bugün

bunu hisseden insanların %80 i geçici olarak hisseder. kalan %20 si mizaç olarak bu duyguya sahiptir.
gerçekleştiği takdirde ölümün acı vermeyeceği durum.
arada herkesin kurduğu cümle. insanlardan nefret ediyorum. evet, ediyorum. çünkü bütün insanlar kendi menfaatleri için yaşar. herkes, kendini düşünür. evet, herkes düşünür. sadece, bazı insanlar istisnadır. onlar, bütün insanlık için gereklidir. onlar olmasa, "sevgi, iyilik, dürüstlük, hoşgörü, saygı" kaybolurdu.
onayladığım cümle.ben de insanlardan darbe üstüne darbe yemiş, herkes tarafından dışlanmış, ezilmiş biri olarak bu cümlenin arkasındayım.elimden gelse tüm dünyayı yakardım.insanlar bencildir.yalnız kendilerini düşünürler.çoğu yalakadır.iyi görünür ama menfaatine dokununca anında kötü olur.düşenin dostu olmaz sözü boşuna değildir.düşenin gerçekten dostu olmaz.yani bir insan düşünce bir tekme de dostu vurur.insanlar böyledir işte.kısacası insanın mayası bozuktur.maeterlinck, "canlıların en akıllısı olarak insanı seçmişler.ne yazık ki pislik makinesinden başka birşey değildir" der.kısacası en iyi insanın.....

bkz:(insanları tanıdıkça hayvanları daha çok sevmek)
(bkz: emo kid)
(bkz: emo söylemleri)
insanın zaman zaman içine düştüğü umutsuzluk anını birebir yansıtan cümle.
akabinde bir iki ay eve kapanılır ve insan yüzü görmek istenmeyebilir.
saygı duyarım,bunu yapanın bir bildiği vardır elbette...
insanoglunun adam olacaği yoktur bu dunyada. her insan satin alinabilir, yeter ki o fiyat verirsin. o fiyati ömrü boyunca alamayanlar ise ömürlerinin sonuna kadar dürüst ve iyi olarak geberirir giderler. her insani mahvedecek en azindan bir korkusu vardir.

bir yerlerde mi ne okumustum yoksa bir düsünürün özlü sözümüydü ne 'hayatta insanlar ve olaylar tarafindan sukutu hayale ugrayanlar en gayri insani olan rejimleri sempatizmani ve hatta bayraktari olurlar'' diye...

ama kesin olan bir şey var ki insanlardan nefret eden insanlar, vakti zamaninda insanlari en cok seven ve onlarda kaziğin budaklisi yiyen insanlar olmuslardir. hümanizma ile ciktiklari yolda geldikleri kasvetli yer onlarin eylemlerine sebeb vermiştir.

ki bu nefret onlarin hayat motoru olmus ve yasam carkina baska hiç bir seye yer vermemistir. bir nevi habis bir ur gibi kaplamislardir hayatlarini.

nasil ki bir vucut sıkıntılardan dolayi belli hastaliklari kapmaya vucut meyilli ise nefrette insanlara böyle bulasir.

toplumlar ve insanlar canavarlar yaratmakta ve yaratmaya devam etmektirler.

evet bu hayat denen imbirti ol yada olmama kavgasi olan kıyıcı bir şavastir.

yasamak için gebertmek ve zayiyat vermek zorundayiz yoksa bizde zayi oluruz.

ama insanlari tek tek ele alindiğinda bir boka yaramayan mahlukat oldugunu görürüz.

fakat ne yapalim ne gelir elimizden insan olmaktan baska?
(bkz: dünyalılardan tiskiniyorum)
(bkz: her şey karşılıklı)
insanın yaşadığı bazı olaylar sonucu herkese herşeye karşı bir güven eksikliği hissetmesinden kaynaklanarak sarfedilen cümle. adı üstünde karamsarlıktır. insan bazen böyle düşüncelere yönelecek olsa da kendini toplamalı(çünkü bu genelde salıvermişlikten kaynaklanır), titreyip kendine gelmelidir. yılmadan bir daha başlamalıdır ki yaşamaya yaşam tadında devam edebilsin. çünkü evreni, dünyayı, kaderi ne derseniz diyin yargılamak imkansızdır.isyanın bir faydası olmayacaktır. karamsarlık herşeyi daha da kötüye iter. zor ama herşeye baştan başlamak en iyisidir .önemli olan zoru başarmaktır.
bi de bu söylediklerimden çok farklı bir kategoride sırf dikkat çekmek için bu tür cümleleri sarfedenler vardır. onların da genel amacı ilgi görmek, duygu sömürüsüyle odak olmaktır.
eminim tüm insanlar ona bayılıyordur denilesi yaratık.
yaşadığı belli başlı olaylar karşısında insanlardan darbe üstüne darbe yemiş,güveneceği kimse kalmamıs insan tabiridir.
+tüm insanlardan nefret ediyorum lan!
-aaa..olur mu hiç öyle canım, çok ayıp. halbuki onlar sana bayılıyorlar.
+harbi mi lan?
-yaaa bi' siktir git çay koy ne olursun.
(bkz: büyük aşklar nefretle başlar)
asiyim, nefret doluyum, genç ergenim...
ergen kız ve erkeklerin kuracağı derin manalar içeren cümlelerden sadece birisidir.
bilin ki bir insan;ben şuyum ben buyum ,şöyle zekiyim,böyle sevgi doluyum,kalitem tavan yaptı,ana-britannica benim göbek adım falan gibi elitist haykırışlardaysa,saydığı özelliklerin kendinde bulunmayışının yüksek farkındalığıyla başta kendisinden olmak üzere herkesten nefret ediyordur ve sahip olduğu aşağılık kompleksi kendisi dışında varlık gösterecek kadar büyümüş bir şekilde ona başlıkta yazan cümleyi fısıldayıp duruyordur..ben söyliyim sizlere bölünmeye doymaz bu kişilik...bütün bütün bütün in in san san lar dandandan nefnefnefretretret edddd....çınlar durur
bu cümleyi kuran kişiye " diğer tüm insanlar da senden nefret ediyor zaten. " şeklinde ayar vermek mümkündür. ne öyle her kafasına esen bizden nefret ediyo. olmaz ki ama. *
bunu diyen güzel bir kızsa ben de nefret ediyorum.
çirkin bir kızsa, ondan nefret ediyorum.
erkekse o zaman kızlarla tanıştırıyorum.tanıştığımız kızlar güzelse, kendimi tanıştırıp onu unutuyorum.çirkinse onu bırakıp, kendimi unutturuyorum...
şeklinde savunma mekanizması oluşturulacak duygudur.
en asil duygunun insanı olarak, tüm insanlardan nefret etmemeyi düstur edinmişimdir.Hadi iyisin be sözlük...
kızlara ozgu olmayıp ergenlik cagında ilgi cekmek isteyen bireylerin basvurdugu cumlelerdendir.
"hoca ben intihar edicem yaa" ile kuzendir.
muhtemelen tecavüze ugramıs bir bayanın haykırısı.
*hayvanlar aleminden bir canlının dili olsa* sarfetmesi muhtemel haykırış
(bkz: mizantropi)
(bkz: ergenlik dönemi)
kimse beni anlamıyor ve kimse beni sevmiyor ile beraber habire depresyonda olan kızın en sevdigi cumle.