bugün

Yazıyorlar hem de çatır çutur. Size yazmamışlarsa yeterince kendinizi gösterememişsinizdir. Entryler içinde daha fazla tıp okuduğunuzu söylemeniz lazım.

Lakin ben bu kadar herkesin dikkatini çeken biriyle uğraşmak istemem. Gerek de yok.
Çoğunun gencecik yaşında saçları dökülmüş ya da beyazlamıştır. Mezun olana uzun vadeli planlar yapan bir kıza denk gelmedikleri müddetçe sap kaldıklarını düşünüyorum. Ama mezun olduktan sonra sen istediğin kadar yakışıklı ol bu adam elindeki işi, ay sonu gelen maaşı sayesinde her türlü senin önünde.
(bkz: tersi)

kendimden biliyorum.
kesinlikle ama kesinlikle yazmıyorlar. kuzenim, 4 sınıfta, diğer çocuk ise mahalleden can ciğer dostuz. ikisine de hep soruyorum düşüyor mu lan diye, tıp okuduklarına sövüyorlar.
Benim merak ettiğim tıp okuyan kızların kime yazdığı.
birkaç sene önce üniversitedeyken birkaç kız ile yemeğe çıkmıştık. iki arkadaşım tıpçı ben ise eğitim fakültesindeydim neyse baktım bizim kızlar yavşıyor konu dönüp dolaştı bölüme geldi.
bir anda kızın yüz ifadesi değişmesin mi amk!

bildiğin herkesin içinde yüzüme söyledi; " o zaman ben senle uğraşmayayım canım yhaa, seni de tıpçı sanmıştım"
işin ilginç yanı aralarında tipi en düzgün olan bendim, ona yanarım...

Neyse.
geçen ay o arkadaşım aradı dedi ki; "oğlum ben milli oldum, hem de biliyor musun kimle?"
kimle olduğunu söylememe gerek yoktur herhalde, anlayın artık.

edit: biri özelden sormuş; "tanımadığın kızla ne yemeği bu?" diye, açıklama yapma gereği duydum.
kızlar yanımızda gelen bir tıpçının arkadaşıydı biz diğer iki kişi ile alakaları yoktu, yeni tanışacaktık güya.
6 sene tıp okudum 1 tane insan yazmadı önemli olan tipiniz, tıpınız değil. hadi şimdi tıpış tıpış evlerinize.
türkiye'de geleceği düşünecek kızlar zaten çalışır, tıp öğrencisine gereği kalmaz; geleceği düşünemeyenler ise zaten tıpın ne olduğunu bilmez. bu yüzden şahsen hayır.
Bunu yapan kız varsa embesildir.
Yazmakla kalmayıp sırnaşıyorlar bile.

Vallahi sizi engellemekten bıktım.

Başı bağlı oğlanın aq.
napcan amk tıpmı okuyacan at kafası. sen önce ilkokulu bitir.
Bu da soru mu?

Biz olmasak yürürler.
yazmak? artık devir yürüme devri.

Ne düşürürsen kâr.
Öğrenciyken hele de başlardaysan o iş zor yok öyle birşey.

Ama mezuniyete yaklaştıysan, üzülerek söylüyorum bunu, işler değişebiliyor.
Evet tabiki de. Mesela ben her gün tıp okuyan 15 farklı erkeğe yazıyorum. Hepsi de sınıf arkadaşım çok severim kendilerini.
kıza araba çarpar bayılan kız yola boylu boyunca uzanır. oradan geçen genç bir erkek onu ayıltmaya çalışır. gözlerini açan kız kendini genç adamın kollarında bulur ve;

kız: siz Azrail misiniz?
oğlan: nayir tip talebesiyim.
sen tıpçılara yazarsın ama akşam eve gelirken iki ekmek ve yoğurdu iktisatçı alır.
Kadınlar; zeki, esprili, kendi ayakları üzerinde sımsıkı durabilen, güzel gülen, başkalarını dinlemeyi bilen ve düşündüğünü çok net bir şekilde analiz edip karşıya aktarabilen erkeklerden çok fazla etkilenirler...

Hatta öyle ki iki seçenek olsun biri çok yakışıklı, diğeri yukarıda saydığım ozellikleri olan sıradan bir erkek, kızların 99/100 ü diğer erkeği tercih eder.

O halde;
*Tıp okuyan erkek zekidir mantığıyla yazarlar,
*Sözlükte de olsa herhangi bir ortamda da olsa güzel konuşan, bilgili, kültürlü, saygılı erkeklere de yazarlar,
*Espirili, güzel gülebilen erkeklere de hangi ortamda olursa olsun yazarlar.

Bu da benden size tüyo olsun.
okuma yazma bilen kızların, tıp okuyan ve yazmayı bilen erkeklere yazdıklarını, açığa çıkaran sorudur.
Öğrenciyken dış görünüşü iyi erkeklere yazan, veren kızlar, perte çıkıp eskiyince evlenmek için efendi, paralı koca bulma derdine düşer ancak o zaman yazarlar.
Bugüne kadar yazmadım arkadaşlar, ben uğraşamam zor da hayatları oluyor genelde denemedim, hem de ne o öyle tıp okuyor diyeymiş, sevmek sevilmek değer görmek falan böyle şeylerden haberiniz Yok mu küzüm sizin. Aşık olmayı bekleyecek, bunu dileyecek kadar genciz ve statü kazanabilmek adına kendi üzerimize yatırım yapabilecek kadar idealistiz çok şükür.
Şuan yan odada tıp okuyan arkadaşım ağlayarak ders çalışıyor. Çocuğun beyni yandı. illa ekmeğini yiyor ama yani genel olarak iş insanın kendisinde bitiyor.
götü boklu hasta bakıcısı bile 10 bin lira maaş alıyor. dairelerin arsaların tapularını üst üste koysan boyunu aşar adamın kız olsam hepsine domalırdım.
Tıp okuyan erkek kızı napsın vakti mi var.
Tıp’ı bilmem tip varsa olur senin işin.