bugün

içinde geçirdiğim birinci senemi doldurmak üzere olduğumu yeni farkettiğim, ama bir ara üyesi olduğumu unutup kendisine pek bi vefasız davrandığım; ama tekrar birşeyler katmaya kararlı olduğum sözlük. * *
birden fazla istek kabul etmeyen sözlük... şöyle ki: "sözlükle ilgili istekler" başlığında önceden yazılan bir istek tekrar yazılamıyor... yazılanlar siliniyor...

demek ki bir defa yazılınca anlıyor moderasyonumuz... *
yazarların entry girmek yerine birbirlerini çekiştirdikleri sözlük... sol çerçeveyi esir alan yazar atışmaları artık baymıştır... tabi bazıları da vardır ki birbirlerini yalamak için uğraşırlar... "aman arkadaşımı koruyayım" diye saçma sapan entryler girerler... birbirlerini çekemeyen yazarların oluşturduğu ekşi klonu...
aptal dolu sözlük. nereden mi anladım. yaptığım aptal yakalama makinası hepsini yakaladı. ama lütfen alınması gerekenler alınsın. kendinden şüphesi olmayanlara lafım yok.

(#1665646)
15 senedir bitiremediğim okulumun adını taşıyan sözlük gibi geliyor.
tematik çalışmaların az yapıldığı sözlüktür. kaliteli yazarlara sahip sözlüktür. sayfadan sayfaya geçerken sıkıntı veren sözlüktür. herşeye rağmen süperdir.
sözlük olayını 'hangi yazar yobaz hangisi aydın' noktasına indirgeyenlerin birazdan uykusunun geleceği ve bizlerin sakin sakin tadını çıkaracağımız sözlüğümüz. ya da benimki sadece bir umut.

edit: an itibariyle yavaş yavaş şiirler dökülmeye başladı. şoku atlattı galiba sözlük. ha gayret.
horoz dövüşüne anında açık alan gibi gece sonunda ortalık kıldan tüyden görülmüyor. *
medya eteği'nde birçok yazarımızın dinsizlikle itham edildiği site. birileri popüler olmaya çalışıyor galiba.

http://www.medyaetegi.com...encide_olan_yazarlar.aspx
yazmayayım, yazmayayım diyorum. zorla yazdırıyorlar. ben bu kadar internet sitesinin hiçbirinde, yönetimin, bu kadar "yapmayın, etmeyin, şöyle yaparız, böyle yaparız, formatı devreye sokarız" dediğini görmedim.

yönetici bir kez uyarır, sonra gereği neyse yapar. yapmazsa şu an sözlükte gördüğünüz "kaos ortamı" oluşur. "kaos ortamı" üzerinde bir de cila uyarı çeker uludağ sözlük. öyle de bir sözlüktür yani.
moderasyonunda ayıklanması hatta imha edilmesi gereken bazı akp yanlısı cübbelilerin bulunduğundan şüphemin kalmadığı ve gene bu kişilerin akp yi eleştirenleri çaylaklığa düşürerek engelleyebileceklerini sandıkları sözlüktür.
sözlük işte.
zamanın ötesinden bir sözlük.
onun buna laf sokmaya çalıştığı, hızıyla insanı bezdiren, ilginç zihniyetli moderasyonu olan bir sözlük..
"gireyim biraz eğleneyim" diyenlerin sözlüğü..
başka da bir şey yok..
uludag sozluk

herkesin bok atıp çekiLip köşesinden egolarını sıvazladığı bir sözlük .

şimdi durup düşünüyorum da sözlük açılalı neredeyse bir buçuk sene geçmiş . sözlüğün günlük 50 - 60 entry ile günü kapattığı zamanları da gördüm ben , online sayısının 30 u geçmediği günleri de .... o günlerden bugünlere sözlüğü bu noktaya getiren insanların gayretleri ve istekleri gerçekten görülmeye değerdi .
tabiki o insanların istedikleri oldu . sözlük günlük 1000 entry nin altına düşmeyen günler geçirip en az 400 kişinin online olduğu zamanlara getirildi .
peki şimdi nerde bu insanlar göreniniz var mı ??
şimdilerde birinci nesil yazarları görmek neredeyse imkansız ..
allah aşkına bu kadar insan nereye gitti ?? kim kaçırdı bu kadar insanı ????

http://www.medyaetegi.com...encide_olan_yazarlar.aspx

bu yazıyı yazan ve medya etiğinde yayınlanmasını sağlayan kişi öncelikle şuralara da göz atması gerekir ;

http://212.174.112.121/sh...p?m=%40+309161&page=6

http://www.itusozluk.com/...da%F0+s%F6zl%FCk&pg=6

birileri allahsız yazarları fişleyip moderasyona da bu işe çanak tutuyor derken , başka başka yerlerde sözlük yobazların barınağı olarak anılıyor , tanımlanıyor . anlayabilene , anlatabilene aşk olsun ...

şimdilerde bende o kayıp birinci nesilin uzaktan olanları ve olayları seyreden yazarları arasına girdim galiba . bir kaç iyi yazarın yazdıklarını okuyup artı oylamaktan başka elimden bir şey gelmiyor açıkçası .

ha sen kimsin lan ? derseniz , haklısınız derim .

buralar eskinden gerçekten güllük gülistanlıktı ...
yüzü olmayan garibanların başka başka sitelerde(ki sözlükler arası televole gibi bir tuhaf site olur kendisi) "uludağ sözlük cumhurriyetçilik, kemalizm, vatan, millet, bayrak gibi çok kutsal deeerlerin ardına saklanarak din düşmanlığpı yapan zevatı bir an önce uyarmak zorundadadr.bu gidiş gidiş değildir!!!!" diyerekten moderasyon kuruluna, "gerginliği çıkaranlar aha aha bunlar, ayrıca devrim kalemimi çaldı, steve elime verdi, elma ağzıma zıçtı, gotik arkadan girdi" gibi şikayette bulundukları sözlüktür.

