bugün

2002'den beridir iktidarda olan ak parti'nin ülkemize başta ekonomik ve siyasi alanlarda olmak üzere aldırdığı yoldur. ekonomik anlamda zaten konuşmaya gerek yok, rakamlar yalan söylemez milli gelir 10.000 dolar'ı geçti veya geçmek üzere; biz siyasi alana bakalım. komşularıyla düşmanca ilişkileri olan türkiye bugün ticaretinin önemli bir kısmını komşularıyla yapıyor, hatta o seviyeye geldi ki artık türk lirasi ile ticaret yapma noktasına geldik. ortadoğu'da, balkanlar'da, kafkaslar'da hiç sesimiz çıkmazken bugün arabulucu olduk. amerika afganistan'da çuvallayınca türkiye'ye soruyor ne yapalım diye, o derece geliştik. bm gk üyeliğine yüksek miktarda oyla seçildik. hakikaten ak parti iktidarı türkiye'ye çağ atalattı diyebiliriz, demeyen ya kördür ya sağır.
(bkz: geriye dogru cag atlama)
bu milli gelir elli yıldır inip çımaktadır ayrıca barzaniye ve talabaniye kırmızı halılar seren ki bunlar şehitlerimizin katilidir arabulucluk başarısızlıktır. Sağdan soldan posta yemişizdir iran geçenlerde posta koymuştur siz hala milli hasılat yükseldi deyin o hasılat size yükseldi gariban gene aç gene sizin kömürünüze muhtaç.
(bkz: ak parti iktidari ile çagların türkiye ye atlaması)
(bkz: atla gel şaban)
ak parti iktidarı ile türkiye'nin şu anda bulunduğu yerdir.
benzer bir ilerlemeyi menderes döneminde de yaşamıştır türkiye. özellikle köye yatırım yapılan dönemlerde tarım alanında ciddi ilerleme olmuştur. lakin saçma sapan politikalar da uygulanmamış değildir. keza o dönemde darbe olmasaydı hemen sonraki yılda yapılacak olan seçimde muhtemelen menderes de koltuğunu kaybedecekti.

(bkz: başlığa alakasız entari giydirmek)
- bir de hangi çağa atladığımızı bilsek?
if (çağ=lağım çukuru)
return 1;

evet hayli hayli atladık, mükemmel bir atlayış...
menderes döneminde hiç borcumuz yokken imf'ye kapılar açılmıştır borçlar başlamıştır ayrıca dini siyasete alet eden muhterem kişi i. adanan menderes.
geriye doğru çağ atlamasıdır.

istikamet: cumhuriyet öncesi ve şeriat hasreti.
ülkeyi derebeylik gibi yöneten tayyip sayesinde türkiye orta çağ a geri dönmüştür.
gayri safi milli borcumuz, kişi başı nerdeyse 10 bin dolara dayandı... ne çağ be. ben hayatım da o kadar para görmedim, bir de borç yıktılar bana. (bize)
orta çağa atlaması olabilir. çünkü osmanlı ortaçağ'da dünyaya hükmederken avrupa b*kunda boncuk arıyordu. her şeyi avrupaya göre değerlendiren ezikler durumun farkında değiller tabi.
Bütün dünyaya dolar yağıyor 2002 senesinden beri. Akp'nin yaptığı tek şey serbest piyasayı açmak, yatırımcıyı çekmek kısacası ülkeye dolar girmesini sağlamak.

birde arabuluculuk falan göremiyorum. Rusya Gürcistan'a girdi başbakan yapmayın etmeyin dediğinde rusya çekildi mi? Yine israil ile Filistin'i barıştırdı başbakan. n'oldu? israil filistin'e girdi katliam yaptı ne diyebildi?.Terör aldı başını gitti.Türkiye adam gibi tavır koyamadı başbakan ABD'ye yalvarmaya gitti de anca birşeyler yapıldı.

