sözlüğün kalitesini düşüren, adını çıkaran, tadını kaçıran trollere karşı açılan savaştır.
açtıkları zeka seviyesini zorlayıcı(!) başlıkların altına yazdıkca, nicklerinin altını doldurdukca özel mesaj yağdırdıkça yani bu herifler dikkat çektiklerinin farkında oldukça durmayacaklar. bunun için yazarlar troll lerle muhattap olmasın dertlerini gammaz yoluyla direk moderasyona bildirsin kampanyasıdır. nacizane bir dilek olarak artık bu heriflerin açtıkları başlıkların altına entry girmeyerek , nick altlarını doldurmayarak tepkimizi göstermeli olması gerekeni yapmalıyız. bırakın o açtığı karılı kızlı kürtlü türbanlı başlık öyle sürünsün aşağılara doğru gitsin tutmayın şunları en üstte ilgi görmediklerini anlayınca gidecekleri aşikar.
sözlük trolsüz olmaz aslında , * laf sokma başarımızı artırıyolar bence işe yarıyolar bazen...
kalitesizlikten yakınan her yazarın dikkate alması gerekn uyarıdır.bırakın şimdi adam ironi yapıyor aslında komik bilmem ne demeyi sadece bir trollden bahsetmiyorum onlarca var.sol frame de açılan patlak karı,metrobüste sütyenini gösteren kadın,abisiyle aynı odada yatan genç kız ve daha yüzlercesi sizinde midenizi bulandırmıyor mu ?
bir de böylesinin denenmesi iyi olur. bakalım ne yapacak bu malum şahıslar yazdıklarına her hangi bir tepki gösterilmediğinde.
sözlüğün bir yerlerinde yazılmış mıdır bilmiyorum ama aile büyüklerindne birinin anlattığı bir hikaye vardı. yeri geldi paylaşalım.

" sabahtan akşama kadar birbiriyle kavga eden, ağız dalaşı yapan iki komşu kadın varmış. kadınlardan birinin kocası:'ya uyma sen şuna, bırak söylesin, konuşsun dursun. sen cevap vermezsen bi süre sonra susar. ona verebileceğin en büyük cezayı vermiş olursun' dermiş. ama kadın bir türlü gururunu yenemez, cevap vermeden duramazmış. en sonunda bir gün bu adam, karısının kıyafetini giymiş, başını örtmüş kapının önünü süpürme bahanesiyle çıkmış dışarı. bunu gören cazgır diğer komşu başlamış komşu kadın sandığı adama laf atmaya laf sokmaya. o konuştukça adam hiç devap vermemiş, süpürmeye devam etmiş. cevap alamadıkça beriki darlanmış, sinirlenmiş daha çok konuşmuş. ama adam cevap vermemiş. sonunda kadın feryad etmiş:'komşum allah aşkına bi cevap ver bana n'olur' demiş ve kahrından ölmüş."

kıssadan hisse. kampanyaya katılımda başarı sağlanırsa eğer görelim hep birlikte şu tiplerin tavırlarını.
(bkz: ben de bu kampanyaya destek verenlerdenim)
kısa zamanda olmasa dahi uzun süreçte etkisi göstermesini umduğumuzdur.
dün bende açtım ama - leri yiyince şöyle düşündüm.
-lan acaba bi ben mi rahatsızım bunlardan?
anladığım kadarıyla baya bir destekçi bulucaz.
(bkz: hep destek tam destek)
sözlükte normal konular üzerindende güldürebilen çok değerli yazarlar varken trollere kalmadığımız için desteklediğimizdir.
hayatın içindeki trolleri ne yapalım kampanyası ile destek verdiğimdir. ama kafamda soru işareti ile.
(bkz: genç trolller rahatsız)
ne zaman ki bu troller aktif olmaya başladı canla başla canlandırılacak başlık / kampanyadır.
korku filmlerinde acaip bir yaratık gören genç amerikan kızları gibi davranma kampanyasıdır.
(bkz: gözümü kapatayım belki açınca gitmiş olur)
gıcık etmeyenlerdir bu tipler. insanların malum yerlerine bile takmadıklarıdır. zaten taviz vermiyoruz ama kampanya güzeldir.
(bkz: yüzde yüz desteklemek için benim de sebebim var)
(bkz: bırakınız yapsınlar bırakınız geçsinler)
destekçisi olduğum kampanyadır.
(bkz: troll küçüktür ama mide bulandırır)
kesinlikle ve kesinlikle destek verdiğim kampanyadır. yeter artık daha kaliteli bir sözlük istiyoruz.
katıldığım bir kampanyadır efenim...sonunda kadar arkasındayım!
yok sayalım onları dediğim kampanyadır.
pek bir anlamı olmayan kampanyadır. trolller yazarlar için gereksiz, sözlük için faydalı işler yapan adamlar yahu. bırakın yazsınlar. adamların yazdıklarını kaale almayın olsun bitsin.

hem taviz vermeyeceksek ne vereceğiz hacı bu işin sonu yanlış bir yere varmasın? *
yazarların kampanyaya destek vermek için sadece bu heriflerin açtıkları başlıklar ne kadar provakatif olursa olsun entry girmemektir.bu kadar basittir.
gerekli bir toplu sözlük hareketidir. Ancak insanın sinirini alevlendiren başlıklara yazmamak yetmez. Ayrıca bu harekete destek verenlerin, en azından sosyal bir bilinç oluşturma ve bir şeylere tepki koyabilme adına, bu troll'lerin açtığı başlıklara cevap yazanları da özel mesaj yoluyla bilgilendirmesi de gereklidir. Yazarı bu konuda uyarıp girdisini silmesi rica edilebilir.
ozgurluk: +1
desteklenebilecek kampanyadır, temiz bir sözlük herkesin hakkıdır.
çoğunluk tarafından desteklenecek kampanyadır. ama şu var tabi, bu adamlar kavun/karpuz değiller maalesef. şıp diye alınlarında da troll yazmıyor. ama desteklenir tarafımca. belki moderasyon da daha detaylı ve ince bir girişim yapabilir bu dingil camiasını engellemek adına. %100 kurtulmak zor gibi de olsa denemekte faide görüyorum.