bugün

bir kelime söylücem sen de ilk aklına gelen şeyi karşılık vercen, oyununda, "o zaman soyunmakta orospu yapar" karşılıgını alması muhtemel ve saçma genellemedir.
zaten takan sana güzel görünmek için takmuyor hacı diye karsılık verilesi söz.
türban kadını çirkinleştirir çünkü ruhu güzelleştirir. * * **
(bkz: şekilcilik)
reyhan gürtuna ile de gerçekliği kanıtlanabilecek genellemedir.

türbanlı;

http://www.arastiralim.ne...06/gostermelik-turban.jpg

görsel

bu da türbansız;

görsel
türban, kadını değil onu görünce ifrit olanları çirkinleştirir cevabını hakeden cümle.
türban kadını çirkinelştirirmi bilmiyorum ancak, bazı kadınların türbanı çirkinleştirdiği gerçeği aşikardır. madem 2 kuruşluk o.ospusun bari türbanı alet etme böyle iğrençliklere.
kime göre, neye göre. Türbanlı kızlar bana her zaman daha güzel gelmiştir. Güzellik göreceli bir kavram ise şayet. bu da benim görecem.
(bkz: tespit yapmış gene kamil)
ayşe arman'ı görünce inanılan cümle.ayrıca resimlerine bakar isek o nasıl türban lan ? birine danışsaydın bir dimi ama, bir iş yapıyorsun layıkıyla yap bari. inanarak örtünen kızlar için de sorun teşkil etmeyecek cümle, onun da istediği dikkat çekmemektir zaten. ayrıca çirkin veya güzel olmasını sınırlayacak veya artıracak şey de türban değildir. anlayana tabii...
göreceli konudur. zevkler ve renkler tartışılmaz.
güzelliği kıyafete indirgemiş kişinin yargısıdır. bu seviyede birine aksi tezleri anlatmak zaman kaybı olur. kişiyi ziyadesiyle de çirkinleştirir.
cümle sahibinin gözünde başta türban çirkindir. kendisi için yapılacak bişey yoktur, o bünyeden böyle cümleler hep fışkırcaktır..
altın çamura düşse de altındır sözünün kapak gibi oturacağı yanlışlıktır.
kadını çirkinleştiren türban değil, türbanlı olduktan sonra yaptığı hareketlerdir.herkese potansiyel coşkun gözüyle bakanlar için geçerli olan cümledir.
(bkz: türban kadını gençleştirir)
Arap adetleri herkesi çirkinleştirir karşılığı verilebilecek söz. Hacı sakalı, cübbe, sarık, gül suyu, hacı misi, hacı yeşili giysiler. Hepsi dış görünüştür. Ne adamlar gördüm üzerinde giysi yok, ne giysiler gördüm içinde adam yok sözü de bunu anlatır. Şekilcilik. Şekille dindar olunmaz. Din, tanrı sevgisi insanın içindedir. Ne sakallılar gördüm ki yeni inşaatlarından parayı vurmak için kış ortasında insanları evinden çıkarıyordu. Tamam itiraf ediyorum! Sakalı yoktu. Tayyip bıyığı vardı. Ne farkı varsa artık!..
görüş açısındaki, kalp, ruh ve beyin ağırlığına/hafifliğine bağlıdır. beyin ve ruh çapı iyi olanlar ve olmayanlar.
bakmak, görmek ve idrak etmek çok farklı şeyler, her göz ve gönül e nasip olmaz. tıpkı, insan gibi görünen kalasların da etrafımızda mevcut olması gibi...
emin misiniz? http://www.kadinca24.com/...ler/turban-modelleri.html

sokaklarda gezen bir çok türbanlı hatunun diğer kızlardan çok daha fazla seksapalite barındırdığını görmemek için kör olmak lazım. zaten öyle olmasaydı samimi olurlardı. çünkü örtünmenin amacı vahşice bir fikir bile olsa kadını erkekten gizlemektir.
öncelikle (bkz: zuhahahahaha)

götlerini açıp güzel olduklarını sananların tespitidir. güzellik, götün, bacağın açıkta olması değildir. giyinik halinizle iğrençsiniz aslında lan.
türban fantezisi olan arkadaşlar tarafından kınanacak söz.
istisnaya denk gelen kişinin yaptığı genellemedir.
*güzel görmek istiyen güzel görür, cirkin görmek istiyen cirkin. lakin türban kadini cirkinlestirir demek basli basina bir hakarettir. zaten ülkemizde bu tip cümleleri genel olarak anti islamcilar tarafindan cikarir.
*cikar olacak sonu
*cikarir degil.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar