bugün

ilk 4 hafta itibariyle lige yeni çıkan takımların galibiyet alamadığı lig.

(bkz: eskişehirspor)
(bkz: kocaelispor)
(bkz: antalyaspor)
bitmesini kimsenin istemediği ligdir.

(bkz: turkcell süper lig hiç bitmesin)
şuanki sıralamasıyla tamamlandığı takdirde şampiyonlar ligi'ne veya elemelerine trabzonspor ve bursaspor'u gönderecek ligdir.
2008-2009 sezonu göze hoş gelen futbolun sergilendiği maçlarla başlamış ve devam etmekte olan ligdir. böyle devam etsindir.
yapılan anlaşmada bir uzatma söz konusu olmazsa toplam 5 sezon olacak ligdir.

(bkz: turkcell super lig 2005 2006 sezonu)
(bkz: turkcell super lig 2006 2007 sezonu)
(bkz: turkcell super lig 2007 2008 sezonu)
(bkz: turkcell super lig 2008 2009 sezonu)
(bkz: turkcell super lig 2009 2010 sezonu)

(bkz: #3251178)
ilk şampiyonunun galatasaray olduğu lig.

(bkz: turkcell super lig 2005 2006 sezonu)

ayrıca;
(bkz: türkiye birinci futbol ligi)
2008-2009 sezonu 9. haftasında beşiktaşın lider olarak girip * dördüncü olarak çıktığı ligdir.
Avrupa'nın en yüksek piyasa değerine sahip 6. ligi.

http://arsiv.sabah.com.tr...42458A98713D7A5774C8.html
gun gectikte daha da homojenize olan lig. buyukler icin kotu, toplam fayda icin iyi.
zannımca futbolundaki vasatlığın sebebi tonla -güney amerika'lılar başta olmak üzere- yeteneksiz yabancı oyuncuyla dolmasıdır. eğer bütün yabancı oyuncuları söküp atsanız, lig bundan kesinlikle daha kötü olmazdı. yabancı oyuncu kotasına karşıyım ama en azından kaliteli oyuncu getirmek için yeni kurallar konmalı, kısıtlamalar getirilmeli.
bu hafta oynanan dokuz mactan besinin golsuz sona erdigi lig.
Gol yok, futbol yok, pozisyon yok, ne var lan it! dedirtesi ligdir. Açılır premier lig seyredilir, kendine gelinir
(bkz: 23 kasım 2008 ibb hacettepe maçı)
zirvenın iki hafta öncesıne döndügü lig. ben istemiyorum sen şampiyon ol hesabının tıpkısı.
2008-2009 sezonunda beşiktaşın kazanacağı lig.
premier lig'de bu hafta manchester, liverpool ve chelsea maçlarının da 0-0 bittiğin bilmeyen bünyelerin 0-0 lık maçlar üzerinden salladığı lig. gel otuarlım bir birinci lig takımının 170 taraftarla maç oynadığını sabaha kadar konuşalım. ama iki maçta, 5 maçta gol olmadı diye zevksiz bu lig denmemeli. o zaman en kaliteli lig brezilya ligi, hollanda ligi öyle mi?

aç 0-0 biten trabzon- sivas maçını izle. mücadele neymiş, futbol neymiş öğren.
ilk yarısı bitmeden kesinlikle hiç bir takımın favori gösterilemeyeceği ligdir. çünkü bu önümüzdeki 4-5 hafta içinde takımlar zirveyi ilgilendiren birbirinden kritik maçlara çıkıcaktır.
kirli eller tarafından bursaspor gibi köklü takımların kaderinin çizildiğine tanık olunan lig..

(bkz: orda juventus burda beşiktaş)
2009 yılında bazılarına cehennem olacak ligimiz..

edit: eksiciler fenerli olduğumu sadece entry içeriğinden nasıl çıkardınız hayranım size.. öptüm kib bys..
ya galatasaray ya da fenerbahçenin şampiyon olduğu lig'tir.
gücü olduğunu düşünen herkesin konuşarak baltaladığı, sittim sene kaliteli olamayacak lig.. hatta gün geçtikçe daha da kötüleşmektedir.. anadolu takımları sırf yer doldursun diye barındırılmakta bu ligde..
bank asya liginden daha az zevkli olan bir ligdir.

(bkz: hacettepe)
(bkz: istanbul büyükşehir belediye)
(bkz: ankaraspor)
(bkz: 21 nisan 2009 real madrid getafe maçı)
(bkz: 21 nisan 2009 liverpool arsenal maçı)

şöyle maçların oynandığı bir günden sonra* hala bu garip oluşumu seyretmek* için kamyon* dolusu para verenleri görmeme ve acımama sebep olan, premier league'deki veya la liga'daki bazı maçların 10 dakikasının verdiği keyifi bütün sezon boyu veremeyen bir garabet. elin düşmemeye oynayan takımları santiago bernabeu gibi bir yerde çatır çatır top oynarken, bizim sözde şampiyon adayları 90 dakika boyunca organizasyondan bihaber top şişirip, uyuklatıyorsa yerim ben öyle işi. şimdi bu liglerde oynanan şeyin adı futbolsa* ve bizim ligde oynanan bu ilginç halk oyununa da futbol deniyorsa aha ben de sibel kekilli'yim, çok ciddi öyleyim.
en çok şampiyon olan fenerbahçe ve galatasaray kazandığında kaliteli ve .ike .ike kazanılmış olan, her ne hikmetse beşiktaş birinci geldiğinde bala, .öte kazanılmış, düzeyinden kaybetmiş görülen organizasyon. bayılıyorum bu bakış açısına, hastasıyım.
gitmesin ulan bu beşiktaş şampiyonlar ligine, semt takımı onlar.
(bkz: avea mükemmel lig)