bugün

bir süredir silahlı saldırı haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. bu ilmik ilmik işlenmiş bir stratejinin sonu...

istanbul Kağıthane'de kimliği belirsiz motosikletli saldırganlar, işyeri önünde sohbet eden 3 kişiyi kurşun yağmuruna tuttu...
https://twitter.com/yirmi...mxmMM96Zwvh3Ga5Q&s=19
Karaman’da 24 yaşındaki bir genç, gece geç saatlerde çalan kapı ziline uyanıp kapıyı açtı.

Uykusundan uyandırılan genç, kimliği belirsiz kişiler tarafından evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti...

https://twitter.com/yirmi...JcYXuCUcUAefJ2ig&s=19
akıyor maşallah...

Gaziosmanpaşa'da dehşet... Yolcusu bulunan taksiciye silahlı saldırı: Taksici öldü...

https://www.odatv4.com/gu...iri-taksici-oldu-83841292
Bireysel silahlanmanın önünün açılması gerektiğini düşünmekteyim. Bu olmassa bile kolluk kuvvetlerinin ABD deki gibi en azından yetkilerinin daha da artırılması gerekir. Yaşanan göçler neticesinde artan suç oranı ve illegal silahlanma olayına baskı kurulmadığı sürece bu tarz iç güvenlik meselelerinin ardı arkası kesilemiyecek.
Ceza kanunu’na göre cinayet işlemenin, hırslızlığın, cinsel tacizin tanımlanmış bir cezası neredeyse yok.. olan da, millet covid’i unutalı 2 sene oldu, hala covid tedbirleri kapsamında salıveriliyor.

Herif senin evini soyup soğana çevirmiş, borcunun üstüne yatmış, kızını taciz etmiş, babanı öldürmüş, 150 ile giderken yaya geçidindeki çocuğunu biçmiş, geçen bayram izmir’de olduğu gibi makas atmak için 5 kişilik aileyi bayram günü kana bulamış, alkollü araç kullanıp dedene çarpmış; devlet diyor ki, para cezasına çevirdim, benim hesabıma para yatırsın..

Bu, iki anlama gelir.
- sen benim malımsın, sana bunları yapar, benim hesabıma para yatırır.
- senin değerin bu kadardır, hesaplanabilir..

Vatandaşa bu izlenimi vermeyeceksin.. ama sen ne yapıyorsun? 15 sabıkası olan adamı sokağa salıyorsun.

Bence çok artmadı, henüz yeni başlıyor.
Hangi terör örgütü yapıyor bunları?
PKK?
Fetö?
Daeş?
Hizbullah?
Taliban?
El Nusra?
Boko Haram?
El Kaide?
YPG?
Gaziantep'in Nizip ilçesinde cenaze namazı sırasında çıkan silahlı çatışmada 1'i ağır 5 kişi yaralandı...

https://twitter.com/yirmi...xtbQBem8doJLGFEw&s=19
arka saftakiler cenazeyi izleyemedi diye mi arıza çıkarmışlar..
cenaze namazı 30 saniye falan sürüyor.. ne ara kavga edecek vakti bulabilmişler ki?
4 kere allah u ekber diyorsun, sübhaneke okuyorsun, hak helal ediyorsun, bitti..

demek ki, hakkımı helal etmiyorum diyenler oldu..
Bitti mi sandınız?

Manisa'nın Yunusemre ilçesinde Ferhat K., çalıştığı pizza dükkanında henüz belirlenemeyen bir nedenle ruhsatsız tabancasıyla kurşun yağdırdı.

Saldırıda bir kişi öldü, bir kişi ağır yaralandı.

https://twitter.com/yirmi...OnGbQIJSxDzUF8sw&s=19
insanlar haklarını kanun yoluyla alamıyor. Kanun önünde eşit haklarla boşanamıyor bile.. başlarına bir şey geldiğinde, suçlular mahkemeyi tutuksuz yargılanmak üzere, mağdurdan daha önce terk ediyorlar. Mağdur ise, şimdi ben ve ailem tehdit altında mıyız korkusuyla yaşıyor.
Ceza yokki, konu farklı ama aha dün, adanada depremde yıkılan binanın mütaiti serbest bırakıldı 12 kişi öldü. Bilirkişi raporunda binanın kusurlu olduğu tesbit edildiği halde adamlar bırakıldı.
en anlayamadığım gaziosmanpaşa'daki taksicinin ölmesi. sırf taksidekilerin husumetlileri var diye olan taksiciye olmuş. keşke silah kullanımı yasaklansa.
patron çıldırdı!!!

bugün öğleden sonra batman'da 22 yaşında bir genç sokak ortasında silahla öldürüldü...

