bugün

yedi numara, perihan abla, bizimkiler, kaynanalar, vb gibi efsanelerdir benim lügatımda.
içerisinde öpüşme, argo, katakulli olmayan yaratıcı ve eğlenceli yapımları çok fazlaydı bir aralar. Bu aralar acemi anneler gibi saçma yapımlara ev sahipliği yapmakta. Nerde leyla ile mecnun, 7 numara, yerden yüksek, yesil deniz gibi diziler. evet.
içerisinde aşk öpüşme olmadığından sıkıcıdır.
(bkz: en son babalar duyar)
Leyla ile mecnun ile çıtayı stratosfere çıkarmıştır.
ya arkadaşlar ayrılsakta beraberiz tarzı romantik komedi dizisi vardı. sitcom tarzı neydi ya o?

hatırlayan biri varsa beni aydınlatırsa seri artıya boğarım onu. acayip aklıma takıldı bulmam lazım. lütfen!!!
misyon dizileridir. akp ve muhafazakar sağ propagandası içerir.
Bu yıl güzel olacak dizilerdir. Özellikle diriliş ertuğrul ve filinta favorim.
son dönemde aslında tutucu devlet televizyonu yada muhafazakar devlet kanalı imajını epeyce yıktı trt. mesela sadece dizilerde değil trt müzik kanalında muhteşem klipler yayınlayan tek kanal. ben kral tv yada powertürk tv'de hiç ilhan irem şarkısı çalarken görmedim ama trt müzik'te ilhan irem şarkıları dinlemek çok keyifli oluyor.

dizilerde de bu durum aynı. o yüzden gerek özel kanallarla trt arasındaki rekabet gerekse yaygın yayın ağı sayesinde trt dizileri daha çok türk insanına hitaben yapılan dizilerdir.

seksenler aile dizisi, zengin kız fakir oğlan aileye hitap eden komedi ve son dönemde yayınlanmaya başlanan kızılelma dizisi fazlasıyla milliyetçi bir dizidir mesela.
genel görüş olarak devlet televizyonunda iyi iş yapılmaz mantığıyla ben dahil kimsenin başlarda izlemediği diziler. iyi işlerin iyi olduğunun bile çok sonradan kulaktan kulağa duyulduğu dizilerdir.
Genelde (bkz: tırt) dizilerdir.
alında kaliteli dizilerdir mesela beni böyle sev, zengin kız fakir oğlan ve seksenler gibi diziler son dönemin en çok izlenen dizileri ayrıca kanal d dizilerindeki monoton ve sıkıcılık yoktur trt dizilerinde.
şehvet, cinayet, tecavüz gibi konuları işlemez genelde. o açıdan masumdur, herkese hitap eder, reyting kaygısı taşımaz. içlerinden leyla ile mecnun gibi bir diziyi çıkartabilmeleri bile takdire şayan bir olaydır.
en güzeli leyla ile mecnun olan dizilerdir. 7 numara falan da iyiydi ama leyla ile mecnun bir başka.
uzun zamandır tanıtımı dönemkte olan (bkz: beni böyle sev)'i beklemekteyiz.
ayrıca (bkz: leyla ile mecnun) delisiyiz.
leyla ile mecnun, sakarya fırat ekrana yapıştırır.
eskiden hepsi birer efsane olan, şimdikilerin leyla ve mecnun dışında fragman düzeyinde bile sıktığı yapımlardır.
bir ara oldukça izlediğim dizilerin ardından yeniden çıkış yapmaktadır trt dizileri. özellikle bazı farklı yapımlara şans verip, reyting denen alete bakmadan yapımlara destek çıkması alkışlanacak cinstendir.

(bkz: ayrılsakta beraberiz)
(bkz: 7 numara)
(bkz: Bizim Evin Halleri)
(bkz: Leyla ile Mecnun)
(bkz: Şubat)
böyle bitmesin adlı dizi devletin evlilikleri bitirmemek adına zorla çektirttiği bir dizidir.
şubat, böyle bitmesin, zengin kız fakir oğlan trt nin son dönem dizileridir. farklı konularıyla ailecek izlenecek dizilerdir.
ramazan güzeldir, leyla ile mecnun, seksenler, avrupa avrupa gibi diziler bunlara örnektir.

son birkaç yılın en iyi dizilerini trt yapıyor desek yalan olmaz herhalde.
trt'nin üstlenmesi gereken misyon mu olmamalı biliyorum ve bu sebeble bu dediğim iyi mi kötü mü bilemiyorum,ama şu aralar trt dizileri arkasında magazin ve gazete probogandası olmamasına rağmen,gerçekten çok popüler ve başarılı.

şimdi için konuşursak leyla ile mecnun,seksenler,kurt kanunu gerçekten çok kaliteli ve başarılı diziler. ben izlemesemde mor menkşeler'inde epey bir izleyici kitlesinin olduğunu biliyorum.

ne yazık ki ülkemizde bazı köklü kavramları,kurumları subjektif ve bilgi içermeyen şekilde de olsa eleştirince aydın,bilgili ve otorite olacağını sanan, ergen zihinli entellerden epeyce var. önemli olan salt eleştiri değil,yapıcı eleştiri yapabilmektir.
diğer kanallara nazaran seviyeli dizilerdir. ailecek izlenilebilir.
leyla ile mecnunu taparak izlediğim bir kanaldır .
genel itibarıyla olmaması gereken dizilerdir. trt'nin işi dizi çekmek değil.
çekicekse de ezel gibi en iyisi olmalı. öyle benim-senin ödediği vergiyle, son derece basit konulu kalitesiz sitcomlar, diziler değil!