bugün

http://img504.imageshack....y.php?image=reklamov0.jpg
yakındır.
ekran ahenginin içine eden durumdur. hatunlar hoş ama ne yalan söyliyeyim.
arada garip reklamlar çıksa da iyidir.
Sabahın 4 ü itibari ile sağ tarafta elinde bebek tutan bir bayanın ''senden çocuğum olsun istiyorum diyerek ekranda belirmesi.
Bacım bence sen bende bişey istemiyosun, var olan şeyi bana yıkmaya çalışıyosun.
cık cık cık.
işin tuhafı sadece adsensele sınırlı kalmış olandır.
diğer tüm sözlüklerde (3-5 kişi barındıranlar dahil) tam sayfa reklam bulunmakta.
ulusözlüğün bilboordları pahalı olsa gerek.
an itibarı ile "ya acaba yanlışlıkla ekşi sözlüğe mi girdim ?" diyerek şaşırmama neden olan hadise.

an itibarı ile uludağ sözlük reklam veriyor, ilginç *.
(bkz: #4081565) nolu entryi yazdıktan sonra "ekle" butonuna bastığımda, beni ufaktan şaşkınlığa uğratan durumdur.

yazımın, entry kötüleme mafyası'nın hedefi olabileceğini düşünüyordum; herhalde ondandır dedim. ayfon zırt diye önüme çıkınca çakozladım olayı.

gerçi entry kötüleme mafyası'nın da hakkını yemeyeyim; boş durmamışlar ve dakikasında eksiyi yemiş entryim.
gün itibariyle gördüğüm i phone reklamı, birkaç saat önceki teknolojik tikkyler'in i phone meselesini hatırlatmıştır..

(bkz: #4081066)
sözlük masraflarını karşılamak için gerekli olan fakat bir sorun var amir bey. i-phone reklamı alınmış denince bir hışımla çıkış yaptım reklam nasıl olmuş bir bakayım deyu. ama maalesef sözlüğe reklam veren turkcell amcamızın yazısı en aşağıda kalmış yani yazının yarısından fazlası sayfayı aşağıya indirsek dahi gözükmüyor. gözden kaçtıysa sonradan sorun olmasın deyu şeyettim. bir de keşke şöyle reklam temasız normal görünüme geçmek için bir buton olsa, hani sözlük okurları filan?
pek güzel pek hoştur da. " bu mına kodumunun telefon resmini ekranın ortasından nasıl kaldıracağız lan!"
üründen soğudum yeminle. alacağım varsa da almam artık. olum turkcell, iphone3g denen dalga; bizim sözlük yönetimi " reklamı geç" butonunu es geçmiş, sen geri çek bari şu reklamı. ürün satışlarınız düşecek yoksa.

düdüt: hişşş türkcell, şaka dediydim lan. verin geri reklamımızı. söz yarın 100 kontör yüklücem. valla bak. sözlğü ekmeğinden ettik iyimi.
o may gad!

o may gad!

bu zımbırtının kapatma şeysi yok.

-göremiyorum, göremiyorum morpheus kör oldum

+çünkü onlar daha önce reklam görmemişti ikircik
(bkz: adblock plus)
bugün ilk defa rastlanılan (kendi adıma) ve turkcell gibi bir firmadan olduğu görülünce yüzde tebessüm oluşumuna sebebiyet veren hadisedir. mutluluk vericidir. turkcell'in sözlüğü iplemesi olayı müthiştir, tanındığının kanıtıdır.
(#41860)
(#41863)
(#41877)
vallahi ben buna benzer bir başlık açtığımda, bi yazar bana, sözlüğün ticari amaç gütmediğinden reklam almadığını söylemişti. noldu, zall tükürdüğünü yaladı. ee ekonomik kriz var para lazım, di mi ama ?

sonradan gelen ekleme: ikinci sıradaki entry ile de zall' ın tükürdüğünü yaladığını görmek mümkündür.
genç akademi'den beri görülmemiş hede.. yine geldi hoş geldi. (sanki para benim cebime giriyor!)
sözlüğün yoğunluğuna bakılınca geç bile kalmış hadisedir. sonuç olarak iyisiyle kötüsüyle gündemdeki konulara yoğunlaşan sözlüktür uludağ sözlük. misal son günlerde tsk mevzusu gündemdedir ve sözlükte de bu konu hep günceldir. hemen hemen bütün yazarlar da kendi pencerelerinden bakarak bu konular hakkında yorum yazarlar ve sert tavırlar da olsa tartışma akıp gider.

kısaca gündemi böylesine takip eden bir oluşumun reklam alması değil almaması garip olurdu zaten.
bize giren çıkan ne ki şeklinde soru öbeği oluşturan eylem.
(bkz: skandal)
host'un guclendirilmesi ve bilimum moderasyon seks partisi'nde kullanabilecek paralari yarattigi icin saygi duydugum olay. zamani gelmi$ti nitekim.
ilkten eksi sozluge mi girdim acaba diye tereddut etmemi sağlasada, gerçeğin farkına varınca çocuklar gibi şen olmamı sağlayan olay. * *
sözlük adına çok hoş bir gelişme, e artık bu gelirle, mysql un ağzına ağzına, öhöm, her neyse, başarılar diliyor, ilerki reklamlarda görüşmek üzere bu entrynin de sonuna geliyoruz.
uludağ sözlük'ün zıttırı kırk milyon osbir çekirdeğe geçmesi için büyük bir fırsat.
ekşi sözlükten hiçbir farkının olmadığı hipotezini kanıtlayan durum.*
ulusözlük adına sevindiğim hadise. kendi adıma veya uuserlar adına sevinmem için bir sebep yok. bize gelen birşey yok sonuçta.*
ilgili "turkcell iphone" reklamını görebilmek için çıkış yapmanız gerekmekte. dışardan bakan iphone a bakıyor, içeri giren yok arkadaşlık sitesi, yok alakasız google reklamları gibi şeyleri görüyor.

aha şu google reklamına bakın mesela; Kaliteli Ucuz Tabelaimali. tabelaimali ne lan? tabela imali heralde. reklam ile ilgili başlık ya. düşünün nelerle ilgili başlıklar açılıyor ve hemen sağ yanımızda nasıl reklamlar dönüyor.

edit: entry girince sağ tarafta gözüken reklam da şu.

--spoiler--
Evliyim Ama Aldatıyorum
Evliyseniz ve sizde aldatıyorsanız burada fazlasıyla aldatabilirsiniz.
kapaksiztencere.info
--spoiler--