Bildiğim tek bir şey var. Vatandaşı dolduruşa getirmekten başka bir şey değildir. Zira askerliğini yapmış biri olarak söylüyorum ki hiç seve seve askerlik yapan birini görmedim. Ancak gün sayarlar ve bir anca bitsin siktir olup gideyim peşindedirler.
askeri dizilerde oynayan oyuncuları askeri bölgede çatışmaya soksan oyuncuları ters s*kerler. yada hüngür hüngür ağlayarak geri dönerler. (ben yüzde yüz türkçüyüm. aynı zamanda kürt veya fetöcu falan değilim)
ama askerimiz güçlüdür ona bişey diyeceğim yok.
15 ay askerlik yaptım. neredeyse her deliğe girip çıktım cidden yok böyle bir askeriye.

(bkz: kandırıldık)
Askerlerin çoğunun böyle askerlik yapmadığını herkes biliyor. Gerçek askerlik göstermek için bütün gün patates soğan soyan asker gösterecek değiller. Tabii ki askeri dizileri böyle çekecekler az bile yapıyorlar. Amerikalılar askerini bırak sokaktaki ipsiz sapsızını bile kahraman gibi gösteriyor.
şovdan başka bir şey değil gerçekte değil.

ben gerçekleri burada teker teker yüzünüze vururum da uğraşmak istemiyorum,

çok isteyen varsa özelden sorabilir.
bizim millet gazsız çalışmıyor kardeşler veriyorlar gazı sonra ekran başında dizi izlemekle vatan filan kurtardığını sanıyorlar.
Onbaşıyım odamda oturuyorum...
hangi dizi bilmiyorum, birinin doktor sevgilisi var. teröristler onu kaçırdı diye utanmasalar orduyu kızı kurtarmaya yollayacaklardı. "amaaan, zort" dedim ve kanal değiştim. gövde gösterisi amaçlı da olsa askerimizi küçük düşüren yapımlar bunlar. karşıyız efendim.
insanlar üzerinden prim yapmaktan başka birşey değildir.
başroldeki sarı oğlan ya da berk oktay hiç askere gittiler mi acaba? hiçbiri oynadıkları role oturmuyorlar.
Helikopter kalkıyor kimse kurşun atmıyor teröristler bixi ile girişiyor bir tane helikopterde hasar yok. Anlıyorum kardeş öfkeni.*
genç nesili asker,polis olmaya özendirmek amaçlıdır ki desteklemekteyim. bu vatan bünyesinde trilyonlarca vatan haini korkak beslediği kadar korkusuz cengaverler de barındırmaktadır. her zaman ölmeye hazır genç kardeşlerimize motivasyon amaçlı çekilmiş filmlerdir malum 3. dünya savaşı eşiğindeyiz.
Dönem dönem çıkan furyalardan biridir. Ancak yeni olduğu su götürür. darbeden önce de Fetö yapımı şefkat tepe / Sungurlar dizileri vardı. Herhalde bu dizilerin "propaganda" işlevi 15 temmuz'dan sonra görüldü. O yüzden bu alana özellikle girildi diye düşünüyorum. Ancak dediğim gibi bir süre sonra bitecek furyadır bunlar.
Kimse kusura bakmasın ama ticari amaçla yapılan dizilerden başka birşey değildir..

Farkettiyseniz, kadına şiddet konusu işlenmeye başladı (meryem, sen anlat karadeniz, adı:zehra v.s) çünkü; tam zamanı, insanları ekran başına kilitleyip, onlar ah vah diye pürdikkat izlerken paraları götürmenin..

Peki.. bu medya milyonlarca lira dizilere bütçe ayırdı da, hiçbiri bir kadınhakları derneğine yardım etti mi?

Veya kadınlarla ilgili sivil toplum kuruluşlarına yardım edildi mi?

Ben söyleyeyim, hayır..

işte aynı sistem asker dizileri için de geçerli. Ülkenin içindeki durum fırsat bilinerek...
salak halki uyutmak icin guzel taktik. vatan fln aynen.
Güzel gaz alma taktiği. Haaaağğn haaaaaaaağğğğnnnnnn
Ticari amaç denmiş fakat askeri diziler hariç diğer dizilerde ticari amaç güdülmüyor mu sanki? Son zamanlarda biraz artış oldu evet bir de sanki türk silahlı kuvvetleri yeni bir oluşummuş gibi birden dikkat oraya çekildi fakat Bizim askerimiz yıllar öncesinde de bizim askerimizdi şehidimiz de şehidimizdi. Fakat askeri dizilerin insanları bu kadar rahatsız etmesini de anlamış değilim. Zaten Aklı başında bir seyirci neyin nolduğunu ayırt edebilir izlerken. Keza milli şuur ve türklük dizi izlemekle olmuyor insanın benliğinde olması lazım. Dizi izleyip gaza gelen veya askeri dizilerle milli şuuru uyanan insan dümdüz salaktır zaten benim gözümde. Her halukarda vıcık vıcık Romantik komedi izlemekten iyidir diye düşünüyorum. Bu kadar takılmaya gerek yok.
izlemedigim ve hiçbir zaman izlemeyecegim aptalı eğlendiren dizilerdir.