bugün

(bkz: Okurken beyin amcıklaması geçirten entryler)

Kesin haklılar. Nefesim daraldı. Evet.
(bkz: manifesto)
Zall bu kadar şeyi kaleye almayan birisi olduğu için bu uzun entry'yi siktin sene okumaz adam sözlüğe girmiyor zaten amk.
--spoiler--
bigbang abi bir soru sormuş.
söyledikleriniz yerine getirilmezse ne yapacaksınız?
istifa edecek misiniz?
evet isteklerimiz yerine getirilmezse yetkililik yapmayacağız diyor musunuz?
buna cevap verin önce.
--spoiler--

ismail gelir de bu başlıkta yazdıklarımızı okur ve yalanlarsa, yetki umrumuzda bile değil. Çünkü mesele yetki değil yetkisizlik.
Umrumuzda olsaydı bu çağrıyı da yapmazdık.

Burada hesap sorulması gereken de bizler değiliz, onun adresi bellidir.
Allah Allah hem sözlüğü beğenmiyorlar hem de halâ yetkililer. Etkili olmazsak yetkiyi bırakırım diyor musunuz?

Bence bazı yıllanmış yetkililer istifa etmeli ayıp ya torpiliniz nerden?

Okumadım burası T.B.M.M değil.

Ulan bunlar ille beni anne, baba, okul disiplinine sokacaklar yaa! En çok babaannemden çektim bi de bu yetkililerden. Asker miyim nan ben?
Zall bunu okur umarım diyeceğim de %90 şu tarz bir cevap gelecektir.

(bkz: durumum yoktu okuyamadım)
Valla çöküş olduğunu bende gozlemliyorum. Aslında sözlüğün kapasitesi var. Genelde 300-400 arası online yazar lakin bir o kadarda dışarıdan takip eden var gibi. Çünkü 31 mart 2019 da yani yerel seçim günü sözlükte tam 600 online yazar vardı ben bunu gördüm neden bu rakam 1.000 leri bulmasını. Zaten 1.000 leri bulsa. Sol farmda saçma sapan başlıklar yerine siyasi sosyal ve kültürel başlıklar görmeye başlarız.

Lakin bunun çözümü troll yazarları da kovmak değil dikkatinizi çekerim.

Sorun çaylak yapılıp geri dönemeyen insanlar. Bir kere çaylaklığın bir suresi olması lazım. Çaylak olup 15 gün çaylak kalan biri kendini düzeltme yoluna gidecektir.

Ben bir kere çaylak oldum şerefsizim tam 1 sene sürdü. Sonra fake hesap demeyin lütfen.
Kendi siyasi görüşüyle veya yakınlık beslediği kurumlara laf gelmedi neticesinde silinen entry ler ne olacak? Ona da açıklık getirilmesi gerekiyor. Ben yazıyorum yazıyorum sonrasında paşanın hoşuna gitmiyor diye siliniyor. Yetkililer buna da siz cevap verin.
--spoiler--
Yetkilerimizi arttır.
--spoiler--
Madem bu kadar rahatsızsın, bırak git gardaş. Bugüne kadar susmanın hesabını bize verdin mi de hesap soruyorsun? Hadi bakın işinize ya.
Bikbek abi;

5,5 yıl önce yetkili olduğumda sen yetkiliydin, hepimizden eskisin ve iyi biliyorsun bu işleri. Seri eksici fake hesapları sildirebilmek için günlerdir panelde hepimiz yazıyor, 02'nin başının etini yiyoruz ama onunla olacak gibi değil bu sorun. abi, bu konuyu konuşmadığımızı, uğraşmadığımızı düşünme lütfen. Bizim elimizin nereye kadar uzanıp nereye uzanamadığını en iyi sen biliyorsun abi.
Uludağ sözlük için her şey çok geç artık. on bir yıldır uzunca aralar vermiş olsamda buradayım. sözlüğün haşarelerden arındırılabilmesine ihtimal vermiyorum. Formatı bu zira. bunu hiç haz etmediğim hazreti zall adı gibi biliyor.
hmm, sözlüğün magna carta sinin oluşma süreci başlıyor.

metni okudum, yanlış bir şey yok. ama seri artı seri eksi karma vs kimin umrunda. fake hesaplar alınmasın ve yazar alımı gerçekten fazlasıyla zorlaştırılsın yeter.
katıldığım ve yanıt bulmasını umduğum çağrıdır.

bir şeylerin ters gittiği ve sözlükteki tüm istatistiklerin her gün düştüğü ortada. çoğu zaman yazarların sorunlarına çare bulamıyoruz, çare bulabilecek donanımlardan yoksun ve çare olabilecek mercilere ulaşamaz durumda kalıyoruz.

