bugün

akıl dalga değilki millete sokasın .
sadece arap şeyhleri yapmıyor bunu. bir değerleme uzmanı olarak geçenlerde istanbul avrupa yakasında bir ilçeye gitmiştim. orada bir villa değerledim. salonda avizenin asılı durduğu tavanın bir kısmı, odalarda yatak kısımlarının bir kısmı ve tuvaletlerde klozetler altın kaplamaydı. tabi konutun değerine yansıdı bu. villanın sahibi ise türktü.
petrol zengini bir kral'ın aklıdır kesin.
altına sıçmak bu olsa gerek. (bkz: altına sıçmak)
depremde ev yıkılırsa yağmacıları zengin edecek akıldır. sırf altın kaplama diye tuvaleti bile götürürler olm.
sıçtığı bokla beraber aklınında gideceğini hesaplayamayan akıldır. bok yoluna gitmiştir.
- yahu hede niye tuvaleti bile altınla kaplattın ?
+ paranın ağızına s*çıyorum işte lan daha ne.
- ??(()&&%%$$!!
para sıçıyorsa gayet iyi yapmıştır.

(bkz: para sıçmak)
üstüne bir de pırlantalarla da bezese oturacağı yerin yine kendi kıçının üstü olduğunun bilincinde olmayan zengin akılsızlığıdır.
genelde petrol zengini araplarda görülen akıldır. oysa sadece araplardan zengin çıkmıyor neden araplar böyle durumlarla ortaya çıkıyor. ben bir rus milyarderinin bir amerikalının altın kaplama tuvaleti olduğunu duymadım. sonradan görme diyeceğim o da değil adamlar dededen zengin. anlamış değilim sonuçta.
o akıl zenginin egolarının kontrolü altındadır.
(bkz:O kadar marjinaliz ki hadi küveti sütle dolduralım kıçımıza buzlu badem sokalım)*
allah'ın verdiği bolluğun değerini bilmeyen insanların icraatıdır.

lüks yaşa dedik ama sen içine sıçmışsın.