Ha bir de çağ atlatmak dağıttıkları ekmekse, kömürse bilemem.Aç insanları sömürmekse çap atlamak o zaman bilmem.Çağ atlamak balık istifi metrobüse binmekse o zaman en birinciyiz.
türkiyede son 5 yılda sadece sağ kesimin atladığı çağdır. çağ derken çok bişide sanmayın, foward mail olayını ve movie markerde namaz kılan çocuk videolarının arkasına ilahi eklemeyi öğrendiler.
ülkede 3 milyon işsiz varken insanlar 100 tl yardım için birbirini ezerken bu durumu çağ atlamak zanneden gerzeklerin uydurması durum. osmanlı yıkıldı o köprünün altından çok sular aktı. mesele avrupa değil şöyle kafanızı akp bürosundan çıkartıp dışarı bakın bu ülkede milyonlarca insan borçları yüzünden icralık ve oğluna gemicik alan başbakan fakir halka dürüst değil diyor eğer bu çağ atlamaysa sıçayım böyle çağa.
müthiş patlamadır.

çağ atlanmıştır rakamlar yalan söylemez, formül değiştirilerek 5.500 dolar olan kişi başına düşen milli gelir 10.000 dolara çıkar. kişi başına düşen borç ne kadar? 8.000 dolar. rakamlar yalan söylemez.

ha bu kişi başına düşen milli gelir ile kişi başına düşen borç olayı yalandır. zira aslolan gelir dağılımıdır. şimdi düşünün kişi başına düşen gelir 10.000 dolarsa 4 kişilik bir aileye yılda 40.000 dolar gelir giriyor demektir. yanı bu hesaplamaya göre bugünkü kurla bir aile yılda 68.000 lira kazanıyor. üstelik trkiye'deki tüm 4 kişilik aileler 68.000 lira kazanıyor yılda. ha hayata baktığımızda böyle mi drum? hayır tabiki. borç da aynı şekilde. kocaman bir yalanı "kişi başına düşen gelir 10.000" diye anırıyorlar resmen.
bunu görmeyen ya kördür, ya sağır ya da araştırma özürlüdür.

komşuları ile düşmanca ilişkileri olan türkiye vardı geçmişte şimdi nasıl? ermeni tasarıları avrupa ülkelerinden çatır çatır geçiyor ses çıkarmıyorsun, ermenistan toprak bütünlüğünü tanımıyor ve "koşulsuz masaya oturalım" diyor sen "tamam" diyorsun. koşullar neler? toprak bütünlüğümüzü tanımaları, karabağ'dan çıkmaları ama adam "sen bunları benden istemeden masaya oturalım" diyor "eyvallah" diyorsun.

yunanistan ile sorunun en büyüğü neydi? kıbrıs! senin 58. hükümet'indeki dış işleri bakanı yaşar yakış "biz kıbrıs'ta işgalciyiz" diyor. sen güney kıbrıs'ın uluslararası anlaşmalara aykırı şekilde ab üyesi olmasını yargıya götürmüyorsun, itiraz etmiyorsun dahası güney kıbrıs'ı tanıma sözü veriyorsun, yunan uçaklarının ihlallerine ses çıkarmıyorsun, uçağımızı düşüren yunanistan'a dava açamıyorsun. elbette ki, "dostum karamanlis" olur!

gürcistan ile müttefik olma sebebin belli abd!.

iran'ın "türkiye'yi doğru yolda görüyoruz" açıklamalarının neyi kast ettiği açık.

ırak'ta 2002'ye kadar türkiye cumhuriyeti'nin verdiği kırmızı pasaportla gezen adam ırak'a cumhurbaşkanı oluyor, "kürt kedisini bile vermem" restini çekiyor "dili sürçmüştür" diyorsun. abd'den izinsiz sınırı geçip çiçek koparamıyorsun. elbette iyi olacak?

suriye desen ayrı terane.