https://twitter.com/serda...QFn3C6Y0EZwSiUFw&s=19
Ulan Uludağ sözlüğün basitliğine yakışmayacak derece kaliteli tespitler var bu başlıkta hayırdır.
bireysel silahlanma olduğu için bu haldeyiz. hala bireysel silahlanmadan bahsedenler var. bunun sebebini araştıralım daha çok konuşalım ama, çözüm olarak bireysel silahlanmanın artması, çok daha büyük bir yıkımın habercisidir.
kolluk kuvvetlerinin haricinde hiç kimsenin silahlanmaması gerekiyor. diğer türlü ülke vahşi batıdan daha da beter bir hale gelir. bu sefer önüne kimse geçemez. en ufak tartışmada silahlar çekilir.

bu olayın başlangıcına gitmemiz gerekiyor. bunu başlatan kimler olabilir? bu olaylar kimlerin işine yarar?
bir ülkede iç karışıklık çıkması o ülke haricinde bütün ülkelerin işine yarar. bugün en dost dediğiniz ülke bile, onda böyle bir şey olmadığı için kendisiyle gurur duyar.

ben bu olayların başlangıcının fetö olaylarından sonra zirve yaptığını düşünüyorum. malum partiye yakın kişiler çok kolay şekilde silahlanmaya başladı. sebep olarakta fetö olaylarını gösterdiler bence.
akape kutlamalarında dikkat etmediniz mi hiç? silah seslerinden uyuyamadık.

bu olayları en çok fişekleyen kişinin de millete ogghhh çeken kişi olduğunu düşünüyorum. bu kişinin mafya ve uyuşturucu bağlantıları ortalara saçıldı. iç karışıklık en çok bunun işine yarardı. ya da dış ülkelerden talimat almış da olabilir. her şekilde ileride bu herifin adını çokça duyacağımıza eminim.

trafikte normal sivil çakarlı araçların dolaştığına defalarca şahit oldum. bunlar sıradan insanlar değiller. emniyet görevlisi zaten değiller. emniyet şeritlerini öyle bir kullanıyorlar ki, terör estirerek gidiyorlar. birisiyle sözlü tartışma bile yaşadık. herifi trafik polisine şikayet ettim. plakasından kim olduğunu buldu. siyasi bağlantıları olan trabsonspor klubü yöneticilerinden çıktı. muhtemelen silahı da vardı ama kameraya çektiğimi görünce uzadı.

eğer ülkemizi seviyorsak ve medeni bir ülkede yaşamak istiyorsak, bireysel silahlanmaya sonuna kadar karşı çıkmamız gerekiyor.
silah yerine kamera sistemlerine yönelmeliyiz. yolda yürürken bile sürekli kayıt yapan kolye kamera sistemleri var. bu teröristleri kayıt altına alıp toplum ile paylaşmadığımız sürece bu olayları bitiremeyiz. bir gün bunların silahından çıkan kurşun hayatımızı yok etmeden bireysel silahlanmayı tamamen bitirmeliyiz.

öncelikle siyasilerin üzerindeki silah ruhsatları iptal edilecek. cb isterse bir genelge ile bitirir. ondan sonra halk üzerindeki silah ruhsatları alınacak. sadece kolluk kuvvetleri taşıyabilecek. ülkesini, vatandaşını koruyamayan devlet, devlet olamaz çünkü.
bireysel silahlanma yasaklanmalı, çok ciddi hapis ve para cezaları söz konusu olmalıdır. başka çaresi yok bu işin...

Bursa'da alacak-verecek meselesi nedeniyle iki grup arasında sokakta başlayan tartışmada silahlar konuştu.

Çıkan çatışmada 4 kişi yaralandı.
https://twitter.com/yirmi...804FQEw1bF1ofF4A&s=19
(bkz: #46565440)
Adli mercilerin ve kolluk kuvvetlerinin durumu ortadayken halk kendini başka nasıl koruya bilir?
Karşındaki silah çektiğinde ne yapacaksın. Ben hayatta olmadıktan sonra hapisde çürütsen n'olacak? Mecbur ya kolluk kuvvetlerine sert müdehale yetkisi verirsin tabi yaptıkdan sonrada memuru koruman gerek yoksa birileri sosyal mecralarda ses yükseltti aman başkanım "oy kaybederiz" korkusu ile memuru açığa almayacaksın. 2. Seçenek de halkın silahlanması için izin vereceksin ağır caydırıcı ceza vereceksin suçluya olacak bitecek. Ütopyada değiliz arkadaşlar burası Türkiye hayal kurmaya gerek yok.
ne yani, Mardin eksik mi kalsaydı? ucu kaçtı bir kere...

Mardin'in Nusaybin ilçesinde iki aile arasında çıkan silahlı kavgada ortalık kan gölüne döndü.

2'si ağır 6 kişi yaralandığı kavgada polis, kaçan şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.
https://twitter.com/yirmi...-O-RRW5JNvxUiKwQ&s=19
şimdi de kameralarımızı Antalya'ya çeviriyoruz...

