bugün

istanbul'un Ümraniye ilçesinin aslında 1972 yılında kurulmasına rağmen o yıl cihangirspor kulübü ile birleşmesi ile kuruluşu 1938 olarak görülen kırmızı beyaz renklere sahip olan amatör futbol kulübü. Tam iki kez siyasi kararlarla 3. lige çıkan, ancak burada tutunamayan Ümraniyespor, 3. ligde oynadığı dönemde en fazla seyirci potansiyeline sahip kulüplerin başında gelirdi.

süper ligde oynamış futbolcuları vardır.

(bkz: ismet Taşdemir)
(bkz: Hakan Çimen)
(bkz: Recep Uçar)
(bkz: köksal Terzi)

Bu arada efsane futbolcuları;

Şükrü ...
(bkz: isa Varlı)
(bkz: Oğuz Yardım)
(bkz: Fatih Yardım)
(bkz: Muharrem Uzun)
(bkz: Muharrem Suna)

edit: imla
köksak terzi, 22 yaşında sakatlanıp futbolu bırakmak zorunda kalan, 22 yaşında 3.ligde teknik direktörlük yapan en genç teknik direktör olup aynı zamanda ümraniyespor u 3.lige çıkartan teknik direktördür.
burada şükrü gökhan unutulmuş. ümraniyesporda gelmiş geçmiş gol yeteneği en iyi olan oyuncu. galatasaray altyapısından sonra 3.ligde ümraniye ve pendiksporda oynamış, daha sonra ümraniyespora dönerek amatör liglerde ümraniyesporun 3.lige terfimüsabakalarında iki kez final oynamsında çok büyük katkıları olmuştur. NAMI DEĞER: GOLCÜ
Ümraniyespor Tarihinde Mevkiilerinde En Başarılı Oyuncular
(Tarihin Karması)
1.Atilla-Şaban Ali
2.Hakkı-Kadir Luş-Kenan
3.Mustafa-Savaş
4.Hüsnü-Ergun-Turgay-Ahmet
5.Mesut-Tuncer
6.Bülent-Serdar
7.Tuncer H.
8.Yıldıray-Erdoğan
9.A.Gaffur-Selim
10.Şükrü-Adnan-Cihat
11.Abdülaziz-Fatih-Tuncay

Teknik Direktör:Köksal H.
#5194850 (mehmet tan, 12.05.2009 14:01)
bi dakka... #5194850
entry adresi
yazarın web sayfası
şikayet et
yazdır
çevir
w tavsiye !?

bu takımın efsane kalecileri atilla nın çok maçlarını izledim, gerçekten deli bir kaleci idi, sonrasında kartalspor da da oynamışlığı vardı.
#5194882 (serander, 12.05.2009 14:07 ~ 14:08)
2 adım ötemizdeki spor klubüdür.
Bu kadar büyük bir ilçenin takımı çok daha üst liglerde olması lazım ama maalesef amatör liglerde sürünmeye devam ediyor.
Ne olacak bu takımın hali
Galatasaray maçında olimpiyat stadını kullanıp rakibine 25 bin bilet satan takım Fenerbahçe taraftarına deplasman bileti vermiyor. Fenerbahçe yener yenilir ama edebi kalır ya siz? Yallah kümeye. Evet.
Fenerbahçe’ ye karşı hangi kimlikle sahaya çıkacağı maçın sonucuna etki edecek kulüp. Eğer istanbul kapışması ruhuyla oynarsa sürpriz yapabilir. Ancak normal bir lig maçı havasında oynarsa işi zor olur.
Halı sahadan bozma stadyumu olan küçük, vasıfsız, gereksiz, galatasaray'ın arka bahçesi olmuş, küçük hesaplar peşinde koştuğu için hep küçük kalacak aciz bir semt takımıdır.