bugün

$ayet üstte mayo varsa ve bu $ort-mayo olarak tabir edilen cinsten degilse gotunuzde yumruk kadar bir kaka ile gezmenize sebep olacak eylemdir..
(bkz: igrenclikten ölmek)

zamanın ötesinden gelen edit:ne kötülüyorsunuz yahu.sanki ben sıctım..sıcıyorlar i$te engel olamıyorum..
bebelerin sıkça yaptığı eylem. bunun dışında korktuğu için yapan yetişkinler de vardır tabi, ama biz tasvip etmiyoruz *
(bkz: korkudan altina sicmak)
maddi bakımdan oldukca varlıklı insanların yapacagı eylem..zira herkes altına sıcamayabilir,$ahsen ben seramige sıcıyorum..
(bkz: öyle bir bokunu cıkartmakki herkesin igrenmesi)
çocukken köt etmek için hazırlanan ali cengiz oyununun can alıcı noktasını oluşturan eylemin mastar halidir. kurbana 1 ime sıçtım, 2 me sıçtım....şeklinde söyletilir. 6 olunca malum.
göt deliğinin sınır tanımayan kendini ifade etme biçimlerden bir tanesi. zira bu olayın öncesinde konuşarak derdini anlatmaya çalışır ancak kimselerin silklemediğini farkedincede olayın içine etmeyi başarır.
cırcırken osurmaya çalışan insanın başına gelebilecek olaydır!

(bkz: lütfen cırcırken osurmaya çalışmayınız)

(bkz: arkadaşlar lütfen)
otoyolda otobüste yolculuk anında bok basması sonucu oluşması muhtemel durum. ayak topuk kısmı yavşıyan göt kaslarına baskılanarak bir nebze sürecin önüne geçilebilir. Renk vermemeye çalışınız.
gülmektense acıyı hafifletir.
bebeklerin bütün gün, hatta senelerce fütursuzca yaptıkları.
gümüşe ya da bronza sıçmaktan iyidir. altın en iyi iletkendir. ayrıca değerli bir yatırım aracıdır.

(bkz: yazar burada saçmalıyor)
ilkokul birinci sınıfta okulun ilk günü basıma gelen talihsiz olay. işin kötü yanı bok kukusu sınıfın her yanına dağılmıştı. örtmen çocuklardan birinin altına sıçtığını fark edince bütün sınıfın kapılarını pencerelerini açtı ama ne fayda. daha sonra tenefüs olunca benim oturduğum yerden kalkamadığımı görünce bu pis işin kimin yaptığını anladı. örtmenin kapıda bekleyen annemi çağırmasıyla, ve annemin beni eve götürmesiyle işkence sona erdi nihayetinde.

bu talihsiz olay çocuklukta bilinçaltıma yerleşmiş olacak ki, öğrenciyken hiç bir zaman sevemedim okulu. ne ilköğretim de ne lise de.
gülmek kaynaklı da gerçekleşebilen olay.
yoğun derecede korku içeren olaylarda kullanılan deyim.
(bkz: tuvalet yoksunluğu) durumunda başa gelen çekilir modu.
Genelde ishal olunca başa gelir.

- kamil dursana bi konuşalım
+ işim var banu sonra konuşalım
- ya bi dur çok önemli özlemi sevgilisi aldatmış biliyomusun
+ zııırt
- ohaa kamil noluyo
+ özlemin amına koyim
bayağı zengin insanların gerçekleştirebileceği eylem.

(bkz: altın)
Henüz 6 yaşındaydım ve futbol hastasıydım. Günlerden birgün topa öyle kaptırmışım ki kendimi zıçmak üzere olduğumu donumda bir ıslaklık hissetdiğimde anladım. Anladım ama birazcık geç kalmıştım. Donumda bir kilo bokla ve iğrenç bir kokuyla eve doğru yol alırken anamla asansörde karşılaştık. Dayağımı yemeye oracıkta başlamıştım. Ama suçum neydi ki? Sadece insanların bazen zıçmaları gerektiğini unutmuştım o kadar.
Anlatamadım dayağmı yedim ağlayarak zıçmaya devam ettim.
eğer ki saçma sapan bir sebep yüzünden karakola yolunuz düşerse ve durum size komik olduğu için gülerken komserin sert fırçasına maruz kalırsanız çok güzel bir şekilde yaşayacağınız duygu.
bebeklik çağlarının vazgeçilmezi.
bebekliğimden, 11-12 yaşlarıma kadar mütemadiyen gerçekleştirdiğim eylem. öğrenemedim bir türlü tuvalete yapmam gerektiğini. O yaşımdan sonra 1-2 yıl daha seyrekleşerek devam etti. Halen daha yaparım ama artık çoğu benim isteğim.
(bkz: gümüşe işemek)
(bkz: bronza osurmak)
(bkz: platine boşalmak)
(bkz: elmasa kusmak)
(bkz: zümrüte sümkürmek)
9 yaşındayım biraz da eskişehir odunpazarı çocuğu olduğumuzdan fırlamalık da var doğal olarak fatih diye bir arkadaşla her gün it gibi gezip dolaşıyoruz neyse bir gün babam fatih'in babasıyla konuşmuş bunların yaramazlıklarından gına geldi bunları kuran kursuna gönderelim belki akıllanırlar diye kuran kursuna yolladılar bizi tabi abdest alıyoz her gün gidiyoz kursa dayağımızı yiyiyoruz adam akıllı dönüyoruz evimize rüyalarımda bile elif be te se cim ha hı sayıyourum mübarek.

bir gün fatih dedi kaçalım olum bugün gitmeyelim atariye gideriz tamam dedim atariye gittik benimde mide sabahtan beri fokur fokur fokurdar ya insanın içi öyle fokurduyor atari çarşının ortasında neyse oyuna dalmışım ne kadar tuvaletimin geldiğinin farkında bile değilim birden bi sıcaklık hissettim arkamda fatihe dedim koş olum ben altıma yapıyorum o da şaşırdı başladık koşmaya camiye doğru tuvalete gircem ve olan oldu yetiştiremedim beyaz bir pantolonum vardı yeminle sap sarı oldu paçalardan akıyor isal olmuşum.

işte ben o gün götü duvara dayaya dayaya yürümeyi öğrendim gören bakıyor gülüyor nasıl bir rezillik anlatamam eve vardım annem döve döve leğene oturttu bir yandan küfüf ediyor bir yandan tasla kafama vuruyor bir yandan sabunluyor tabi piç fatih mahallede herkese anlatmış beni gören sarrı vıcık vıcık diye dalga geçiyor. 5 sene bekledim üzerimden bu hatıranın kalkması için neyseki taşındıkta unutuldu gitti.
http://galeri.uludagsozluk.com/r/regl-273160/
yerçekimi sayesindedir. yerçekimsiz ortamda "uçan bok" yapmış olursunuz.