bugün

Az önce rte'nin özel halk otobüsleri birliği toplantısında söylediği cümle. Artık uber resmi olarak yasak.

Amına kodumun sarı buğdaylarına para vermek zorunda mıyız amk? Yasal yollardan olmasa da inadına özel araçlara binin bu şehir magandalarına para kazandırmayın.

Dipnot: Ayrıca sırf taksicilerin ve ailelerinin oyunu toplamak için yaptığı apaçık belli.
taksici oyu gelecek diye yaptın.

ya uber den geçinenler

üstüne

uber kullanmak isteyenlerin oyları ?
Yazık düşünmüş kimden oy koparabilirim diye taksiciler gelmiş aklına. Diyor ki: “uber muber diye bi şey çıkmış, avrupada varmış bana ne avrupadan.” Bu nasıl bir düşünmek anlamış değilim bana ne avrupadan diyen biri bu ülkeyi ne kadar geliştirebilir ki?
(bkz: ubere binerken bana mı sordunuz)
(bkz: ben uber demedim)
Almanya, Bulgaristan, Çin, Danimarka, Fransa, ispanya, Hindistan, Hollanda, italya Londra, Macaristan gibi çoğu ülkede yasaklanmış olan uber'in türkiye'de de yasaklanacağını gösterir. Milletin ekmeğiyle oynamaya gerek yok, haksız rekabet vardı. Olması gereken buydu zaten.
Ubere balyoz indirdiğinin beyanıdır. Hadi yasaklara engellemelere zaten alıştık da, Avrupadan banane demek ne demek reis? Sarılardan oy almak için uluslararası Show yapmanın lüzumu yok sonra özür dilemek zorunda kalıyorsun.
Uber kullananlar bilir ki uber şoförü müziğin sesini kısar mısınız deyince size dövecekmiş gibi bakmaz, kız arkadaşınız başını omzunuza yaslamışsa başınıza ahlak bekçisi kesilmez, araba pis sigara kokmaz vesaire. Kendisi altında uçaklar, 51 arabalık konvoylarla gezenin bu kadarlık konforu insanlara çok görmesi neyin nefretidir?
başlarım lan uber'inize. bu şerefsizler beni 1 ay önce 100 TL'ye havalimanına götürmeye kalktı. taksi cağırdım, 50 TL'ye götürdü.

Edit: niye eksiliyorsunuz, iki katını mı ödeseydim uber ile gidebilmek için? Herkes sizin gibi enayi değil.
Uberde çalışan da yüzlerce insan var sadece taksiciler çalışmıyor ki bir sürü kişinin ekmeği söz konusu kapatılması iyi olmuş diyemez kimse. Ve kapatılması çok saçma uber ve taksi piyasada taşımacılıkta rekabet olmasını sağlıyor. Her konuda meslekte elbetteki rekabet olmak zorunda çünkü rekabet olursa herkes kendini geliştirmeye çalışacak daha iyi hizmet verip tercih edilme sayısını arttıracak. Uber piyasaya çıkınca olması gereken taksicilerin uberden daha iyi hizmet vermeye çalışması idi ama ne oldu hiç çekinmeden söyleyeceğim benim de taksici tanıdığım var o böyle değil belki olmayan başkaları da vardır ama çoğu maganda taksicilerin, bu magandalar işi kaba kuvvetle halletmeye çalıştılar zorla insanları taksiye çekmeye çalıştılar sonuçta gene kendileri kaybetti her ne kadar şerefsiz sistem kendi çıkarları için saçma sapan bir karar alıp bunları kazançlı göstermiş olsada.
hayatını starbucks, burger king, uber üçlüsü içerisinde idame ettirip ülke ekonomisini dışarıya akıtan dışarıya akıttığı paraların ihrac ettiğimiz elma armutları geçincede "dolar yükseldi euro yükseldi" diye ağlayan cühelaların serjenişleridir. Yol paranız olsun san franciscoya gitmesin yerli yatırımcıların cebine girsin ne değişir? tl gelişir. Sonuna kadar doğru bir harekettir yerli alternatifi olan bütün şirketlere aynının yapılması gereklidir aksi taktirde ya dolar ya uber derler adama.
Trafik magandalarının dik alası olan taksicilerden vergi alınıyo diye destek verilmesinden dolayı uber yasaklanmıştır, ne oldu kalktıda götünüze sokun o teneke taksileri yolu uzatıp dolanıp durup para kazanan taksicilermi düzgün oldu şimdi. Bu millete sikilmek haktır.
valla taksiciler de şapkalarını çıkartıp önüne koymuyor ben ona şaşırıyorum. Kardeşim neden millet UBER i tercih ediyor biz nerede hata yaptık demiyor.

Neymiş o sapına kadar vergi ödüyormuş millete memlekete vatana Uberciler vatan hainiymiş. Lan biz senin ciğerini bilmiyoruz sanki (burada genelleme yapıyorum %90) fırsatını bulsan devleti de kazıklıyorsun. Müşteriyi dolaştırıyorsun sanki o yakıt senin memleketinden çıkıyor ?!?!?

