bugün

neye ilgin varsa o...
2019 için seçilmesi gereken bölüm tıp'tır. Mühendisliğin amına koydular. Sikini sallasan muhendise çarpıyor.
tercihin son günlerinde hala bir karar verememişsen ve çok ayrı kulvarlarda olan iki seçenek arasında ikilemde isen bence hiç tıp yazma.
kombicide 2500 liraya çalışmak istersen mühendislik. ssk+yemek.
Matematik ile aranızda bir gönül bağı varsa mühendislik...
Dikkat ediniz, gönül bağı; malûm, işini severek yapma başarının %50 kesimini oluşturur.

Edibüdü: Çemişgezek lisesinde mi okudu bu çocuk diye kendi kendime sormadım değil.
Son zamanlarda falanca öğrenci şu puanı aldı haberleri için...
Odtü de mühendislik demiş bunlarda gelmiş sikini sallasan mühendise çarpıyor demiş. Odtü lan bu odtü. Odtü de istersen paspascılık oku iş bulursun. Diğer yandan ben de mühendislik okuyorum. Matematik sevmiyorsan hiş tavsiye etmem. Ben biraz pişmanım sanki. Evet. Teşekkürler.
tam şuan odtü'nün içinden bildiriyordum o işler öyle olmuyor tıp oku kardeş.
Yurt dışı imkanları ile birlikte değerlendirildiğinde iyi üniversite mühendisliği ağır basar. Ama ben öyle idealist değilim salla başı al maaşı bir dahiliyeci, aile hekimi falan olacaksan tıp. idealistsen ve ilgini çekiyorsa tıp da güzel imkanlar ve kazançlar sunuyor.
insanların ne güzel ikilemleri var..

(bkz: ne kadar harika bir gün çay mı demlesem kendimi mi assam karar veremiyorum)
Tıptır o.

Kıyası bile yapılmaz.
Doktordan tavsiye, anadoluda tıp okicaksan okuma daha iyi. Bilkent geliyorsa yardır, dersleri ihmal etme gerisi boş.
2008 öss de 512.olmuştum bilkent yazmadım tıp yazdım, hala pişmanım :/
valla para pul ünvan için tıp seçmeyin, nicelik falan varsa gidin okuyun 10 yıl, adamı sedyede bırakmaya gerek yok, ha diyorsanız 6 ay iş bulmak için beklerim, o zaman mühendislik seçilebilir.
Ha şunu da belirteyim, anadoluda okuyacağın tıp fakültelerinde uzmanlar ders anlatacak. Ben itf ye girdiğimde 300den fazla hoca vardı bitirdiğimde en az yarısı bırakmıştı. Tıp dediğin usta çırak ilişkisidir kitap okuyarak hekimlik yapılmaz.