bugün

tuvalette insana gelen okuma isteğidir , alışkanlık yapar ; çok pis fena bir illettir...

bir şey okumadan tuvaletimi yapamıyorum sözlük , bu başlarda öle hafif bir şeydi ama çok daha kötü duruma geldi , artık bir şey olmadan tuvalete gitmiyorum yanımda illa okunacak bir şey olmalı yoksa yapamıyorum karnıma ağrılar giriyor çok istesem de yapamıyorum... genellikle tuvaletimi penguenin ilk çıktığı zamana göre "perşembe" ayarlıyorum, 3 4 tuvalette bitiriyorum pengueni ve ayrıca sadece tuvalette okumam için fantastik seri aldım 7 kitaplık 3 ü bitti düşünün 3 ü bitti...

bi gün gene soğuğun etkisiyle çok pis geldi yanımda okuyacak bişi yok arazideyiz etrafa bakıyom gazete bile olsa okuyacam ne olursa farketmez sonra cebimde göz damlası olduğu hatırladım daha yeni almıştım , açtım prospektüsü okuyarak işimi hallettim... (bkz: blephamide) gözde mantar ya da alerjik unsurları önlüyormuş...

(bkz: devlet bana yardım etsin)
tuvatte kitap okuma istemektir.

insanın 5 duyu organı vardır ve beyin en cok bunları kullanırken yorulur.
kitap okurken çay içmek veya müzik dinlemek beynin daha çok yorulmasına neden olarak konsantrasyon sorunu ortaya çıkartır.
dışkılamak beyne çok az bir yorgunluk hissi verir ve beynin kitap okurken boşta kalan kısmının farklı yerlere kaymasını engelleyerek kitaba normal bir okumadan daha fazla konsantrasyon sağlamaktadır.
hızlı çalışan beyinlerin kitap okuyup anlaması zordur, insan anlamayıncada sıkılır ve okumayı bırakır.

bilimsel bir açıklama değil sadece bir fikirdir.
anlaşılamayan ve özellikle toplu yaşam alanlarında sinir bozabilen istek, kardeşim gider def-i hacetini çık! değil mi?
bir türlü mantığını ve zevkini anlayamadığım eylemdir. değil bir şey okumak, elimden gelse sıçmak için bile girmeyeceğim de. pek mümkün değil.*
(bkz: konsantre olamamak)
benim gözümde her insanın yaptığı durumdur. gayet normaldir. kitap okunur, sınava hazırlanılıyorsa test çözülür, hiç birşey bulunmadıysa bulmaca çözülür.
banyodada olan istektir.
şampuan arka yazılarını yalayıp yutmak gibi.
bütün deterjan kutularının teker teker okunması ve akabinde deterjanlardaki ortak maddeleri farketmek gibi gereksiz, anlamsız alışkanlıkları beraberinde getirir.
işiniz uzunsa eğlenceli bile olabilir.
evet okuyorum. hatta bazen dolapta uzanamadıklarım olur diye girmeden önce seçip kenara dizip öyle giriyorum.
saat 01:42..
herşey normal olarak seyrediyor.
orası tuvalet.
bu da benim entrym.
Genelde halka açık tuvaletlerde olur.
ne kitap serileri bitirilip ne karikatür dergileri eskitilmesine rağmen geçmeyen istektir...

artık zamanımızda telefonla girilip mesajlaşma "şu an seni düşünüyorum beybi", facebook a girme "kuuuujuuumm çok tatlı çıhkmıın bu resimde (resim değil ulan foto hayvan oğlu hayvan), twit atma "şu an zıçıyorum ahuhauah" şeklinde değişime uğramaya başlamıştır.
Insanin en rahat oldugu zamanda kendini eglendirmek icin duydugu istektir. Bazi evlerde tuvalette dergilik gormek de mumkundir, hatta tuvalet kagidi asma yerine iple kitap baglayani da bizzat gormusumdir.
(Bkz: Ayrani yok icmeye atla gider sicmaya)
burda olma sebebimdir bu okuma aşkı *
bu yüzden size bilimum temizlik maddesinin içeriğini söyleyebilirim.
(bkz: sadece bana mı oluyor hissi)