bugün

artık net bunu söyleyebilirim, dumandan ses seda yok, kargo zaten parcalandi, yuksek sadakat diye bisey vardi o da yok athena yok, dus sokagi sakinleri ve bulutsuzluk ozlemi zaten muzeye kaldirildı, hayko cepkin, pilli bebek,redd,manga,özlem tekin,şebo,pinhani bunlar nerede bilen yok, ortam kala kala rock grubu olmayan dahası olamayan, birbirinin aynısı yok Büyük Ev Ablukada yok dolu kadehi ters tut yok Son Feci Bisiklet gibi sikko sikko gruplara kaldı.
belki aralarında bir adamlar farklı.
karı düşmüyor çünkü. rock müzik zaten yoktu ülkede, karı düşürebilir miyim ayağına rockçı gibi gezen gençler vardı.
Eskiden ankara da ne underground gruplar çıkardı. Gündüzden trenle gider güven park ın orada akşama kadar içer gider konseri dinler sabah da ilk trenle uyuya uyuya geri dçnerdik. Her şeyin olduğı gibi bunun da anası skildi ülkede.
aynen ben yurt dışına giden çok müzisyen biliyorum, müzik konusunda da göç veriyoruz, ben sağda solda sahnede olan biri olarak söylüyorum kalite çok düştü.
kurban diye bir grup vardı.
güneş gibiydiler.
birgün söndüler.
ve dünya bunu 8 dakika sonra fark etti.
Teoman'nın rock yaptığı günleri özledim.
çok ümitliydik oysa ki. kaliteli eserler çıkaran gruplarımız vardı. manga model seksendört mor ve ötesi. şimdi hepsi ya dağıldılar ya da eser veemiyorlar.
Jenerasyon çok değişti.. geçenlerde bi radyo kanalı denk geldi, dinleyeyim dedim. show radyo mu, super fm mi neydi... lan nerde ebru gündeşler, serdar ortaçlar, demet akalınlar.. hep adamlar hep adamlar... ne idüüğü belirsiz rapimsi saçma şarkılar söyleyip duruyorlar... arabama mazotu dolduracam, bu gece ben kullanmayacam filan... gerçi serdar ortaç da "Aşk bu kızıl ötesi, yaralı müzesi. Hareket edemem." diyordu olsun. pop iyidir... her zaman gideri var..

rock ve metal müzik de iyi, ama bazen kafa sikiyor. alternative rock dinleyim diyorsun, yine bi yerde bayyor.. yani ben öyleyim bilemiyorum.
güzel olan her şey bitti. bencilleşen, bireyselleşen dünyada şimdi herkes kendi güzelini yaratıyor...
amerikan özentiliğinin artık feci demode ve aptal durması. özenti hayatların komik üstelik bir de kendini ileri sanan sefil acıklı halleri.
son 10 senedir göze çarpan gerçek.
1) gitar çalmayı öğrenenlerin sayısı azaldı ve elektro müziğe yönelim arttı.
2) ya zaten rock müziği yerli ve milli değildi.. amerikan emperyalizminin bize empoze ettiğ bi şeydi.. bitmesi iyi oldu denilerek şimdi rock yerine keko fantezi rap/arabesk/pop parçaları, tiktok şarkıları, yerli ve milli kültürümüzü yansitiyır. kesin len vadan hayini derörizler. zaten çoğunlukla kezo olan kızları rock gibi betalık, eziklik ve ağlaklıkla düşüremezsiniz, biraz alfa errrkek olun keko barzo şarkıları dinleyin.
rock müzik kıraç yüzünden bitti. kıraç kendisini bozmadan önce herşey güzeldi. sonra bir bozdu tam bozuldu her şey. kıraç çok bozdu.
Rockçı dersen rockçı benim...

içinde gitar duyduğunuz şey rock demek değildir.

Sözü ve müziği kitlelerin diline düşmüş parça yok.

Rock bir tepkidir 20 yıldır 1 allahın kulu sesini çıkaramadı! Aynısı trapçiler için geçerli ülkede yaşananlara tepki gösteremeyip ya hayata sövüyorlar ya da terk eden oruspuya.

Stüdyolar pahalı... popsuz pnu çıkarma şansı yok ki benim de 1 kuruş katkım olmadı.
Bu aşmanın yolu burjuva çocuğu olmaktır o adamdan rockçı olmaz doğuştan.

Uzadı... türkiyede ölen bir rock yok.
Rock yapmaya çalışan insanlar vardı sadece.
tüm müzikler bitti artık sadece keko rap var.

Bunu al, yeni gönder
Kardeşim helikopter
"Yat yere", dedi amca
Mekânda kişi başı dört karı, anca rüyanda

en çok takıldığım yer, kardeşim helikopter.