1. 1.
  CHP Adana Milletvekili, gazeteci, yazar ve Kenttv'nin sahibidir.

  CHP'nin en aktif isimlerinden biri olup meclisin en çalışkan vekilleri arasındadır.

  Gösteriler ve eylemler sırasında bizzat kendini polisin ve tomanın önüne atarak gençleri ve vatandaşları polisten koruyan, gözaltıları engelleyen, emniyet müdürüne, valiye fırça çekebilecek yüreği gösterebilen sayılı vekillerdendir.

  Meyve veren ağaç taşlanır felsefesinden parti içinde pek seveni yoktur, özelliklede CHP'nin yeniliğe kapalı at gözlüklü grupları tarafından sevilmez.

  15 Mayıs 2014 Soma eylemleri sırasında kendi memleketi Adana'da pek çok gözaltıyı engellemiş, gözaltına alınanlara karakolda eşlik etmiş, Hastane hastane dolaşıp yaralıları ziyaret edip olayla ilgili detaylı bilgiler almıştır. Gözüne plastik mermi isabet eden Deniz Yentür isimli kızın bulunduğu hastaneye giderek basın açıklaması yapmış ve vatandaşa karşı bu denli şiddet uygulamalarının derhal sonlandırılmasına yönelik Adana valisini sert bir dille uyarmıştır.

  Edit: 31 Mayıs 2014 Gezi Parkı Adana Buluşması sırasında polisin müdahalesine karşı gözaltıları önlemek için yerlerde sürüne sürüne gençleri polise vermemeye çalışan, polis tarafından boğazına yapışılıp darp edilen, toma tarafından ıslatılıp sırılsıklam edilen vekildir. Bu adama sahip çıkın.
  1 ... akacakkandamardadurmaz