özel mesajla yazmaya yemeyen, net âlemindeki sanal kimliğini bile kullanmaktan çekinen, sağa sola karalama kampanyası başlatanların da içerisinde bulunduğu sözlüktür aynı zamanda.

son olarak "deeer" diye bir şey yok. "değer" var.

daha yazmayı bilmiyorsun, yazıları nasıl okuyacaksın...
inanç özgürlüğünün, inançları futursuzca eleştirmek şeklinde algılandıgı sözlüktür.
çürük bir elmadır efendim. temiz olan yerleri sağlığa faydalı gelmesi açısından ayrılmıştır. genele uymak gerekirse siz de çürüyün efendim lütfen, rica ediyorum.
(bkz: #1681565)
herkesin ayri dertte raks ettigi sozluk. kimi kari kiz devirme derdinde, kimi ortaligi kari$tirma derdinde, kimi realitede suskun ve ezik ki$iligini geride birakip aslan kesilme derdinde, kimisi siyasi propaganda yapip alevlendirme derdinde.
amac eglence ve bilgi degil miydi? bu sozluge adim attigim ilk aylarda ciddi anlamda bilgi payla$mak ve eglenmek icin insanlar yazardi. $imdi acikcasi kuflenen kismi taze kismindan cok. kesip atmak lazim bir $eyleri.
barbie bebek ile grup yapmanin eglenceli, komik, etik ve ya sapkinliktan uzak bir yani nedir? plastik bebek ile cinsel ili$ki derdine du$en bir bunyenin normal oldugu du$unulebilir mi? geyik mi yapiyorsun? hic komik degil. aslinda bu sadece varolan yuzlerce ornekten sadece biri. bu sozluk neler gordu, goruyor ve eminim gormeye devam edecek. sozluge yol gecen hani muamelesi cektikce degi$en bir $ey olacagini zannetmiyorum. mevlana da degiliz ki anasini satayim her gelene git demiyelim..
(bkz: EN ÖZGÜR SÖZLÜK)
şükela ya basınca aynı entrylerin döndüğü sözlük. her 5 tıkladığınızda aynı entry 2 kere geliyor, ayrıca her gün belli bir grup entry dönüyor. bugün gördüğünüz yarın karşınıza pek çıkmıyor. insanın canı sıkıldığında aynı şeyleri okuması ne kadar sıkıcı. işte bu yüzden burası okunan değil sadece yazılan bir sözlük.

buradan yetkililere sesleniyorum; şükela tuşunda kesinlikle bir revizyona gidilmesi gerek. sıkıldık aynı şeyleri görmekten.
neler oluyor bize? bu kadar nasil da manyaklastik. siktiri boktan mevzular için su catiyi boktan bir gazateye el birliği ile cevirdik. bu durumdan a'dan z'ye herkes sucludur.

vay efendim orda su olmus hurra, vay efendim bu suymus hurra diye fikirler üreteceğimize ayar denilen real hayatta ki komplekslerin kamufulajlarina siginiyoruz.

nedir alip veremediğimiz? bu işlerin bokunu cikartip cöplüğe cevirmeye bayiliyoruz galiba. ama unutmayin o çöpler gün gelir bizi boğar.

cok mu sıkıntılısınız işleriniz bombok mu gidiyor. cikin disari hava alin, gidin kumsalda ciplak ayakla dolasin pis elektiriğinizi kumsala verin.

ha maksat üzüm yemek değil bagciyi dövmekse gidin bir kum torbasi alin yumruklayin. olmadi hali dövün iyi gelir.

ama allah rizasi için siktiri boktan tartişmalara alet etmeyin surayi.

söyle bir bakiyorum da sol frame'e yaziklar olsun diyorum.

gerdiniz ulan beni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
cok sayida gereksiz anket ba$liklari olan sözlüktür, neden engellenmez bunu anlamak bu anketli ba$liklari anlamaktan daha zordur.
bazı sozlukler gıbı reklama ıhtıyacı yoktur, kendi yagıyla kavrulur. anladınız dı mı lan?
bir çok savatage sever yazar barındırması nedeniyle takdir kazanan sözlük.
hakkında yazarların ilk başta çok iyi daha sonrasında sözlük içi çatışmalardan kaynaklı olarak yavaşca iyi görüşlerini kaybedebileceği bir yer. nedenini bilmiyorum ama artık eskisi gibi dostane tavrı kalmadı, yitirmeye başladı.

en ufak bir konuda eleştiri yapmak bile bütün yazaların eleştiri oklarını üzerinize çekmenize neden olmaktadır. sonrasında düşünce özgürlüğünden bahsedilmekte.

evet uludag sözlüğün bütün yazarlara katkısı yok değil, belki de aranızda en çok katkısı bana olmuştur diyebilirim.

keşke herşey eskisi gibi olsa, yine ufak tefek fikir çatışmaları olsa ama yine hepimiz dost , arkadaş olarak kalabilsek, birbirimizi kırmadan yaşatabilsek bu zamanları.
güncel Önemli Başlıklar