bugün

yazar , çizer kağıt , kürek , , sanat, entelektüelite ayağına bir sürü güzel hatun indirdiği tahmin edilen adam.
51 yaşındadır. galatasaray lisesi mezunudur. fransızca biliyor. git kendini çok sevdirmeden ve bu işte bir yalnızlık var adlı eserleriyle büyük bir okur kitlesine ulaşmadan önce kumdan kaleler adlı grupla müzik çalışmaları da yaptı. son olarak polisiyeye de el attı ve başkomiser perihan uygur' un ana karakteri olduğu başarılı bir seri oluşturdu. kuvvetli bir kalemdir.
kumdan kaleler grubuyla müziğe de el atmış, bu işte bir yalnızlık var, git kendini çok sevdirmeden, yolda üç kişi, gönül meselesi gibi yapıtların sahibi olan usta edebiyatçı.
bu işte bir yalnızlık var adlı kitabında istanbul'u ayrılan kişinin yokluğuna alışmış bir kadın olarak nitelemiş değerli yazar.
Bu şarkısını çok severim.

https://youtu.be/GWsXiSbF20U
Ne bok olduğu belli olmayan bir adam.Sair mi? Şarkıcı mı?
instagramda 2 hafta önce paylaştığı fotoğrafları farklı bir açıklamayla sürekli tekrar paylaşan yıkık. icraatlarının hiçbirinde samimi olduğunu düşünmüyorum. 2000'lerin ilk yarısında dönemsel boşluk ve biraz da kovalayarak bir yerlere gelen ve hala oralarda kalan çok kişi çıktı. onlardan biri işte. şovmen. fazlası değil.
söz yazma ve beste yapma yeteneği hiç fena değil.

yine de o karga sesiyle şarkı söylememesini öneririm.
Hakkında yazılan 10 sayfa entrye şöyle bir göz gezdirdim. gamzeleri ve evliliklerini çıkarırsak 3 sayfa falan kalır geriye.
sıfır yetenekle de ülkede müzisyen ve edebiyatçı olunabileceğinin kanıtı. biraz şans biraz da bu işleri kovalamak yeterli. sınırlı olan üretimlerini şöyle dikkatli bir şekilde incelediğinizde hak vereceksiniz. zaten sanatın birden fazla dalına bulaşmaya kalkan ve hepsinde başarılı olan çok isim bulamazsınız. işi gücü bıraktığında çevresindekiler hariç çok da hatırlanmayacak kişi.
tuna kiremitçi ve arkadaşları albümüne takıldım. Bu aralar bira ile iyi gidiyor.
Hem sesi hem gamzeleri güzel adam.
Gamzeleri hatrına açıp dinliyorum bazen.
üçüncü evliliği de bitmiş.

https://www.posta.com.tr/...t&utm_campaign=gundem
bu günlerde radyoda çalan ve kendi bestesi olan yalnızlığıma ver sarkısını seslendiriyor. kaç gündür dinliyorum bülent ortaçgil sanıp duruyordum. bu kadar çok mu benzer bi ses. benzermiş.

ayrıca şarkıda kendisine ece mumay eşlik etmiş. o da genç bi yetenek. şarkıyı da şuraya bırakıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=6ViZ_oz_A8g
15 kilo vermiş.

görsel
hayrete düşüren bir hayran kitlesine sahip organizma.

şimdi, samimiyetle söyleyin;
bu adamın sesini gerçekten "güzel" olarak nitelendirebiliyor musunuz?
öyleyse bunu nasıl başarıyorsunuz?

şarkıya girdiği andan itibaren tahammül edilemez bir ses dalgası yaymaya başlıyor. hele o mimikler, gözler falan ancak bu kadar itici olabilir.

kendine güvenen yakışıklı birinden fazlası değil bu adam.
bu adama hiçbir zaman "yazarlık" sıfatını da yakıştıramadım ama idare ederdi.

gitaristlik kısmı tamam ama,
o solistlik işi kelimenin tam anlamıyla tırt.
TUNA KiREMiTÇi VE ARKADAŞLARI ALBÜMÜNÜN SAHiBi OLAN BEYeFENDi.
BU ALBÜMDEN HiÇ BIKMADIM. HEPSi ŞAHANE. ÖZELLiKLE GONCA VUSLATERiYLE BiRLiKTE SÖYLEDiKLERi SANA DAiR ŞARKISI iNSANIN CiDDiLi iÇiNE iŞLiYOR, RAHATLATIR GiBi DE.
yaşlandıkça sir colin firth e benzemeye başlamış gibi gelen köşe yazarı. yazılarını okumuyorum da şarkılarına geç de olsa bi bakayım neymiş dedim ; bu kaçıncı sonbahar klibinde colin firth beyi acayip andırdığını fark ettim ve hemen sözlüğe koştum. şarkılarını beğendim bu arada bence iyi iş çıkarmış.
yaptığı iş hakkında fikrimi beyan ederken tabii ki özel hayatını karıştırmıyorum, çünkü özel hayat.
bir adamın arkadaş çevresine bak ; (bkz: Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları)

bir benim arkadaş çevreme bak ; harun, ersin, süleyman, tuncay vs...

ben böyle hayatın amk
Bu adamı eskiden severdim, kumdan kaleler zamanında, yani 2000'lerin ilk yıllarında. Bi şarkı var dedi arkadaşım ismi "sana dair", lise sondaydım. Bildiğin şarkıya aşık oldum. Kim söylüyor bunu, tuna kiremitci. Nasıl yani, roman yazmıyor mu o? Şarkı da söylüyormuş. Öyle öyle çok uzun süre dinledim, canlı olarak da defalarca. Sonra her evliliğini, ilişkisini aldatarak sonlandirdigini öğrendim, e hani aşk şarkılarına ne oldu dedim, tamamen soğudum, dinlemedim yıllardır, 5 sene olmuştur. Şimdi pek popüler olmuş.
Gercekten o dueti bende sevmedim. Arkadaslarim yuzunden ezberledim ben disinda seveni cok.
Yildiz ablami degistiren adam.

Edit: coh tatli yea. Cidden yakisikli. Tam tipim.
o sesiyle, yıldız Tilbe gibi taşşaklı bir solistle düet yapacak cesarete sahip olmasından mütevellit korktuğum adam. hakikaten son zamanlarda bu kadar tahammül edemediğim bir vokal dinlemedim sayılır. en son seray sever falan vardı bildiğim, ben orada kalmıştım.

bir de böyle tipinin kaymağını yiyor gibi geliyor bana hep. hiç romanını okumadım ama verdiği hissiyat biraz öyle. yakışıklı mı ? evet hala öyle fakat işte eksik hep bir taraf.
Abartmayin şişirmeyin.
Lise talebelerinin sanatcisidir.

(Sanatci dedim, bi saygisizlik yok di mi?)
görsel
Yazamayan.