bugün

(bkz: amerika birleşik devletleri)
görsel
dünyanın en büyük terör örgütüdür.

saygılar sunuyorum azizim...
görsel
(bkz: Usa)
görsel
görsel
görsel
bir dizi olaylar ile zor durumda olan ülke. gerçek şu ki obama sadece erteledi, öteledi. göreceğiz bakalım gidişatı ahlar! yerde kalacak mı?
vatandaşlarına u ile başlayan bir ülke sorulduğunda cevab veremedi moduna girenler ülkesi.

gerçi bana da t ile başlayan ülke deseler tacikistan derim garip bir sempati duyuyorum.
zor durumda olmak illa ki madden ve siyaseten değildir. ben de kaldım mesela arizona taraflarında en ufak bir olay yoktu. her şey tıkırında görünüyor fakat bir dizi olayar belli bir kısmı doldurdu. obama ne sağlık reformu ne de göçmen sorununu çözebildi. bunlar başağrıtır. dünya siyasetindeki ağırlığı da kim ne derse desin önceki gibi etkin değil.
başkanının tayyipleştiği ülke.polis adamı boğarak öldürdü hiç bir yapmıyor amk.
Michigan da silahlı eylem olan ülke. her gün bir yerde terörist olay var. aslında çoktan bir terör örgütü çıktı. isimlendiremiyorlar korkularından.
görsel
Kızılderili topraklarına vahşice üşüşen, 46 eyaleti olduğu için birleşmiş eyaletler yani amerika birleşik devletleri denilen, pek çok terör örgütüne gizliden destek veren ülke. Ekonomisinin yakın zamanda iflas edip çökmesi dileğiyle. Parasını alamayan johny'ler savaşır mı afganistan'da o zaman acaba ?
görsel
yaşadığım süre içerisinde çeşitli gözlemlerim olduğu ülke. zenciler.. halen 2. sınıf vatandaşlar. tutuklanmaya ve suç işlemeye görün her şey aleyhinize çalışır ve kodese boylarsınız. ırkçılık ve cinsiyetçilik halen bazı eyaletlerde resmi! olarak var. gayriresmi olarak ise her yerde. teniniz yeter ki esmer veya meksikalıyı andırsın bakış açıları hemen değişir.

kanunsuzluk kanun olarak uygulamaya girmiştir ülkede. mesela paranız varsa tecavüz vb ağır suçlardan para vererek kurtulabilirsiniz. çok şaşırtıcı değil mi amerika hayranı denyolar?

para varsa hemen hemen her türlü işi kanunla çözersiniz. ve bunu sorgulayan 1-2 belgeselci, gazeteciden başka kimse yoktur. son yıllara kadar.

mesela işinizi kaybettiniz. ev kiranızı veya kredinizi ödeyemediniz. başınızın belaya girmesi puan düşmesi ile başlar ve sağlık dahil hiç bir hizmetten yararlanamazsınız. ve iş bulmak ta gerçekten zordur. bir sürü evsizin macerası da böyle başlamıştır zaten. bir çok derken milyonlarca. aşevinden karnını doyuran 40 milyon küsurdu geçen verilerde. diğer beslenebilenler de hamburger vs endüstriyel zırvalar ile..

mesela bir otele gidin. kahvaltıda her türlü endüstriyel reçel varken bal bulamazsınız. neden? doğal olan pahalıdır da ondan. avrupa da oysa bal vardır . örnek olarak..

70-80 yaşında adamı cafede çalışırken bulursunuz. dersiniz ki ne çalışkan. ne çalışkanı ulan adamın sigorta şirketi batmış.

açık tenli olduğum için polisin bir iki yerde bana geç derken kapalı tenli arkadaşa dur dediğini biliyorum sınıra yakın bir yerde. lan itoğlu pezevenk batılı daha içinizdeki ırkçılığı çözememişsiniz sonra da özgürlük anıtı ile güzellemeler.

ev kiralıyorsunuz mesela yanında para götürmeden giderseniz bankaya kadar beraber gidelim çekelimi bile anlamazlar düşünce sistemleri farklı çalışır. para mafya ile de olsa kanunlaştırılarak tapılma vesiesi yapılmıştır. evet. nemi demek istiyorum?

çok uzun. bir beyaz uyuşturucuyu tütütür hele ki şöhretse. medya bunu açıkça yazar kullanır, ama bir zenci gariban da yakalanırsa 10 yıl tıkıverirler içeri.

ne mi olacak?

hazırlanın bir amerika baharına..

son zamanlarda kosolosluklar vize vermiyor türklere. % 90 red.

bu sevinilecek bir şey. çünkü paranız cebinizde kalır. gidin bunun yerine çin e uzakdoğuya asya ya , afrika ya. hem ticaret hem de her türlü menfaatin geleceği var.
bunun yanında arizona yöresinde bulunan türk kardeşlerimiz varsa bir problemi, bana özelden ulaşabilirler.
görsel
Bunu en güzel deep turkish webteki eleman telafuz ediyor amk. Hahahah
Bunu mu demek istediniz ? —-> United states of assassino
Dünyanın tanrısı.
ingilizce: amerika birleşik devletleri.