bugün

küresel kriz ortamında oldukça iyi bir performans sergilemesidir.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25198014/
(bkz: türkiye ekonomisinin 2010 da 9 8 ritmiyle oynaması) * *
yabancı sermayenin ülkemize hücum etmesi neticesinde yaşanan durumdur. bu durum aynı zamanda ekonominin diken üstünde olması demektir. yabancılar yatırımlarını nakit olarak getirdikleri gibi bir anda nakit olarak karları ile birlikte alıp giderler. bankacılık sektörünündeki korkutucu derecedeki yabancı sermaye payı incelenmelidir.
yabancı sermaye sadece türkiye'ye hücum etmedi.
hep söylerim yine soylecegim, bu büyüme parası olan içindir. Yabancı sermaye içindir. Elbette bu güzel bir olaydir ancak 2002 den bu yana gelen hayat pahalılığını ne yapacağız? amac üzüm yemek bağcıyı dövmek değil ama bu memlekette herkes is adamı değil. Emekliye işçiye yani gercek halka bu durum yansimayacaksa bu durum sadece yabancı sermayenin ağzını sulandiriyorsa ne anladık bu isten. Taraftarlık yapmayı bırakın. Yüzünüzü sermayeye değil emekçilere dönün.
başbakanın; merkez bankasının değil hükumetin başarısı olarak nitelendirdiği olaydır.
aynı şoparların aynı konuları sulandırıp sulandırıp önümüze getirdiği balon büyümedir.

sözlükçüler tarafından her şeyiyle irdelenmiş halini incelemek isteyenler için;

(bkz: yüzde 9 a yaklaşan ekonomik büyümeyi beğenmemek)
(bkz: uyusun da büyüsün)
laik: yok öyle bir şey iyice düştü.
"şüphesiz ki onlar inkar ederler"
cahil cühelayı kandırmaya yönelik sarfedilmiş ve onların da inanmış olduğu cümle.
yalandır. hayır akp'yi karalama amaçlı söylemiyorum bunu, zira aynı şekilde tüfe'nin de %6,4'lere düştüğünü gösterir resmi istatistiki veriler ancak yapılan gerçekçi ve tarafsız bir araştırma sonucunda bunun abartısız %40'lara ulaştığı görülmüştür. zımpara kağıdını, ferrari'yi bilmem neyi mal sepetine koyarsan tabii tüfe %6,4'ları gösterir.
hep der ya akp hükümeti "biraz halka inin" diye, ben de onlara söylüyorum: biraz halka inin. halka inmek elle yemek yemekle, küfür edip külhan beyliği yapmakla olmuyor.
ekonomi büyürken zenginin daha zengin olması, fakirin ise daha fakir olmasıyla sonuçlanan durumdur.

ekonomik refah gelirin adaletli dağılmasıyla olur.
(bkz: cumhuriyet tarihinin en büyük cari açığı)
bize niye uğramadı bu büyüme? hala beş parasısız.
elimizdeki ne var ne yok satıp günü kurtarma politikasının günü kurtardıgının resmidir.
recebimin cebine giren para 2010 da yuzde 8.9 artmis demektir.
(bkz: türkiye nin 2010 ile beraber dış borcu)
sayıyı küsüratlı verelim de salladığımızı kimse anlamasın tarzında bir olay.
sıcak paranın ülkemizde uzun zamandır konaklamasından dolayı gerçekşeleşen hadisedir. fakat bu büyüme rakamına aldanmamak lazım çünkü bu adamlar canları sıkılırsa paralarını piyasadan çekip başka ülkelere gidebilirler, işte o zaman bu sayfa altında atıp tutanları, ekonomi süper gidiyor nidalarıyla dolaşanları izlemekten büyük keyif alınabilir. 1997 asya krizinden önce de uzakdoğu ülkeleri aynı bu şekilde büyüme rakamları açıklamışlardı; sonları ise felaket oldu. ekonomideki bu tarz verileri yorumlarken gerçekten birşeyler bilerek konuşmak gerekiyor, yoksa gerçekten gülünç oluyor.
ekonomik bir veri olması yanında sözlük kalitesini gözler önüne serendir. baktığım zaman bir kac entry dışında, hede hodo lu atma recep li böyle solo testini çözüp kafasında hunili adam hanesine denk gelen insan profolinde yazıcıklar görüyorum. "atma recep" , "recebimin cebine giren para 2010 da yuzde 8.9 artmis demektir" diye yazan o huni kafalılarda sözlük yazarı, hemen üstünde cari açıga gönderme yapan doğru zihniyette sözlük yazarı. bişey demiyorum ben daha.
garibanın parası artmadan gerçekleşen büyümenin içine zıçarım denilesi olaydır.
(bkz: kompleks cümle)
recep in oğluna bi gemicik daha alması demektir. anasını alıp giden kısmın yüzde 8-9 büyümesidir. recep in ve saz arkadaşlarının (seviyesizlerin) refah seviyesiniz yüzde 8-9 artmasıdır.
Hayat gerçekleri bu rakamlarla örtüşmüyor nedense, ne benim ne de etrafımdakilerin ekonomisinde bu kadarlık bir büyüme oldu hala herkes borçlu hala herkes anca kendini geçindirebilmekte dolayısıyla bu rakamlar sade vatandaşa bir etkisi olmamış gözükmekte zengin o oranda büyüdü evet devlet kasasıda genişledi belki ama orta kısım ve tabanda bi değişiklik yok. Ekonomimiz büyüdü ama halk kirlendi tıpkı şarkıda biz büyüdük ve kirlendi dünya dediği gibi.
dış borcumuzla ters orantılı olan eylem.
ne büyümesi bitmez ekonomiymiş vay arkadaş!*

ersen: önce abarttık sonra kekini kabarttık. herkes de yedi.

yersen: kek misiniz olm siz.