bugün

Gel sallıyım ayağımda.
Toparlanıp yatmaya üşeniyorum benim sorunum da bu. kim pijamasını giyecek de yatağı hazırlayacak…
Üşendikçe hazırlanamıyorum hazırlanmadıkça yatamıyorum yatmadıkça uyuyamıyorum, uyuyamayınca sabah uyanamıyorum.
benim kafamda bir şeyler varken genelde yaşadığım hadise.
Bi işesem sorun bitecek de kim gidip salacak?
an itibariyle içerisinde bulunduğum durum.

deli gibi uykum var.
ama hiç laptopu kapatıp yatağa kadar gidesim yok.

hem güzel güzel müzik de dinliyorum. mis gibi.
ancak daha fazla dayanamayacağım gibi, beyaz bayrağı çekmem an meselesi..
Sabah uyanmaya üşenmenin ters,orantısıdır.
aslı sabah kalmaktan kaçmaktır. eğer kalkmayı isteseydik, akşam paşalar gibi uyunurdu.
küçükken ne güzeldi lan. hep uyuyup sabahı beklerdik.
şimdi uyumaktan kaçar olduk.
bu nedir ya. dünyanın en saçma durumudur evet ama yıllardır çekiyorum bu meretten. abi şu an yatakta oturmuşum laptop kucağımda ve sözlükteyim. ve üşeniyorum uyumaya. hani neden ? bi nedeni yok. yataktasın lan işte daha neyine üşeniyorsun derler adama. ben de kendime diyorum ama cevabı yok.
Evet hala useniyorum lütfen biri beni uyutsun.
Suan olduğum durumdur.

Üşenmek evet şuan bildiğimiz uymamak için useniyorum.
Bir şeye üşenmek için o şeyin iş olması gerekmektedir uyku bir iş değildir istirahattır dolayısıyle eylem eyleme uymamaktadır.
Uyumaya değil uyku surecıne usenıyorum. Duvarı ıncelemek bıle daha zevklı. Sıcaklardan adeta erıyen vucudunla kalacaksın da, dıslerını fırcalayacaksın da, pıjamanı gıyeceksın de, kız ısen maskelerını yapacaksın da... Zor işler. Duvarı ıncele duvarı.
Uyumak iÇin yatakta harcanılan enerjiye acımaktır. Misal ben uyumaya ve uyanmaya Çok üşenirim. Ne bela iş arkadaş.
Var olan gerçekliktir.
evet şu an tam olarak da yaşadığım durum. keşke biri bilgisayarımı kapatsa kaldırsa dişlerimi fırçalasa ve yatağı ayağıma getirse. hatta gözlerimi kapatsa.
Hemen her gece yasanandır.
Tuvalete gıt, dıslerını fırcala, gecelıklerını gıy son rotusları tamamla yat, dön dön dön....
tükenmişlik sendromunun bokunu çıkartan kişidir.
gözler perdeyi yarıya kadar indirse de oturduğu yerden kalkıp yatağa konuşlanmaya üşenme durumudur. çok zordur gülmeyin olm. entry yazarken uyumak varken yatağa gitmek üffffsss.
sabah namazını beklemeye üşenmez de uymaya üşenir tiplerdir çoğu. (bkz: mesela ben)
(bkz: Uyumayı unutmak)
uyanmaya üşenmek, kahvaltı masasına oturmaya üşenmek sonra kalkmaya üşenmek diye giden olay zincirinin bi halkasıdır. hatta bazen uyumaya bile üşendiğinizi üşenmekten yani düşünmekten bile üşenirsiniz.
kurtulmanın tek yolu, tüm yatış hazırlıkların canını cehenneme göndererek anında yatağa girmekten geçer. böylece uykuyu kaçmadan yakalamış olursunuz.
insanin sandalyeden totosunu kaldirip, yataga gecip, yatakla vicut isisinin esitlenmesini bekleyeyip, uyuma kosullarina uygun hale gelip, dalana kadar olan surenin uzunlugundan kaynakli olan usenmedir.
yatağa gitmek gibi zor bir eylemi yapamayıp, olduğu yerde(masa, sandalye, halının üstü vs.) uyumaya çalışan kişilerin dramı.
şimdi yatağa kim gidecek , kim uzanacak,kim gözlerini kapatacak. zor iş o.*