bugün

yobaz bünyelerin bir tezidir. teze göre türban takarsan tacizden korunuyorsun. ancak takmazsan orasını bilemeyiz ne de olsa erkek aciz, kendine hakim olamayan bir varlık. türban takmazsan siker atarlar alimallah hemde suç senin olur. erkekleri tahrik ettin ya!
eşleri dışında, tecavüze uğrayan kadınlarla ilgili bir istatistik çıkarılırsa şayet kaç tane türbanlı kadına tecavüz edildiği sorusunun cevabı bu önermeyi doğrulayabilir.
sözlük ulusalcılarından korumadıgı kesin. gerçi gerçek hayatta da tepki gösterenler aslında gizli açık ulusalcıya o da ayrı mesele.
doğruluk payı çok düşük olan önermedir. bu ülkede bu kadar abaza olduktan sonra tacizden korunmak türbanla sağlanabilecek bir şey değildir. zira;
(bkz: türban takan adları bilinmeyen taş gibi hatunlar)
bunu diyebilen bünye sokakta gördüğü türbanlı taş hatunlara sözlü/fiili tacizde bulunmuyor mudur acaba?
tacizi yapan zaten abaza olduğu için türbanı felan sallayacağını düşünmüyorum dolayısıyla;

at yalanı, öpeyim inananı.
(bkz: külot da tecavüzden)
alakası olmayan önermedir... türküm abazanından kimse koruyamaz. çarşaflı, türbanlı, mini etekli, mini eteksiz kadını bir kenara koyuyorum, ibneleri taciz eden vatandaşlarımız var. siz ne olur ne olmaz her zaman kıçınızı duvara yaslayın. dünya delikanlı olsaydı yuvarlak olmazdı...
(bkz: yarası olan var koş koş)
kadının ruhunda bozukluk varsa asla işe yaramayacak korunma yöntemi.
--spoiler--
bunu diyen bunu da dedi:

- yavrum hiç de 13 yaşında göstermiyorshnnn ohşşş
--spoiler--
türban takmayan kadınları türban takmaları konusunda kandırmak için söylenen sözdür.
(bkz: işte son tahlilde müslümanlık/#5599820)
türban takan kadınların.gidin taksimde bir diskoya .çıkın ortaya .iki kıvırtın.

bakalım o türban o zaman da koruyo mu sizi tacizden hepimiz görelim.
Bunu savunan varsa evet yobazdır ancak bu saçma tezi kıçından uydurup sonrada müslümanlara yamamaya çalışan daha da yobazdır bu biline!

Hiç bir şuurlu müslüman böyle bir iddiada bulunmaz!

Şuuru olmayanların ise, dinen selahiyetleri olmadığından, din adına söylediklerine itibar edilmez.

özel istek üzerine neden yobazdırı açıyorum:

1) "Türban" kavramı islamî bir kavram değildir! (arapça değildir demedim, düzgün anla lütfen!)

islamî olmayan yapay ve kast-ı aşikar bu kavram baş örtüsü ya da tesettür anlamlarında kullanılamaz!

2) Taciz, tacize uğrayandan çok öncelikle tacizciyle alakalıdır. 60 yaşındaki kadına ya da el kadar bebelere taciz ve tecavüz edenlerin varlığını düşününce, bunun böyle olduğu anlaşılmaktadır.

3) Türban denilen yapay kavram başa takılmaktadır. Baş ve dolayısıyla saç, kadının cazibe unsurlarından biridir, ancak sıralamaya konulduğunda kadının diğer vücut hatlarından sonra gelmektedir.

Dolayısıyla başı örtmenin ciddi anlamda tacize engel olduğunu iddia etmek şuursuzluk göstergesidir.

Üstü mekke, altı paris dolanan şuursuzları, elbette taciz edecek şuursuzlar çıkacaktır.

En önemlisi ise:

4) Bir müslüman, hikmetlere bakarak inancının gereklerini yerine getirmez!

inancının gereklerini hikmetleriyle savunmaz!

inancının gereklerini hikmetlerinden dolayı başkalarına tebliğ etmez!

