entry'ler (44)

yurt dışında türklere sorulan absürd sorular

-nerelisin?
-Türkiye
-Neden burdasın
-Ülkemde okuyamıyorum, başörtüsünden dolayı
-neden?
-....

ülkem "avrupa" gibi olmaya çalışıyor, kendi tarihini inkar edip size benzemeye çalışarak adam olucağını sanıyor.. Bu kadar özentiliğin yanında bi bunu örnek almıyor, daha doğrusu işine gelmiyor... diyemiyorsun tabi..

türban kadını çirkinleştirir

cümle sahibinin gözünde başta türban çirkindir. kendisi için yapılacak bişey yoktur, o bünyeden böyle cümleler hep fışkırcaktır..

cem garipoğlu

akşam haberleri itibariyle, cezaevi önündeki spikerin kağıtlarını çıkrıp, hakkında;
- evet herkes merak ediyor, c.g. cezaevinde ilk gecesinde ne yedi, evet ne yedi!! hemen söylüyorum, tas kebabı ve pilav yedi, sabah da terağ bal yedi..
diyerek beni hayattaki en büyük merakımdan kurtardığı kişi(cik).

bana ne kardeşim ne ... yerse yesin..

-18 olmasına karşın yaptıklarına bakarken +18 olmak gereken çocuk!

ayrıca dün akşam haberlerini münevverin mezarı başında sunan gereksiz kanala da yazıklar yazıklar yazıklar...

hastası olunan sözler

bilimum sagopa şarkı sözleri

edit: abartmış olmasam hepsi diyecem

samil kafkas

hem adından hem soyadından çerkez olduğu anlaşılan insan. bence kıyafet değişip bıyıklar kesilse üniversiteli bir delikanlıyı da rahatca canlandırabilir..

ice age 3 dawn of the dinosaurs

aradan epey zaman geçmesine karşın hala sid replikleriyle konuşmama sebep olan yapım.

-hanım hanım! onlar benim yavrularım!
-anneniz size kurban olsun!

le corbusier

-bir mimarlığa doğru
-mimarlık öğrencileriyle söyleşi
kitaplarının yazarıdır.

turkcell hat kullanıp daima kontürsüz olmak

hemen hemen her türkcellinin kaderidir. onun türkcelli vardır, havalıdır, numarası 53. ile başlar, lakin aramaz; çağrı atar, mesaj atmaz çaldırır.

yada yeni bir çözüm daha;

(bkz: avea görünümlü turkcell hattı)
(bkz: sınırsız avea kullanan turkcell müdürü)

kabin ekibi yerlerine

uçağın kalkış ve iniş esnasında artis bir edayla pilotun zikrettiği sözcük öbeğidir. zira uçağın fazla kıpırdandığı zamanlarda bu sesi duymak hayli huzur verir.

uçağın düşeceğini düşünürken adamın uykudan yeni kalkmış gevşeklikteki haliyle yaptığı ikazlar bulunduğun yüksekliği alçaltır, yazılan senaryoları eritir, yolcu uğultularını keser..
(bkz: iyi ki varsın)

skyeurope

her geçen gün hasreti yüreğimizde derinleşen ulu, yüce, biricik havayolu şirketi.. sanmıyorumki birdaha dokuz euroya uçurcak bir teyyare bulabilelim..

wonder

viyana'daki türk derneği.
yönetim kurulunu tamamen öğrencilerin oluşturduğu yaklaşık 10 yaşındaki dernek, oldukça profesyonel çalışmalarıyla büyümeye devam ediyor..

konak

galata kulesine çıkan sokakların birinde, hoş dizayn edilmiş terasıyla daha bi anlamlanan bir cafe

türbanlının da insan olduğunu hazmedemeyen yazar

sözlükte bol bol türeyen, üreyen; yaptığı her fiilin başına 'türbanlı kız' koyup başlık açan, beyin israfıdır.

zira türbanlı inancını farklı yaşasada, sen ben gibi insandır, nefes alabilir, uyuyabilir, yemek yiyebilir, hata yapabilir.

bilindiği üzere hatasız kul olmaz ve birinin yaptığı yanlışı her türbanlıya mal etmek, boş ve düşünemeyen bi zihniyetin ürünüdür.

(bkz: yalan yanlış konuşma lan)

hayko cepkin hayranı türbanlı kız

türbansız kızın yapabiliceği gibi türbanlı kızın da yapmasında bir mahsur olmadığı göz önüne alınırsa, normal bi insandır. ayrıca bir soru gelmektedir akla; sadece türbanlı kızlar mı saygı duyar ezana.

çerkez müziği

telefon melodimdir, çok özeldir, beni benden almadığı görülmemiştir.
(bkz: elhamdülillah çerkezim)

ihl sözlük

çok yönlü olamıycak, farklı fikirleri çatıştıramıycak, kendi suyunda kavrulucak bi sözlük olcak kanımca

hıh

favori smile'm. trip atmak istendiğinde çok lafa gerek kalmaz. bi 'hıh' tamamdır.

mimarlık

ismi cismi afilli gelen, fakat kendisi olsa olsa biberli şekerdir.

cakalcarlos

özlenen almancı

bir elde kitap bir elde sözlük

illettir, son bi senede nefret ettirmiştir. arka arkaya bi çok kelimeye bakıldığında aynı kelimelere bi çok kez bakmak kaçınılmazdır. zira akılda kalmaları hayli zordur. Deutsch Wörterbuch göresim yoktur..