bugün

birileri dese ki 2010 yılında türkiye yüzde 9'a yaklaşan bir ekonomik büyüme sağlayacak kimse inanmazdı.

ancak şimdi yüzde 9'a yaklaşan ekonomik büyümeyi beğenmeyenler vardır.
geçmiş yıllarda yaşanan küçülmenin telafi edilmesini bir başarı olarak görmeyen aklı selim yurttaş tavrıdır.
(#10752054)
(bkz: kimin cebi büyüdü)
büyümeyi ceplerinde hissedemeyen insaanlar beğenmez tabi. borsada parası olan adam kazandı, şirketlerin ciroları büyüdü ama ya işçiye memura verilen zam oranı kaçta kaldı?

2010 yılında verilen zam oranı %5'ti. Etin kilosu 40 lira olmuşken kim sikler büyümeyi. Halkın roro gemisi mi var sanki?

saçma salak şişirilmiş büyüme oranlarıyla propaganda yapmayın buralarda. Zaten akp bol bol yapacaktır bunları

2002 yılında bilmem kaç tane yumurta alınıyordu şimi ise bilmem kaç tane. der ve uzar gider bu liste

herkes işini yapsın. propagandayı akp propagandistleri yapsın...
(bkz: ak parti gençlik kolları başkanı)
bunun propagandayla , akp ile ne alakası var yahu...

akp tek başına mı sağladı bu ekonomik büyümeyi...

çalışan , emekçi , işveren herkesin payı var.

ha bu yüzde 9'luk büyümeden herkes hak ettiği payı almış mıdır orası tartışılır.
Büyümede, sekiz yıl önce gelişmiŞ 20 ülke arasında 14’üncüyken, 16’ncılığa geriledik...

Cari açıkta rekor kırdık. "%247(yüzde iki yüz kırk yedi) "http://www.aksam.com.tr/c...-247,1-artti--19325h.html

peşkeş çektik, elde avuçta ne varsa iki üç yıllık karı kadar paraya sattık, savurduk.

taşıma suyla değirmen döndürmeye çalıştık.

peki ne yapacaktık?

Bir zamanlar yiyecek ekmeği bile olmayan bu ülke,

1926'da % 18.2
1929'da % 21.6
1933'de % 15.8
1936'da % 23.3 http://www.belgenet.com/eko/buyhiz.html

büyüyebilmişken, 2011'de sata sata %9 a ulaştık diye "göbek mi atacaktık" yani? Bu mu istediğiniz?
bir çin atasözünün de dediği gibi: ben sana büyüyemezsin demedim, ben sana istihdam yaratamazsın dedim.
bizim götümüze doğru büyüdüğü için beğenmiyoruzdur belki? giren bize giriyor.
ekonomi büyüyor da hayatımıza etkisi nedense pozitif olamıyor dedirten hadise. ekonomi alanında uzman bir kişi olmamakla birlikte, enflasyon oranının hesaplanması esnasında abudik gubidik malzemelerin kıstas alınması beni bu ekonomik büyümenin çerliliği konusunda düşündürttü. ha eğer gerçekten ekonomi büyüyorsa, ona da bişi diyemem.
45 milyar dolarlık dış ticaret açığı veren bir ekonomi olduğumuzu düşünce alkışlamaktan kendimi ala koyamıyorum.
-bravo harika sı.tınız ekonomiye. bu kadarını rumları başa geçirsek yapamazlardı.
gibi şeklinde de sözlü tezahüratla desteklemek de gerekir ayrıca.
gelir ve gideri dengeleyemiyorsa, elime geçen para değişmiyorsa ne yapayım hocu ben o büyümeyi?

(bkz: bencil ibne)
olaya siyasi yönden bakmamak lazım.
sadece hükümet yandaşlarının büyümesine mütevellit doğal bir memnuniyetsizlikdir.
önemli olan kağıt üzerinde ekonominin büyümüş olarak gösterilmesi değil, önemli olan ekonominin gerçekten büyümesi ve bu büyümenin halka yansıtılması. enflasyon bilmem kaç yılın en düşük seviyesindeymiş, kim inanır buna? git sokakta ki enflasyona bi bak bakalım, bilmem kaç yılın dibinde mi zirvesinde mi?
(bkz: gelir dağılımı)
(bkz: götte ki deliği ekonomik büyüme sanmak)
ülkenin her şeyini feda ettikten sonra %9 değil de 99 olsa sikilesi büyümedir.
%247 oranında artan cari hesap açığını görmezden gelemeyenler için normal davranıştır.
bazı çevrelerin hazmedemediği bir büyümedir.
(bkz: ekonomik büyüme' nin yüzde 6 aşacağına inanmayanlar)
(bkz: ekonomik büyüme ve kalkında aynı şey değildir)
(bkz: ihracatı artırarak ekonomik büyüme sağlamak)
(bkz: yüzde 11 7 lik büyüme için ne dediler)
(bkz: yüzde 7 ekonomik büyüme var ama ben hissetmiyorum)
(bkz: yüzde 7 lik ekonomik büyüme türkiye için başarıdır)
(bkz: yüzde 8 den sonra yüzde 6 ekonomik büyüme sağlamak)
(bkz: yüzde 8 lik ekonomik büyüme üretim ile mi oluyor).

--spoiler--
bunun propagandayla , akp ile ne alakası var yahu...

akp tek başına mı sağladı bu ekonomik büyümeyi...

çalışan , emekçi , işveren herkesin payı var.
--spoiler--

bunun akp propagandası ile ne ilgisi var? aaaa çok ayıp!
siyasi istikrar = ekonomik istikrar, bu böyle biline.
sıcak para akışının her an durabileceğinin bilincinde olup olası bir krize hazırlıklı olma durumudur.ekonomik büyüme elbette önemli ancak istikrar daha önemli.
üstat karl marxın yıllar önce dediği gibi;
"kapitalist sistem şüphe yok ki ülkelerin ve dünyanın zenginliğini arttıracak, fakat bu zenginlik çok daha ufak bi kitlenin elinde toplanmaya başlıyacak."
güncel Önemli Başlıklar