bugün

ne üzücü, ne de sevindirici durum.

şimdi sen arabın 1500 sene evvel giydiği bez parçasını giyersen, sana gülerler tabii.

geçen gün rahat rahat yemek yiyemeyen kara çarşaflı videosu vardı.

ha neden üzücü ? kurban olduğum ya resûlallah hepimizi eşit yaratmış; herkesin de hoşuna gitmiyor böyle olaylar. gerek yok yani.

lümpenler.
görsel
senin adın ya da aldığın kullanıcı adı da 2000 sene önceki isim sen önce çağa ayak uydursan diyorum onu nasıl yapıcaz ?

bilgin yok resülullahı yaratıcı sandığından bu işlere kafa yorma siktiret.

not: türbanlı uzaktan akrabalar hariç tanıdıgım yok.
turbanlilarin cok ta seyindeydi.

bence biz turbanlilar hic bunu takmiyor, gayet mutlu, huzurlu hayatimiza devam ediyoruz.
surekli turbani dile getirenler huzursuz, mutsuz ve rahatsiz gibi daha cok.
işte bir chp zihniyeti. chpnin de hep aşağılarda kalmasının başlıca sebebi. eski bir chpli olarak üzülmemek elde değil.
2015 yılında hala tartışılan konunun "türban" olması ne kadar üzücü diyerek yanıtladığım beyanat.

efendim öncelikle "türban" ve "başörtüsü" farklı şeydir, aslında sizlerin bahsettiği şey "başörtüsü"dür. kendini çok bilgili, entellektüel, kültürlü olduğunu zanneden arkadaşlara duyurulur.

gelelim diğer meseleye, efendim bence insanların ne giydiğinden, tarzlarından ziyade kişiliklerini, topluma ülkeye kattıklarını değerlendirmek gerektiği kanaatindeyim. eğer demokratik ve özgür isek bırakalım bir hanım kızımız amını götünü açıyorsa, öbür hanım kızımızda kapatsın. bir hanım kızımızın başı açık ise diğer hanım kızımız kapatmak istiyorsa kapatsın. sana ne, bana ne, kime ne? biz kimiz ki bir insanı aşağılayıp, örseleme hakkını kendimizde görebiliyoruz? değil mi ama? sen kimsin, ben kimim?

bağnazlığın her türlüsü kötüdür, ön yargılar insanın kendi düşmanıdır.
gerçeğin ta kendisi durumdur. bundan kaçamazsınız. çünkü geri kafalılar.
Nefretin ayyuka cikmis kişi basligi. insanliktan hayvanliga gecen ara geçiş form ornegi.
o yuzden guzel ulkem olarak bir adim oteye gidemeyecegimiz durumdur. bir moda cikar kisa kot giyersiniz, bir moda cikar basortulu insanlara sararsiniz. bir moda cikar hirsizlari basiniza getirirsiniz.
türbanlılara bu kadar laf denilmesinin altında türbanlı nefreti yoktur, türbanın siyasal alana uzanması ve birilerinin bu kızları kullanarak üzerinden rant sağlaması olayı vardır.

türban konusunda bu kadar hassas olanların nedense kadın hakları karşında hiçbir çalışması yoktur, hiçbir kadın özgürlüğü eyleminde de bulunmazlar.

bu durum meselenin bir kadın özgürlüğü olmadığını hatta kadın bile olmadığını bize gösterir.

o yüzden türbanlılara tepkiyi bir kadına veya türbanlı bir kadına tepki olarak görmek sınırlıdır, türbanın dini bir sembol olmasının özel hayatta sınırlı kalması şartıyla diğerleri için bir sorun oluşturacağını sanmam. ancak türban eğer bir partiye dahil edilir ve parti sürekli türban üzerinden belli kesimlere muhalefet ederse o zaman türbanlılara saldırmak gayet uygun oluyor.

meselenin hiçbir zaman türban takanlarla alakalı olduğunu düşünmedim şu an da düşünmem, mesele özünde türbanın siyasal uzantısı ve partilerin bunu kendine ait bir sembol gibi kullanmasıdır.

türbanlı nefreti de bir bireye duyulan nefret gibi görünse de aslında bu siyasi alana bulaşıp belli bir düşüncenin karşılığı olmasıdır.

yoksa iş bağnazlıksa veya gericilikle mücadeleyse başı açık olup daha bağnaz kişiler de vardır. başörtüsü asla bir kişi hakkında yeterli bilgi almak için uygun değildir.

türban meselesi zaten kadınları hedef alan bir mesele de değildir, aslında feminist hareketin burada algılaması gereken burada erkek yönlendirilmesiyle kadın üstünden siyaset yapılmaktadır, başı açık veya kapalı fark etmez mağdur olanın yine kadın olmasıdır.
bilmem kaç bin yıldır ibnelerin de giydiği donunu giyiyosun ama sana kimse bişe demiyor. lale eşek hoşaftan ne anlar.

not:
--spoiler--
kurban olduğum ya resûlallah hepimizi eşit yaratmış;
--spoiler--

gerizekalı resulallah peygamberimizi ifade eder. dinden imandan haberi yok din iman hakkında fetva veriyo pezevenk.
Olmaması gerekendir. Ulan insanları ne zaman kiyafetlerinden ziyade fikirleriyle dikkate alırsanız o zaman güzel şeyler olacaktır.
helal olsun şu rte ye ki insanları etnik ve inanç özgürlüğüne kavuşturabildi. artık kimse başörtüsü tü kaka diyemiyor. herkes anladı bunun kötü bir karakter olduğunu. kimse kürtler rererö diyemiyor. herşeyden önce zihniyet değişti. gerçekten helal olsun. özgürlüklere kattığın bu güzellikler için. dünyanın 50 yıl gerisinden geliyoduk sonunda yakalıyoruz.
Müslüman için bu ömür değil ahiret ömrü önemlidir ki o d sonsuzdur.
Dolayısıyla hiç problem değil , allahın kanununu aşağılayan zavallılar düşünsün.
ömür boyu dediğin nedir ki gülüm, hayat esas ölünce başlar gülüm...