bugün

Hocalara gidelim, oramıza buramıza yazdıralım o zaman çomar.
Doktorlar da şarlatandır.
evet. çomarlar karşısında aciz kaldığı malum !..
Günümüzde doğru söylem. Profesörlerin kendi de itiraf ediyor.
Cerrahi harici hastalıkları iyileştirebilen bölüm yok. ilaç sektörü yön veriyor tıbbi gelişmelere
yetersiz kısmı doğru bence de.. alternatif tıp ve bitkisel tedavi gözardı edilmemeli.
Bazı doktorlar yetersiz. Üç akrabam ameliyatta masada kaldı. insan 3,5 atıyor bu yüzden en ufak operasyonda. böyle durumlar takip edilmeli ve bu doktorların diploması iptal edilmeli. Doktor sayısı az değil eskisi gibi. iyi cerrahlar ise paraya boğulmalı. Diğer cerrahlar için de teşvik olur.
bir yüzyıl önce yaşasaydım muhtemelen 25 yaşında veremden ölecektim. tıp elbette birçok konuda yetersizdir ama bu gelişmediğini ve ilerlemediğini göstermez. acı gerçek şu ki tıp eski hastalıkların tedavisini buldukça yerine yeni hastalıkların gelmesidir. aıds, kanser.. vb gibi. tıp hangi birine yetişsin.
Bir ameliyat eldiveni üretmektn aciz yawşakların bilime sallaması akıl tutulmasıdır.

görsel

Dipçe: Muz var yen mi?
Gidip sorununuzu söylediğinizde o boyunlarına taktıkları lanet gelesi kıran giresice steteskobu kullanmıyor ve eti ete değdirmekten imtina ediyorsa; batsın o doktorluk! Karın ağrısı ile gelen 100 hastanın 100'üne de daha elini sürmeden sırf hasta beyanı ile aynı tahlilleri yaptıran biri, tıp bilimine ihanet doktorluğa hakarettir gözümde. Bakar incelersin; varsa şüphen o vakit anasının nikahını iste, kitabın yazdığı ne kadar tahlil ve tetkik varsa uygula, gıkım çıkmaz; ama oturduğu yerden ahkâm kesen siyasetçi gibi doktor, olmaz olsun! Belki benim bacağım ağrıyor, sana karnım dedim. Olamaz mı, dümbelek herif! Görevini lâyığıyla yapanlar baş tacı tabiki.
evet yetersiz, evre 4 kanseri 2023'ün güngören'inde halen seyretmekle yetiniyoruz. kendim spina bifida hastasıyım, halen bir tedavisi yok. tedavi için çabalayan da yok, akışına bırakmışlar nasılsa imkansız diye.
tıp değil yetersiz olan senin paran. kimi gripten ölür, kimi keleş mermisi kafaya yer yaşar. tıp da bir sektördür arkadaşlar. sıradan insanları yaşatmak kimsenin umurunda değildir.
Tıp bir bilim değildir. Bir kere bunu anlamak lazım. Bilimin ortaya koyduğu teorileri uygulayan bir uygulama alanıdır. Mühendisliğin bir bilim olmaması gibi aynı. Bilim bulur ama yeterli bilgi tecrübe veya kaynak yoktur. Bilimin henüz keşfedemediği şeyler ayrı ama keşfettiği halde uygulanmayan ya da yeterli bilgi, tecrübe veya kaynak yoksa bilim değil uygulayanlar çaresizdir.
Bir denklem sorusunun başına iki kişi otursa biri çözüm yolunu bilmese diğeri bilse bu matematik biliminin sorunu değildir. Matematik bu sorunun nasıl çözüleceğini bulmuştur çoktan.
görsel

böyle bir bölüm yok mesela.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar