bugün

entry'ler (22)

insana yatırım

Başlangıçta ne kadar güvenilir olduklarını ve ne kadar faydalı olabileceklerini anlayamadığım, ekibi gördüğümde ise kendimi kollarına bıraktığım kariyer danışmanlığı şirketi. "Kendimi Tanıyorum, Hedefimi Netleştiriyorum" diye bir programlarına katıldım; aklımdaki bir çok soru yanıtlandı. Belirsizlikler dağıldı. Ayrıca, bu ekibin online ve Türkiye'nin her yerine hizmet vermesi güzel olmuş.

gülçin şahar uzun

aynı zamanda Ege Toplumsal Düşünce Dernegi Genel Başkan Yardımcılığı da yapmaktadır.

cahit zarifoğlu

SAÇ

Zili - siz geldiniz -parmağınız durunca
a saçlısı biraz karşınızda
Ama durun uzun zaman önce
daha sizinle karşılaşmadan
dört köşeli
kavşaktaki odada
çook uzun daha dikdörtgen
masa duruyor.

Korkuyu herşeyden çok orda
Bir de zil sesinizi alınca
Daha size banyoyu
Havasız banyoyu açmadan
Korkuyu götürüp kilere
Kum torbasının içine tutuyor.

Oyuncak saklı gelişinizle
küçük yamyam ağızlı
yassı alnını
her gülüşün içinde tutan
yontma biçimiyle a saçlısı
karşınızda hemen

a saçlısı
daha herşeyi anlaşılmadan
daha siz ona aydınlanmadan
geçici bir bilardo alanında
kuzgun hançerli
sakal gibi el içen
donuk
solgun kaçışlı
sevmeye ve sevdirmeye

bir erke biçimi geyik salmış
a saçlısı
durunca güvercinli kapıda
mesela oldukça bir viyanadan
meçhul bir bayın göğe yaslanan şapkasıyla
elverişli çay sergisi

merihli com

Ne güzel, ne kaliteli siteydi...Nihat Kaçoğlu, Fadıl Oktay, Necdet Çobanlı, Gürkal Gençay, Arzu Altınçiçek gibi değerli şairler vardı.Lütfen siteyi yeniden canlandırın, çok özledik.

tum insanlardan nefret ediyorum

onayladığım cümle.ben de insanlardan darbe üstüne darbe yemiş, herkes tarafından dışlanmış, ezilmiş biri olarak bu cümlenin arkasındayım.elimden gelse tüm dünyayı yakardım.insanlar bencildir.yalnız kendilerini düşünürler.çoğu yalakadır.iyi görünür ama menfaatine dokununca anında kötü olur.düşenin dostu olmaz sözü boşuna değildir.düşenin gerçekten dostu olmaz.yani bir insan düşünce bir tekme de dostu vurur.insanlar böyledir işte.kısacası insanın mayası bozuktur.maeterlinck, "canlıların en akıllısı olarak insanı seçmişler.ne yazık ki pislik makinesinden başka birşey değildir" der.kısacası en iyi insanın.....

bkz:(insanları tanıdıkça hayvanları daha çok sevmek)

mondiego

Oguzlar'ın Bozok kolunun Günhanoğulların Bayat boyunun On-Er oymağından Şeyh hasan soyundan gelen dolayısıyla türklüğü tescillenmiş yazar.o nedenle kürtlükten kurtulmuştur.şeyh hasan horasandan malatya onar köyüne, elazığ baskil şeyh hasan köyüne yerleşmiştir.torunları 1500lerde yavuz selimin türkmen-alevi katliamından kaçarak dersime yerleşmiş, türkmenlikleri anlaşılmasın diye de zazaca öğrenmişlerdir.dersimlilerin çoğu da şeyh hasan soyundan gelir.

not:zaten bu kürtlere kanım ısınmamıştı.demek ki herşeyde bir hikmet varmış.

hükümet

"Yukarıda bizi izleyen bir şey olduğuna inanıyorum. Bu ne yazık ki hükümet." Woody Allen

bir söz dedi canan ki keramet var içinde

resmen bayıldığım gazeldir.nedim üstad ne yazmış be.

Bir söz dedi cânân ki kerâmet var içinde
Dün geceye dâir bir işâret var içinde

Meyhâne mukassî görünür taşradan amma
Bir başka ferah başka letâfet var içinde

Eyvah o üç çifte kayık aldı karârım
Şarkı okuyup geçdi bir âfet var içinde

Olmakda derûnumda hevâ âteş-i sûzân
Nâyin diyebilmem ki ne hâlet var içinde

Ey şûh Nedîmâ ile bir seyrin işitdik
Tenhâca varup Göksu'ya işret var içinde

Nedim

mondiego

bazı kendini bilmezler haddinizi bilin.ben şiirleri ve şiir üstüne yazıları 70 kadar dergide yayımlanmış edebiyat camiasınca tanınan bir şairim.illa ismimizi mi verelim yani?dersimliyim.chp liyim.kendilerinden baskı gördüğüm için kürtçüleri ve dincileri sevmiyorum, olay bu.siz de beni sevmeyebilirsiniz ama az saygı lütfen.

thebash

beni desteklediği için sevdiğim yazar.

senor santo

gerçekleri söyleyen delikanlı yazar.

kürtlerin özellikleri

ahmet kaya viranşehirde 1 ay yaşasaydı kürtler için öldüğüne pişman olurdu sanırım.

mondiego

Başlarım kürt hareketine diyen yazar.
kürtler önce insan olmayı öğrensin diyen yazar.

nuri dersimi

dersimli kürtçü siyasetçi, yazar.bir dersimli olarak ona katılmıyorum.bence dersimliler türktür.kafataslarının brekisefal olması ve aşiret isimlerinin çoğunun öztürkçe olması da bunun kanıtıdır.dersimliler horasandan geldiler.horasandan gelenlerin bir kısmı dersime, bir kısmı tokata, sivasa v.s. yerleşti.ne yani horasandan gelen tokat alevisi türk de horasandan gelen dersim alevisi kürd mü?yavuz selim türkmen alevileri katlediyordu.türkmenliğinden ve aleviliğinden korkan bu insanlar dersime yerleştiler.türkmenlikleri belli olmasın diye de zazaca öğrendiler.zazalaştılar.dersimliler bunların torunlarıdır.

ömer seyfettin

türk hikayeciliğinin zirve şahsiyeti.oldukça akıcı ve devrine göre sade bir dille yazdığı hikayeler muhteşemdir.bence hala kimse ömer seyfettini aşamadı.36 yıllık kısacık ömrüne sayısız başarılı hikaye sığdırmıştır.çerkez asıllı olup türkçülüğe bağlı bir şahsiyettir.

yobaz

bir dogmaya körü körüne inanmış, başkalarını buna zorlayan at gözlüklü şahıs.not:her fikrin yobazı vardır ama din yobazı meşhurdur.

kardeşlik

memleket isterim ne gönülde dert ne başta hasret olsun
kardeş kavgasına bir nihayet olsun

tunceli

dersim dört dağ içinde
gülü bardağ içinde

memleketim...

deli

istanbul trafiğinde gelmek üzere olduğumuz hal.

şebnem kısaparmak

alamanya treni, gurbet gelini diye ağlayan, adamı deli eden itici kadın.