bugün

an itibariyle sol frame in türkiye gibi karıştığı sözlüktür.
çaylak iken hiç sarmayan sözlüktür, zira her şey yasaklanıyor.
bana tahriklere gelmemem ve herkezle muhattap olmamam gerektiğini daha yazarlığımın başında öğreten sözlük. buradan yeni üye olacak ''yazma hevesi olan'' yazarlara sesleniyorum girmiş olduğunuz entrylere şuursuzca tepkiler verilebilir mümkün mertebe onlara sadece bir tane ayar verin yeter daha sonra engelli listenize alın. aksi takdirde sizi tahrik edip şikayet edebiliyorlar ve çaylak olabiliyorsunuz aman diyim...
oncelikle en azından bir kereye mahsus elestireye kulak verin. sadece dinleyin..

ikinci sinif bir sozluk olmasının temel sebebi moderatorleri olmadıgı sozluk (tamam kizmayin birinci sinif). bir kere insanın ironi yapabilmesi icin, hayal gucunu kullanması icin dogru bilgiye ihtiyacı yoktur. bu anlayıs orta cag'da avrupa'da vardi. dunya yuvarlak diyen insana "ee nerde kanıt, ispat nerde" derlerdi. tamam kufure karsısın anlarım, lakin, diger sozluk konseptinin acıklıgı yok. moderatorlerin inisiyatifinde..

entry silme sebepleri, tamamen mantıksız temeller uzerine insa edilmis. buradan bunları ifsa etmem dogru degil zaten capturelarını aldım, gerekli yerlerden, gerekli seyleri soyleyecegim, lakin 2007 yılında yasadıgımızı, insanların hur ifadelerini mesnetsiz iddialarla silmenin sizi yıl bazında degil, cag bazında geriye goturdugunu bilin.

burada yazar olmamak bana bir sey kaybettirmez. acıkcasını soyleyeyim "intihar ederken ipi kopan adam" mahlesiyle, eksi sozluk'te salınıyorum. buraya alısamadım, bir seylerin duzeltilebilecegini dusundum lakin basaramadım. steve'yle de konusmustuk bazı seyleri, burayı bu haliyle sevdiginizi biliyorum anlamadıgım "neden daha fazlası olmasın" diye sormadıgınız veya sorgulamadıgınız.

birilerine kıracak bir sey yaptıysam ozur dilerim. iyi dileklerimle buradan ayrılıyorum..

"ieika"
x herhangi bir siyasi görüşün (sağcı, solcu, penaltı golcü) temsilcilerinden, savunucularından biri olmak kaydıyla hakkında girilen mantık sınırları içerisindeki düzeyli eleştirnin de, neredeyse ana avrata sövme noktasına gelen en üsturupsuz hakaretlerin de aynı sayıda artı ve eksi oy aldığı sözlük.

yani kısmen de olsa sığ ve sığır bir kullanıcı profili var.
şu sıralar gene abuk sabuk başlıklarla dolmaya başlayan sözlük.. *
formata uygun yazılmasına rağmen bazı yazarların, bazı yazarları çaylaklığa düşebilmekle ve silinebilmekle tehdit edebildiği sözlük. düşüncelerini belirtemediğin hür bir ortama dönüşmesinden an itibariyle korkmaktayım!
klasik logosunun çok başarılı bir sözlük logosu olmasa da, çok başarılı bir gazoz logosu olabileceği sözlük.
sıcak aile ortamı yalan olan sözlük.

bendeniz gibi umutsuzluk en büyük günah şiarını benimsemiş birine bile bunları hissettirdiyse bayağı vahim durumda olan sözlüktür insan ilişkileri bakımından.
son olarak aramıza katılan 1. nesil fake yazar * aslında bir şeyi anlamamıza yardmcı olmuştur.

adam, sözlükte bunca zaman omuz omuza yazmış yazarlarla ilgili; ki hepsiyle online listesinden de olsa komşuyuz, yalan ya da gerçek kötü şeyler yazdı. iğrenç yorumlar yaptı. bu adam bunları bir maske arkasına gizlenip yaptı. sözlükte çeteler kurup yaptı. aramızdaki bazı yazarlardan bilgi alıp yaptı. o yazarlar ki; o bilgileri dost görünerek elde etmişlerdi, bu adama ya da gruba sattılar. onlarca artı yağdırdılar komşularını yerden yere vuran entrylere.

dürüstçe karşımızda durmalıydı oysa düşman. böyle alçakça, fitneyle, dedikoduyla saldırmamalıydı. saldırsa da biz destek vermemeliydik. bundan zevk almamalıydık. bu hadisede sınıfta kaldık be sözlük! televizyonlarda magazin programları izleyenlerden betermişiz meğer. komşumuzun zaaflarından zevk alıyormuşuz meğer.

stevemcqueen'e kızardık *, şimdiki durum daha mı güzel sizce? adam küser, geri gelirdi. ne dönekliği kalırdı, ne istenmeyen oluşu... hepsini taşırdı. "tükürdüğümü yaladım." derdi dürüstçe. şimdi ne oluyor? en asil yazarlar "küstüm" deyip, tavır yapıp gidiyor, ardından radyolarda geziyor, fake'iyle de sözlükte esmeye devam ediyor.

edit: olup biteni sevmedim sözlük. belki itiraflara taşınması gerek bunun bilemiyorum. gereğini modlar yapar artık. yaptığının arkasında durmalı insan.
bok gibi bir yer.
"Çaylakken 40 karakterden daha kısa entry giremezsiniz" diye bir kuralı da var.
kendini büyük gördükleri halde gene de abuk sabuk başlıklar açanların mekanı olmaya başlamış sözlük..
uzun bir aradan sonra belki diyerek girdiğim ama hala dangalak kişilerin ahmak başlık ve entrilerini okumak zorunda kaldığım sözülükçük.
bir yazarın bilgilerine baktığınızda * çok fazla bekleten sözlük. o arada türk kahvesi yapıyorum bol köpüklüsünden.
yanılmıyorsam dördüncü nesil yazar alımlarını kapatmıştır.
an itibariyle sol frame'deki başlık sayısı ekşi sözlük'ün sol frame'indeki başlık sayısından daha fazla olan sözlük...
sonsuz gri çığlık. tanımsal ifade hapishanesi. steril düşünce klonu. mod ve espiyonaj işlemlerinin sıkı sıkıya yürütülmek zorunda olduğu gizli sergi mekanı.. yalnızlık pazarı...bi nevi devletleşme eğiliminde sanal varoluş.
şu anda Türk internet kullanıcılarının en yoğun ilgiyi gösterdiği sözlükdür.
bir süredir erişemediğim için, açılır açılmaz garip bir şekilde coşkuyla sarıldığım sözlük.
kaçan kovalanıyormuş harbiden. ayrıca, eşeği önce kaybedip sonra bulmanın sevinci gibi bu..
edit: oh be. herkes ulaşamamış.
üşengeçliğim nedeniiyle hala anasayfam olamamış sitedir.
nihayetinde bir sitedir.
nihayetinde ortamı bozulan, onun buna laf soktuğu, gerekli gereksiz başlıkların dolduğu bir sitedir..
bozulan ortam nedeniyle sık kullanılanlardan çıkarttığım ve fakat 5 dakikada bir entry girdiğim sitedir.

(bkz: ne dedin sen ya) *

bu da böyle bir göndermemdir.
kişisel entryleri bir bir gammazladığım sitedir. sık kullanırım bide. *
anasayfam olmuş ama adam olamamış sitedir.
an itibariyle sol frame'i coşmuş sözlük. kim daha garip başlık açabilir mücadelesi veriliyor.