1. 1.
  ingilizlerin mustafa kemal cumhuriyetini psikolojik olarak çökertmek için seçtiği türkiye'nin ingilizcesi hindi olan karşılığı...
  uydurma bi terimdir...
  (bkz: habeşistan)
  6 -3 ... cartman
 2. 2.
  ingilizce'de "hindi" anlamına gelen sözcük...
  3 ... seffafbukalemun
 3. 3.
  bowlingte ard arda 3 defa strike yapınca ortaya çıkan bowling terimidir...
  1 -1 ... tttddd
 4. 4.
  images.google.com da arayınca türkiye resminden çok hindi resmi çıkmaktadır.
  2 ... diyonsos
 5. 5.
  türkiye'de bulunan çulluk kusuna vakti zamaninda ingilizlerin turkey bird demeye baslamalari, akabininde amerika'ya ilk gittiklerinde gördükleri hindiyi çulluga benzeterek turkey bird ve sonra kisaca turkey demeleri ile hindi icin olusmus ingilizce tanim. yani türkiye'ye hindi deyip de asagilamak gibi bir dertleri yoktur; cünkü hindiye türkiye demektedirler...
  http://www.turkgenealogy.com/TurkeyBird.htm
  5 -1 ... klaymen
 6. 6.
  yazılım şekline göre hindi veya türkiye anlamına gelen kelimedir. baş harfi (küçük) "t" şeklinde ise hindi (büyük) "t" şeklinde ise türkiye anlamına gelir.
  2 ... kolibandı
 7. 7.
  dusuk zeka seviyesi olan ve ingilizce konusabilen hemen hemen her kisiden duyabileceginiz bayat bir saka haline gelmistir.

  + bisi sorcam penguu
  - hmm?
  + siz ulkenizi yiyo musunuz? hehuehuheuehuehuehuehuheu (kopmus bi vaziyette ziplayarak gulmeye baslar genelde bu tip salaklar)

  boyle uzar gider bu. anaokulunda misir'a misir kocani derdik bizlerde ama bu tur abuk sakalari bir yetiskinden duyunca zekasindan suphe etmemeniz elde degil.
  2 -1 ... penguu
 8. 8.
  Tavsiye 1: Sevmiyorsanız kullanmayın.
  Tavsiye 2: Uluslararası yazışmalarda Turkiye olarak yazın yerinizi.
  Tavsiye 3: Kullananları uyarın.
  Siz Turkey derseniz, onlar da der.
  Siz Turkiye deyin ki onlar da öğrensin.
  7 -1 ... bartimaeus
 9. 9.
  garip anglosakson espri anlayışının kurbanı olmuş kelime. örneğin biz hindistan' la ilgili hah hah 'hindi ülkesi' gibisinden veya bir mısır' lıya siz ülkenizi yiyor musunuz türünden espiri yapmayız, yapana da gülmeyiz.
  2 ... sıpa
 10. 10.
  basketbol literatüründe varolan bir kelime. genelde savunması kötü ötesinde berbat olan oyuncularla anılır. manası kolayca geçilen ve yenilen oyuncu demektir. çanakkale'yi güle oynaya geçtiler o yüzden herhalde. hindi ile bir alakası yok yani.
  ... free your mind