Sözlük günden güne, göz göre göre eriyen, bozulan, amacından sapan bir ortama evrildi, sol frame milli manevi değerlere hakaret eden, kutsalları aşağılayan, suçu ve suçluyu öven, pedofili, sapıklık ve bünyesinde barındırdığı diğer her türlü pisliği saçanlara, hukuki olarak yaptırıma sebebiyet verebilecek her türlü eylemi rahatça işleyebilen kişilere teslim ediliyor. buna rağmen bir şeyler yapılmaması, sözlüğün moderatörsüz idare edilmesi ve zall’ın buna müdahale etmemesi akıl kârı değil.

ortam her gün kan kaybetmesine rağmen görmezden gelip önemsememek, bu sözlüğe ve sözlüğün kurulduğu günden itibaren bu günlere gelmesinde, belli bir tanınırlık elde etmesinde en büyük yapı taşı konumunda bulunan yazarlara yapılacak en büyük kötülüktür.
Şu an bu başlığın ilk entrysi öyle bir seri eksi alıyor ki...
itin biri seri hesap alıp eksiliyor. Öyle seri alıyor ki, silmeye yetişilmiyor.
Eksilendiğini söyleyen arkadaşlar. Görün işte.
Bu bizim düZEltebileceğimiz bir sorun değil. Bunu çözecek olan, bu başlıkta çağrı yaptığımız arkadaştır.
Başlık yukarı up up up.
bi ay aranın ardından sözlüğe giriyorum ve ortalık karışıyor. allahın sevdiği kuluyum vallahi.

(bkz: kaos istiyorum orospu çocukları kaos)
Madem hayatınızdaki tek amaç sözlük girinizin beğenilmesi ve olumsuz beğeni moralinizi bozuyor. Beğeni sistemi toptan kaldırılsın ya da sadece beğeni olsun. Beğenmeme(eksi beğeni) seçeneği yazarlara tanınmasın.
krds bence zall denen adam artık başka projelerle meşgul hatta belki telefonunuzda kullandığınız bir uygulama(uludag sozluk dışında) onun yazdığı bir şey olabilir.
epeyce geç kalınmış bir çağrı ama hatanın neresinden dönerseniz kârdır.
biz millet götünü, memesini paylaşırken, troll lük adı altında milli-manevi değerlere hakaret ederken defalarca dedik bunları ama sikleyen olmadı.

umarım zall da olayın ciddiyetinin farkına varıp bazı önlemler alır da gelişmeler kısmından "arkadaşlar düzeldi." diye mesaj atar.
"bizler yetkililer olarak siyaset ve spor üzerine trollük yapanlara esnek yazım alanı sağlamaktayız. lakin kutsal değerlere, milli kahramanlara hakaret eden, pedofili ve sapıklık üzerine açık açık entry giren, yazar sıfatını bile yakıştıramadığımız iğrenç sapıklara karşı tahammül sınırımız aşılmıştır. bunlar bizler tarafından çaylak yapıldıktan 2 dakika sonra fake hesaplarıyla online olmaktadırlar. bunu tespit edecek imkana sahip moderatörler ise bu rezilliğe göz yummaktadır."

helal olsun, destekliyorum.
Emekçi gardaşlarımızın arkasındayız.
sorun tam olarak nedir bilemiyorum. şahsi kanaatim sözlükte entelektüel bir ortam yok. ekşi şeyler tarzında. tanım içerikli entry giren, akademik bilgi veren yok, hatta ben kendi çapımda bilgilendirici başlık açıyorum; umursayan yok.
Uludağ sözlüğün duraklama evresinden çöküş dönemine girmesi.

Hayırlısı.
Kaç senelik yazarım zall şunu okuduysa ne olayım. Bırakın bu ayakları. Madem şikayetçisiniz bedavaya iş yapıyorsunuz bırakın yetkiyi çok mu önemli? Sözlük kapansa üzülmem çünkü en kötüsünü hak ediyor.

Eskiden modluk yetkililik önemli kavramlardır Uludağ sözlükte modum diye iş bulan adamlar var kendisi söyler bunu isim vermeyeceğim tanıyanlar bilir işin içi içler acısı. Öyle burada yazmakla protestoyla entry girmemekle olacak iş değil. Koca sözlüğü ilk entryde yetkili vatandaşın dediği gibi 1 tane mod yönetiyor o da yönetmek değil bildiğin maaşlı eleman sözlük kültürü olan biri değil belli ki kafasına göre takılıyor. Maksat entry girilsin tıklama olsun o kadar başka amacı yok sözlüğün bunu bir kabul edin.

Zall zaten şurayı önemsese dışardan birine mod diye yetki verip iş yaptıracağına sözlükte senelerdir takılan artık formatı yutmuş işin içeriğini bir sürü insan var onlardan bir kaç tane seçer mod yapar sözlüğü hizaya sokar. Dediğim gibi kendisinin böyle bir derdi yok sözlük batmış çıkmış baktığını bile sanmıyorum. Burası hala daha eski adıyla Türkiye’nin en büyük ikinci sözlüğü ekşiyle beraber başladığı yolculukta ekşi sözlük günde online sayısı on binleri bulurken sen burada 50 kişiye oynuyorsan iş zaten bitmiş.

Boşuna ağlamayın boşuna üzülmeyin ben üzülmüyorum kaç senelik yazarım kapansa umrumda değil çünkü hak ediyor kapanmayı da bu durumda olmayı da hak ediyor. Evet.