bugün

(bkz: kuru yemiş)
(bkz: sol elle tuzlu fıstık yerken sağ elle entry girmek)
protein ve yağ içerikli kuruyemiş, kabuklu fıstık da denir.
biranın kankası. aç karınla, mide ağrıtır.
ayarını fazla kaçırdığınız takdirde kendinizi 19 litrelik damacanın ucuna ağzınızı dayamış ve sürekli pompaya basar bir şekilde bulabileceğiniz kuruyemiş.
fıstık gibidir.*
geçici olarak silikonlu dudak sahibi olmanızı bedava sağlayan kuruyemiş.
Birayla beraber tüketilirken kabuklarıyla birlikte tüketilmesinin mideyi tuttuğuna inanılır. *
(bkz: tam gaz)
**
birayla ya da birasız, o bir efsanedir. mide kazındığında imdada yetişir. siz keyiflendiğiniz zaman, o zaten çoktan orada, yanıbaşınızdadır. antep fıstığı gibi havalı değildir. mahallenizin çocuğudur. cebinize atıp fısır fısır tuz kaplı kabuklarını harcarken bile, üzülmez haline. tek tesellisidir kabuğuyla beraber yenmesi. bakkallarda en çok onun asılı olduğu kuruyemiş askısı boş kalır, çünkü ucuzdur onun fiyatı. 1 tl.
tadı çok güzeldir..
(bkz: olsada yesek)
yarım kilo yiyip çölde susuz kalmışcasına sürünmek istiyorum.
bir tutkudur. herhangi bir şey izlerken bir kilo bile yenebilir, kendinden geçirebilir insanı ama sonrasında da damacanayı ağzınıza dikmek zorunda kalabilirsiniz.
fıstıklarını değil de tuzlu kabuklarını daha çok sevenlerin var olduğu kuruyemiş.

(bkz: aa bu benim)
otuz yıl sonra gömleğimin cebinde iddaa kuponlarım, elektrik su faturaları, esnafa ait kartvizitler, tükenmez kalemim ile, semt birahanesinde birinci lig maçı izleyip biramı içerken yeme hayalleri kurduğum yiyecek.

çok basit hayallerim var sözlük.
çok yendiğinde mide bulandırır.
buz gibi bira ve yanında sıcak tuzlu fıstık yaşamın anlamı olabilir.
kuruyemiş piyasasının en kaliteli çerezidir. Tuzlu fıstığın yanında buz gibi bir bira içtiğinizde resmen dilinize bir melek işediğini zannedersiniz.*
Yemede yanında yat denilesi çerez.birde acılısı vardır ki dadından yinmez.
soğuk biranın kankasıdır.
birahanelerin olmazsa olmazıdır.
bira ile yemeyenlerin limonlu maden suyu ile tükettiği kuruyemiş.
kabuğunu soyup yiyenlere kötü gözle bakan kuru yemiş. tuzumu yemeyeceksen neden beni alıyosun diyenleri de vardır.
bira dışında çayın yanında da giden kuruyemiş.