Çünkü hikmet değişkendir! Yere, zamana ve kişiye göre başkalaşabilir.

Oysa bir müslüman ancak ve ancak, Allah emrettiği için inancının gereklerini yerine getirir ki, buna islam litaratüründe "temel/asıl illet" denilir!

Müslüman, tacizden korunmak için değil, Rabbi emrettiği için örtünür!

Örtünen bir kişinin tacize uğrayıp uğramayacağını ise ancak Allah bilir!

Belki bir imtihan gereği Allah kulunu sınayabilir. Asıl olan ahirettir.

Dünya ise imtihan yeridir. imtihanın çeşidini ve içeriğini, talebeye sormazlar!

Vesselam.
Afedersiniz ama ''Abazaya Cine5 bile şifresiz görünürmüş'' pislik olan adamın türbanla pekte alakadar olacağı beklenmez. Yanlış önermeler arasında yeri sağlamdır.
tacizden korumuyor, sadece taciz oranını azaltıyor. tanıdığım başörtülü bir zat var efenim, kıza aynen şunun söylendiğini duydum:
-başörtün olayım, tak beni.

e ne yaparsınız böyle tiplere. demem odur ki hayvan her koşulda hayvan.
bu lafı zikreden zihniyet daha sonra oyuncaktan tahrik olur. bunu düşünebilen zihniyet daha da ileri gider ve ağacı erotik bularak kesebilir ve hatta karşı cinsle aynı vagonda bulunmamaya çalışır mazallah tren hareketli bir şeyler hoplar, zıplar da nirvanaya ulaşırlar.
tavuk sikmeye teşebbüs edenlerin olduğu bir ülkede bırak türbanı çarşafa dolansan da kar etmez aslında.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/8539944.asp
türban degil cadira sarilsan tecavüz eden eder. is fikirde biter, bir caput parcasinda degil!
memleket tacizden korunacak duruma getirir oldu insanları. şu tartışılan hadisede sanki tacize uğramak kadınların suçuymuşçasına, kadınlar kendini koruma yolları arar oldu. yazık... asıl tartışılması gereken insanların neden taciz edecek olacak kadar eğitimsiz olduğudur. turban takmak, açılmak, kapanmak soruna geçici çözümler üretmekten başka bir sey değildir.
türban kadını tacizden korumuyor efendim. bunu kendim türban takmadığım halde paylaşmak istiyorum. polklinikte türbanlı iki bayan cilt muayenesi oluyorken daha sırası gelmemiş bir bey içeri girdi. giyiminden gap çoraplarından entel dantel biri olduğu hemen belli oldu. ama işte insanları hiçbir zaman türbanlı ya da iyi zengin giyimli olmalarından dolayı ayırmamalıyız. bu beyefendi hanımefendilerin biz daha çıkmadık demeleri üzerine türbanlılar bilmem ne diye söylenerek çıktı. kadıncağızda niye türbanıma laf atıyorki diye şaşırdı. insanların yalnız muayene olma hakkı yok mu. hasta gizliliği diye birşey yok mu. türbanlı görünce bu kadar irrite olunacağına onlarında herkes gibi seninle aynı haklara sahip olduğunu unutmamak gerek. insan olmaktan gelen haklar.
türban kadını tacizden koruyorsa, türban takmayanların taciz olmasına mahkum bırakıyor öyle mi? sikeyim öyle türbanı! sikeyim böyle mantaliteyi!
akp döneminde koruyor, bi' düşsün akp o zaman görürüm ben onları.
işte o zaman onlarda herkes ile eşit olacaklar.

edit: çok taksim tacizcisi gibi konuşmuşum, pardon.
türban takanların bir suçunun bulunmadığı olay. sorun türban takmayanları ''namussuz'' gözüyle bakan zihniyettedir
(bkz: kurşun geçirmez yelek)
(bkz: sik geçirmez türban) çağrışım yaptırmıştır.