bugün

seyahat, keşif ve trekking belgeselleri yayınlayan Fransa merkezli uluslararası belgesel kanalıdır. Kanal, Fransızca yayın yapmaktadır.
görsel
2016 model madone ile diğerlerinden farkını tekrar ortaya koymuş bisiklet markası.

sınıfında kendisiyle yarışacak markalar cannondale ve giant'dır.

fx ve ds serisi iki bisikletine sahip olduktan sonra diğerlerine iki dakika binmek bile eziyet gibi gelmekte.
benim aklıma nedense 50krş ver trek geliyor ama duymuştum çok pahalı bir bisiklet.
(bkz: 50 kuruş ver lan tirrek)
dünyanın en sağlam bisiklet markası denilebilir. 16 milyar gibi fiyatlara ulaşsa da kuş kadar hafif ama taş kadar sağlam karbon bir bisiklet için değer.

(bkz: session 8 8-9 9)
bisiklet markası hakkında bilgi verilmiş.
aynı zamanda teledünya'da (uydunet) 191. kanalda çıkan sürekli dağcılık, dağ yürüyüşleri programları yayını yapan, güzel manzara görüntüleri aktaran kanaldır.
Rijitlik bakımında dünyanın en başarılı bisiklet kadrolarını yapan bir firmadır. Yol bisikletleri hakkında yorum yapamayacam ama dağ bisikletlerinde özellikle de 8000 serisi kadrosunda çıtayı aşan firma.
merida almaya bu kadar odaklanmışken yakın tanıdığımın bana trek önermesi ile kafamı karıştıran marka olmuştur. aynı fiyata daha iyi donanım alacakken kadro kalitesini ön plana çıkarmak daha mantıklı gelmeye başladı. sağlam kadroyla başlamak ilerde hem elden çıkarmak için hem de donanımı yükseltmek için cazip geliyor.

tasarımlarına gelince diğer markalarına göre ahım şahım bir tasarımları yok, hatta ondan çok daha güzel duran bisikletler var. bu şirket göz alıcı tasarımlardan kaçınarak bisikletin çalınmasını önlemeye çalışıyor diye biliyorum, o nedenle sade tasarım yapıyorlar.

aylar sonra gelen edit: evet bisikleti aldım, trek 1.5 yol bisikleti modeline sahip oldum. sade tasarım yapıyorlar demiştim ama bendeki bisiklet parlak fıstık yeşili ve beyaz renklerinin inanılmaz ahengiyle 100 metre öteden göze çarpıyor. çalinacagindan korktugum için her gün 4. kata çıkarıp odama koyuyorum.
Amerikanın pazarlama harikalarından biri olan vasat bisiklet markası. Tıpkı Adidas'ın Nike'ın Türkiye pazarında tutunup Fransa'da tutunamaması gibi, Türk insanı da reklamı en çok yapılan en çok şişirilen malı alır; pahalıysa daha da kıymete biner; yere göğe sığdırılamaz. Sedona bile Trek'ten daha iyi bir markadır; en azından Türk markası...
kadrolarına ömür boyu garanti veren, aşmış bisiklet üreticisi firma.
günde yaklaşık 30 km gidebildiğim ve bunun üstüne aynı gün içerisinde iş hayatımı sekteye uğratmayan kendime armağan ettiğim bisikletimin markasıdır. çok pahalıdır ama taksit taksit ödeyince o kadar koymuyor. hele bir de keyifle sürüşü yok mu; herşeyi unutturuyor.canım benim.
Amerikan reklam ve pazarlama balonu. Kapitalist kültürün reklam düşkünlüğünün kanıtı. Fabrikasyon seri üretim yapan üreticiler arasında tartışmasız en başarılı ve çok satışı olanlardan biri ancak asla bir Steelman, bir Tommasini, bir Passoni ya da Look gibi büyülü kulvarda değil.
http://www.ekobilet.com adlı siteden rezervasyon yapılabilen bu rezervasyon 60 küsür ofisinden kesilen ucuza bilet bulunabilen TREK TURiZM özellikle öğrencilerin ve ekonomik seyehat etmek isteyenlerin seyahat başlangıç adresidir.
http://www.trek-turkey.com
lance armstrongun kullandıgı bisiklet olarak unlenmis, dunya capında bir amerikan bisiklet firması. ulkemizde de giderek yaygınlasmaktadır. fakat urunleri genelde diger markaların benzer donanımlı bisikletlerine gore pahalı oldugu icin pek tercih edilmez. sıradan kullanıcılar icin urettigi en ucuz modelleri (3 serisi) de sedona, kron gibi turk markalarının yakın fiyatlı bisiletlerine gore dusuk kalmaktadır (donanımlara bakacak olursak). yine de dunya markası olusu ve kadrosunun saglamlıgı ile one cıkabilir. fakat bu noktada alman corratec 2008de piyasaya surdugu ekonomik modellerle (x-vert serisi) dikkat cekiyor. hem marka hem ucuz olsun diyorsanız onu tercih etmenizi oneririm.
(bkz: star trek)
kürtçe osurukçu demekle beraber boş beleş adam mahiyetindeki bünyeye atıfta bulunmak münasebetiyle sarfedilen sözcük...
(bkz: track)
harika yarış bisikletleri üreten bir bisiklet firması.
ing. uzun ve zor bir yolculuk yapmak.