Çok da güzel oldu. Bitaksi kullanıyordum kabul edip edip sonra benim iptal etmemi bekliyordu yavşaklar.

Bütü dünyadaki taksiciler salak bir siz zekisiniz zaten.
bir kez daha hakettiğiniz orospu çocuğu taksicilere mahkum oldunuz. toplumlar hakettiği biçimde yönetilirler. biz bunu hakediyoruz.

ananı da al git diyen adamı başkan yapıyoruz. bineceğimiz taksiye bile o başkan karar veriyor.
doğrusu tayyip erdoğan'ın işi bitti artık öyle bir şey yok.
amaç üç kağıtçı taksicilerin oyunu almak,gönlünü kazanmaktir..

dünyanın en pahalı benzinini alırlar ama uber kalkti diye neredeyse g*tleri tavana vuracak.

aaahhh aaahh..
Orospu çocuğu meslek grubu denince akıllara gelen ilk meslek taksicilik ise banane avrupa'dan diyemezsin. Uber fiyatını kazıklanma muhabbetini geç her şeyden önce can güvenliği vaat ediyordu insanlara. Taksici dediğin insanlarin yarısı hatta belki daha fazlası sabıkalı tipler. Sabıkalı derken ciddi anlamda hırsızlık, gasp, cinayet vs gibi suçlardan hapse girmiş çıkmış tipler. Şahsen ben ne kendimi, ne ailemi ne de sevdiklerimi böyle insanların arabasına bindirmem, sizde bindirmeyin. Şakası yok, bu işin sonunda can güvenliği var, namus var.

Otobüse binin, bisiklete binin vs alternatif bir ulaşım yolu kullanın ama taksici denen suç makinelerinin insafına terketmeyin kendinizi.
Evrenin en Or***u çocuğu meslek grubu kazandı, hayatını kul hakkı yiyerek kazanan çomar eşkıyalar kazandı, sevinin. (namusuyla bu işi yapan o çok küçük azınlığı tenzih ederim).
rte nin en güzel yaptığı işlerden biridir. uber ne amk onun bunun rızkını yiyen korsan oluşum. evet...
Amacım kimseyi savunmak değil öncelikle bunu bir belirteyim. Zaten muharrem incenin de dediği gibi benim savunmama gerek yok o kendini savunabiliyor.

Şimdi esas meseleye gelirsek, türkiyede faaliyet gösteren bir işten kazanç sağlayan her gerçek ve tüzel kişi bu ekonomik faaliyeti neticesinde ortaya çıkan kardan gelir vergisi ödemelidir. Konuya bu şekilde bakılırsa devlet kimsede alacağını bırakmaz. Trilyonluk borcu olan yandaş şirketlerin vergi borcunu 1 kalemde silen devlet vatandaşın 1 lira vergilendirilmemis gelir elde etmesine meşru bakmaz.

Taksi kullanan biri olarak aldığım hizmetin kalitesi benim için önemli ama aynı zamanda güvenlik de onemli. Bahsi geçen hizmeti kullanmadigim için detaylarına hakim değilim ama bana göre otostop çekmekle çok bir farkı yok.
hani diyorsunuz ya, vergi veriyor taksiciler. verdigi vergiyi sikeyim. kac taksiye bindiginizde fis aliyorsunuz? Durakta ne kadarlik fis kesildigini biliyor musunuz? 100 lira kazaniyorsa 10lira fis kesiyorlar. vergi de vergi. yalayanlarindan vergi sifirlayacaklarina alsinlar da bize duzgun hizmet sunulmasina imkan tanisinlar. Ayni matbaayi ulkeye getirtmeyen kokusmus zihniyet, baska bir sey degil.

Uber de Turkiyede faailyet gosteriyorsa Turkiyeye vergi oduyor demektir. Uber bir sirket, oyle sikimsonik bir arkadaslik sitesi gibi insanlari bir araya getirip tasima saglayan bir uygulama degil.

Haksiz rekabet demis malin biri, haksiz rekabet olur cunku, adamlar sigir. daha gecen gun, bindim soldan gitseydik isiga kalmazdik dedim, adam siklemedi surdan gidicem dedi. bir de donus yapilmayacak yerden dondu siktigim toparlagi.
uber vergi kaçırıyormuş ?

ahah

man adasına para kaçıran kim ?

malta da şirket kuran kim ?

vergiden ve hesaptan kaçmak için

1001 katakulli yapan kim ?
Hep hayalimdi uberle yolculuk yapmak Ankaraya gelmeden bitirdiler garibimi.
bir ileri demokrasi söylemi.
milyarlık taksi plakalarının değeri düşmesin, plaka sahibi zenginler mağdur olmasın diye halka rağmen tek bir adamın verdiği karar.