arabulucu olduk diyenlere şaşırıyorum. gürcistan'da olay patladı, biz atladık "arabulucu olabiliriz" diye, medvedev tayyip erdoğanla mı görüştü yoksa sarkozy ile mi? gazze konusunda yemek masasına almanya, ingiltere, italya, ispanya ve hatta çek cumhuriyeti başbakanları bile davet edilirken abdullah gül neden davet edilmedi? tayyip erdoğan "iran bizden arabulucu olmamızı istedi" diye açıklama yaptıktan sonra ahmedinecad "arabulucuya ihtiyacımız yok" açıklaması yapmadı mı? olmert "neden bana söylemedin" diye soran tayyip efendiye, "dostum bush ile sarkozy ve merkel'e de söylemedim neden herhangi bir başbakanla israil'in sırlarını paylaşayım ki?" sorusunu yöneltmedi mi? bu arabuluculuk olayında kendi kendilerine gelin güvey olup kıçlarının üstlerine oturan bizimkiler olmuyor mu?

neyin arabuluculuğu? ha meşal'i güzel ağırlarsınız ankara'da bak bir şey diyemem. hamas ile el-fetih arasında arabulcu olursunuz.

afganistan'da abd askeri çuvalayınca bize soruyorlar diyenlere şaşırıyorum, bize sormuyorlar "kaç asker gönderebilirsiniz?" diyorlar. nisan'da gelecek obama da bize bunu söyleyecek "stratejik ortaklığımızın şerefine şu kadar mehmetçik istiyoruz" diyecekler. artık pazarlık 10.000'den mi, 5.000'den mi açılır bilinmez.

yüce divan günleri gelecek inşallah, o zaman her şey ortaya dkülecek nasıl olsa. kör ve sağır olanlar bile görüp, duyacaklar.
çağ algısından ne anlaşıldığına bağlı önermedir.
akp yanlıları destekler, karşıt görüşler yuğalar bu önermeyi. bir nevi doğrudur da ama gerçekler acıdır. gerçekleri sıralayalım;
gayri safi milli gelir arttı. bu bir gerçek. ama peki o sevgili tonton maliye bakanımız niye gayri safi milli giderlerimiz açıklamıyor. borçları özelliştirerek kapatıyormuşuz, öyle dedi. düşündüm yok çıkamadım işin içinden. hani, özelleştirme gayri safi milli hasılaya katılmıyordu. ya bilmiyor, ya da çok zeki. sizce abd'nin çıkarı olmadan iş yapar mı bizle? türk lirası değerini kaybetti, nasıl ihracat veyahut ithalatı türk lirasıyla yapabiliyoruz? ya bu gavurlar salak ya da biz harbiden şeytana pabucu ters giydiririz. kör ve sağır olabilirim. hadi tek taraflı da bakıyorum olaya. ama popoma giren kazıkları hissedebiliyorum. bu bana ve benim gibilere de yeter zaten.
erken tunç çağı .

edit: o çağlar boy boy...
imam camide başbakandır orda değil.
saltanat günlerine döneceğimizin işaretidir. (bkz: son osmanlı padişahı)
akp nin çağ atlama kavramı ile akp li olmayanların çağ atlama kavramları farklı olduğundan ben durumu atlamak yerine bir ileri 3 geri şeklinde yorumlamayı tercih ediyorum.
işsizliğin rekor seviyeye çıkması gerçektende daha önceki çağlarda göremediğimiz şeylerdendi. çok şükür akp bu çağı da gösterdi bizlere.buda bir atlama sayılabilir ama kime veya neye orası meçhuldur.
çağı atladık ama atladığımız çağ sanıldığı gibi medeniyet çağı değil sömürgelik ağından uşaklık çağına geçişteki çağ atlamadır.

türk lirası ile alışveriş yaptığımız yer ırak! kuzey kafkasya'da arabulucuk yapıyoruz kimle kimin arasında? amerika ile rusya güdümündeki ülkeler arasında, bir nevi tehdit ediyoruz adamları bak böyle yapmazsan amerika gelecek diye!

bir de şu milli gelir yalanı var ki! mili gelir 10000 doları geçmişmiş. zengin olan halk değil ki birkaç kişi ve onların gelirleri de milli hasıla da hesaba katılınca köyde 300 ytl ile yaşayan anneanem bile 10 000 dolar alıyormuş.

bizim kafamıza çuval geçirildi ve biz şimdi bu haldeyiz! bunu görmeyen de at gözlüğü takmış önündeki çuvala konulan bir avuç arpayı yiyen attır.