Antalya'da tartıştığı kız arkadaşını sokak ortasında silahla başından vurarak öldüren şahıs, 300 metre uzaklaştıktan sonra kendi başına ateş etti.

Ağır yaralanan şahsın tedavisi devam ediyor.

https://www.odatv4.com/gu...ra-kendini-vurdu-84194882
Bir kaç ay önce, bir akşam evimin sokağına girdiğimde, kulağımda kulaklık müzik dinliyordum. Evime yaklaştığım için kulaklığı çıkartırken bir ses duydum. elini belindeki silahına atarak arkamdan koşan bir kahverengi gömlekli bekçinin sesiydi bu. Durdum ve ne olduğunu sordum. Yanıma kadar geldi. Bu sırada eli belindeki silahını tutuyordu. bomboş sokağın ortasında benden kimlik istedi. Kimliğime baktı, burada mı oturuyorsun dedi. Evet dedim. Neden durmuyorsun diye azarladı beni. Kulağımda kulaklık var dedim. Tamam dedi ve gitti.
Ben kulaklığı biraz daha geç çıkartsaydım ya da duyma engelli bir vatandaş olsaydım belki de şuan bunları yazamıyordum.

Peki ben bunları neden yazdım?

Silahla tekele girip insanlari öldürenleri, taksileri tarayanları, caddelerde silahlı çatışma yapanları bu kahverengi gömlekliler nasıl yakalayamıyor da, şehrin merkezinde tek başına sokağın ortasında sakince yürüyen suçsuz bir insana eli tetikte yaklaşıyor?
Suçumuz aşiret olmamak mı? Mülteci olmamak mı? 18 ay doğuda vatanımı beklemek mi? Ben neden bu travma ile yaşıyorum? Suçum nedir?
Nerede kalmıştık?

istanbul Bayrampaşa'da bu akşam iki grup arasında silahlı kavga çıktı. Kavgayı ayırmaya çalışırken kasığından vurulan polis memuru hastaneye kaldırıldı...
https://twitter.com/yirmi...6-ca1Es7b9B2IEXQ&s=19
Yakında bunlar terör örgütü de kurarlar.
Suç var ceza yok. Sonuç bu. Halk da sessiz. ohhh kanunsuzlara ballı lokma tatlısı.
Tepki göster deyince de idam idam gelsin gibi akıl yoksunu istekte bulunuyor. Sanki sağlam zemin var da, gerçek suçluları idam edecekler.
Bireysel silahsızlandırma yapılmalı.
son 5-6 senede belki 500 tane entryme konu olmuş olaydır.

bazı arkadaşlar entrynin altına entry falan girip laf sokmaya çabalayıp durdular yıllardır. anlatmaya çalıştık kardeşim millet zaten en başta siyaseten 2 ye 3 e bölündü. kimsenin kimseye tahammülü kalmadı diken üstünde yaşıyoruz herkes birbirinden nefret ediyor. üstüne savaş mağduru adı altında milyonlarca ne idüğü belirsiz adamı ülkeye soktular. onların yaptıkları yüzde 50 ise bizim zaten ruhen bozuk olan kafa yapımız daha da bozulup kalan yüzde 50 yi de bizimkiler yapmaya başladı. insanları bu kadar diken üstüne getirirsen üstüne her gün hayat daha da pahalılaşır ise üstüne bir de suç oranı artar ise sen kimseyi sakin tutamazsın.

neticede tutamadılar suç oranı son 5-6 senede yüzde 1000 civarı artmıştır. belki daha da fazla.. toplumu öyle bir kutuplaştırdılar ki gün içerisinde ne zaman iş için araçla bir yerlere gitsem mutlaka en az 1 tane büyük kavga vs görüyorum. kimisi yol verme tartışması kimisi şerit değiştirme tartışması kimisi park yeri tartışması kimisi trafikten tamamen bağımsız "ne bakıyorsun lan" kavgası.. vahşi batı gibiyiz amk çok basit şeylerden millet çekip birbirini vurmaya veya eş dost akraba toplanıp meydan kavgalarında birbirlerini öldüresiye dövmeye başladı. yargı desen evlere şenlik siyasetçiler kendi çıkarları ve kendilerinden olanların çıkarları için mahkemeleri bu kadar ayak altına düşürünce ülkede hukuk denen bir şey de kalmadı. adam hırsızlık yapıyor yakalanıyor "adli kontrol şartı" ile serbest bırakılıyor.. taciz ediyor yakalanıyor "adli kontrol şartı" ile serbest bırakılıyor.. sen tüm bu suçları böyle görmezden gelirsen millet ben yaparsam bana da bir şey olmaz diye çatır çutur diğerlerini vuruyor.