olan, genelde sarhoş gençlerimizin gece vakti gerçekleştirmiş olduğu haykırmadır..aslında isyanın farklı bir biçimde dışa vurumudur da anlatması uzun sürer şimdi..psikanalizden girer toplumsal ahlaktan çıkarız, vakit yok uyuyup işe gitmek gerek..*
Gora'da Cem yılmaz'ın esir düştüğü Gora gezegeninde bir akşam hücre arkadaşları Bob Marley Faruk ve 212 ile eğlenirken attığı nara.
gora'da unutulmayan sahnelerden bir tanesi. 312413541 kere izlesende gülmek zorunludur.
git gide azalan online sayısı göze alındığında yalnız kalmak istemeyen yazarın sol frameye çekeceği sözcüktür.

(bkz: sol frameden ayar vermek)
sözlükte sol frame deki durgunluğu gören gececi yazarın haykırışıdır.

hiç olmazsa

(bkz: son bir sigara içelim)
bir sarhoş nidası olarak uyumayın ulan.
genelde kafam bozukken ya da uykusuzken ve beles smslerim varsa arkadas cevreme cektirdigim eziyet niteligini tasiyan cumle.
madem kendin uyumuyosun insanları neden uyutmuyosun dedirten ve bana sabah sabah formatı deldirten cümle. (bkz: sabah sabah formatı delmek)
online kişi sayısının hiçbir şey ifade etmediği, sol frame'de yaprak kıpırdamadığı o sıkıcı dakikalarda içten gelen haykırış.
80 kişi dahil olduğu aşikar. ve bizde kalabalık yapmaya çalışan.
gorada geçmişti böyle bir cümle hatırladığım kadarıyla.
Gora'da, 216'nın, arif ve bob marley faruk'un ortamına alışma evresini gösteren sahnede, arif'in "tak tak takırdama" türküsü eşliğinde bağırarak söylediği söz.
yanlış saatte yanlış zamanlama da yanlış entry giren yazar beyanı.evet.

not : araştırmacı şair yazar kesinlik ile doğruyu söyledi.evet.
http://www.youtube.com/watch?v=TBgAEveRRyM

beni bağırttırmayın.
Gece kum çuvalı gibi sırtınıza bindiyse, aldığınız nefesi sayıyorsanız, gözlerini güneşi bekler gibi bekliyorsanız uyumayın ulan sevin aga sevmek için sevin
Uyuyamıyoruz zaten...
Göz kapaklarım ağırlaştı aq.
tamam tamam uyumadık mesaj atın da ayık kalayım az.
uyumuyoruz ama sıkılıyoruz. yapacak bir şeyler söylesen keşke dedirten başlık.
Haydi sahura arkadaşlar çay hazır.
yeni uyandım zaten uyumam herhalde.
https://youtu.be/3QoABLFR7_c