29 ekim 2013 cumhuriyetimizin 90. kuruluş yılı onuruna antalya'da saat 15.30 da gösteri yapacak olan hava akrobisi timidir.

http://www.youtube.com/watch?v=moDy7RE6ObE
ilk şehidini veren yıldızlardır. şehidin mekanı cennet olsun.

Konya'daki uçak kazasında Türk Yıldızları'nın ilk şehidi olan Ümit Özer'in kulenin, 'atla' uyarısını rağmen uçağını terketmediği ortaya çıktı.

KULE: Uçağı hemen terk et! Atla!

ÖZER: Yapamam... Uçağı kurtarmayı deneyeceğim. Bunu yapabilirim. Bu uçakta yetim hakkı var!

O kendini bilmez Hainler, böyle kahramanlar oldukça aramızda barınamayacak.
Güne güzel başlamamı sağlayan ekip.

45 dakika kadar önce işe gitmeden çamaşırları asarken, uzaktan gelen savaş jetleri sesleriyle kafamı kaldırdım, uzaklarda 2 jetin flare benzeri bir şeyler attıklarını gördüm. Rutin bir eğitim uçuşu zannederek işime devam ettim.

1 dakika sonra aynı ses bu sefer çok yakından geldi, yeniden kafamı kaldırmamla birbirine paralel göbek göbeğe uçan 2 kırmızı beyaz jetin tam önümden geçmeleri bir oldu.

hasktir türk yıldızları! diye elde ıslak boxer ile kalıvermek enteresan oluyor tabi.

Bu sabah ankara semalarında antreman yapmış hava gösteri takımıdır kendileri.
gelmiş geçmiş en karizma selfie pozununun sahibidirler.

görsel
görsel
onlar mustafa kemal in askerleri...
onlar turk yildizlari...
Tüyleri diken diken esen bir gösteri sergiliyor şuan da türk yıldızları.

Kanat aralığı 1 metrede 1000 km/h hızla dans ediyorlar resmen birçoğumuz bunu otomobille bile yapamayız.
http://www.tsk.mil.tr/galeri/images/10_1.jpg

(bkz: nazar değmesin)
götleri kalkık pilotlardır. *
Okuldaykene bir takım komutanımız vardı, üsteğmendi, manyağın tekiydi, şöyle derdi : havacılar benim postalım bile olamaz. arkadaş piyadeydi tabi. Sonra biz karacılar havacılara, özellikle de pilotlara hep bok attık, atmaya da devam edeceğiz. Ruhumuzun derinliklerinde kök salmış olan kıskançlığı ve kompleksi ancak böyle dindirebiliyorduk. Pis pilotlar, sevmiyoruz sizi.
Türk Hava Kuvvetleri'nin cesur kanatları.
yıllar oldu şu uçakları adam gibi boyamadılar. yav arkadaş senin bayrağın kırmızı renk ağarlıkta ama sen uçakları beyaz ağarlıkta boyuyorsun. sadece kuyruğunu kırmızı yapmışsın. beyaz renk gök yüzünde hiç de dikkat çekmiyor hatta zar zor görünüyor güneşli günlerde. yapsana şu uçakları kan kırmızısı. parlasın yakut gibi.
görsel
çocukla çocuk olmuşlardır.
(bkz: #31027360)

çok harika...
türk hava kuvvetlerinin mensubu olan her pilotun görev alabileceği akrobasi takımıdır.diğer türk pilotlarından farkları bayrak kırmızısı uçuş tulumuna sahip olmalarıdır.dünya üzerindeki jet uçağı ile gösteri yapabilen sayılı filolardandır.pilotunu kendisi yetiştiren hava kuvvetlerimizin gurur kaynağıdır(bizleri yurt dışında da temsil etmektedir).8 uçaklı paket gösteriyle her seferinde nefeslerimizi kesmektedirler.
onlar türk yıldızları,
türkün yıldızlar.....
girne de canlı olarak izlediğim ve denizin üstünde alçaktan yaptıkları gösteride çok iyi oldukları gözlemlediğim, ingiltere de de savaş uçaklarından oluşan böyle bir gösteriyi izlediğim için bizimkilerin onlardan daha başarılı olduğunu bildiğim, eğer elinizdeyse ya da şansınız varsa, havacılık ve uçaklarla da ilgileniyorsanız gerçekten şapka çıkaracağınız gösterileri yapan grup.
(bkz: türkiyenin gurur kaynakları)