bugün

(bkz: yarramın antifirizi)
boy ver abi boy ver
Selam
merhaba
naber
nasılsın
ayşe
fatma
türkçe
dil
ayak
mal

aslında bütün kelimeler.
(bkz: osuruktan teyyare selam söyle o yare)*
''ege bir yunan gölü değildir ege bir türk gölü de değildir. binaenaleyh ege bir göl değildir.''
(bkz: mal insan maldır) * *
biz orospu çocuğuyduk.
geldin mi? daha ne olsun..
gençler bi asılın da itekleyek şunu hadi be.
efendim, eski reis-i cumhurlar dan bir tanesi olan süleyman demirel in, yunanistan ile memleketimiz arasında yaşanan kardak kriziyle ilgili yaptığı açıklama ve kurduğu cümle bu başlık altında olmayı fazlasıyla hak etmektedir. kardak kayalıklarına yunan sat komandolarının çıkmasının ardından, gece gizli bir operasyon ile türk sat komandolarımız, yunan donanmasının kontrolünü aşarak diğer kayalıklara çıkmış ve bu haber yunanistan da bomba gibi patlamış idi. söz konusu vuku bulan bu durum karşısında dönemin yunanistan başbakanı, yunan ve avrupa medyasına verdiği demeçte ''bu dakikadan sonra ege bir yunan gölüdür, bunu bütün dünya iyi bilsin'' demiş ve ortalığın iyiden iyiye gerilmesini sağlamıştır. hükümet süleyman demirel liderliğinde acilen bir milli güvenlik toplantısı yapmış ve tüm medya organları toplantıdan çıkacak sonucu merakla beklemektedir. türk ve dünya basını savaş kararının çıkmasına kesin gözüyle bakarken, toplantı biter ve kapıda süleyman demirel gözükür. tüm flaşlar ardı ardına patlarken, gazeteciler süleyman demirel e doğru koşmaya başlarlar. tek bir ortak soruları vardır.

gazeteci: efendim yunan başbakanı ege bir yunan gölüdür açıklamasını yaptı ne diyeceksiniz?

süleyman demirel yaklaşık 2 dakika kadar sessiz kaldıktan sonra o ünlü cümlesini kurar.

sülo: ege denizji pir yunan gölü deeldir. (30 saniye sessizlik) ege denizji pir türk gölü de deeldir. ege denizi pir göl deeldir ki deniz dir.

işte gerçek bir diplomasi ustası.
- çocuklar kavga etmeden dövüşün!
hayat buysa üstün kalsın beyler.
-çişim geldi.
tarkan
- armut piş, ağzıma düş.
- çektiğin damar kurusun.
napak ölekmi ?
oldu baska ?
sunu yapmayan top olsunmu ?
seni kara saplı bir bıçak gibi sineme sapladılar.
Sittinsene yapamazsın.
" olmaz.
boru trampet şurada sessizce çalışsın.
- bakalım görelim...
hallederiz abi.
cümleler değil de benim bazı argo kelimeler aklıma takılmıştır hep.nerden çıkmış, kim bulmuş, neye dayanarak bulmuş hep aklıma takılır bu kelimeler..

po-po
pi-pi
ka-ka
me-me

vardı bi kaç tane daha ama bi anda anımsayamadım..

bunları türkçe'ye kazandıran kişi hangi ruh haliyle kazandırdı merak ederim..ortak özellikleri bir hecenin tekrarlanmasıyla oluşan ve genelde cinsel içerikli veya argo sözcükler olması ancak neden böyle..yani po'yu tekrarlayarak veya pi'yi tekrarlayarak neden bir kelime yapar ki bir insan..

pipi üzerine bir düşüncem var aslında..*
yeni doğmuş bir erkek bebeğin ortalama cinsel organı uzunluğu pi sayısı olan yaklaşık 3.14 olan sayının karesine eşit olması gibi..ama o da 9.86 yapar ki bu da bir bebek için çok büyük bir cinsel organ olur..

hayatımın belli dönemlerinde ölçüm yapmadığım, yapsam bile bunu bir yere not düşmediğim için bilemiyorum ancak 9.86cm olduğu yaş aralığındaki bir çocuğun pipisi düşünülerek yapıldığı kanaatindeyim..

bu kadar yazıyı saçma sapan bir mevzu için yazdığım için türk beyniyle üretilmiş saçma sapan fikirler adlı bir başlık açılması gerekli olduğunu da düşünmekteyim..heralde bu kadar saçma düşünceler besleyen tek kişi ben değildirim..**
ben açmayı düşündüm aslında ama böylesine bir akıma öncülük etmeyi göze alamadım..ama bu akımın bir üyesi olduğumu ve bunun gibi nice saçma fikirlerin yaratıcısı olduğumu saklayamayacağım..*
aşkın ateşi yakarmış ateşi.

mutlu olan herkes el kaldırsın kutla kutla kutla.
gözünün yağını yiyim.
kedi canını senin.
bana yanlış yerlerinden atma.
(bkz: serdar ortaç)
sen hayırdır?

evet, duydum bu hitabeti.